کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بهترین ویتامین ها برای بدنسازان

648 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 05 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اگر ورزش بدنسازی بدون اصول و برنامه مناسب انجام گیرد، نه تنها باعث شکل‌ گیری ماهیچه ‌های ما به بهترین صورت نمی شود، بلکه در برخی مواقع نیز می ‌تواند باعث آسیب‌ دیدگی اجزای مختلف بدن ما شود. برنامه های بدنسازی علاوه بر برنامه ‌های ورزشی، شامل برنامه های غذایی نیز می‌ شوند. برنامه غذایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و ما باید موادی مصرف کنیم که هم انرژی زیادی به بدن ما بدهد و هم باعث رشد و قدرت، عضلات و ماهیچه های ما شود. داشتن برنامه غذایی مناسب که حاوی انواع ویتامین ها باشد، بسیار حائز اهمیت بوده و باید سعی کنیم از غذا هایی استفاده نماییم که در آن ها ویتامین a، ویتامین b، ویتامین e و ویتامین c به اندازه کافی موجود باشد.

بهترین ویتامین برای افزایش قدرت

افراد ورزشکار به خصوص بدنسازان باید برنامه خود را به گونه‌ ای تنظیم کنند که انواع ویتامین های مختلف در آن قرار داشته باشد؛ چرا که هر کدام از آن ها نقش ها و ویژگی های خود را داشته که در کل برای بدن افراد به خصوص ورزشکاران لازم و ضروری می باشد. یکی از ویتامین هایی که کمتر به آن توجه می‌ شود، ویتامین دی می باشد. ویتامین دی از طریق تابش نور آفتاب بر روی پوست ماف قابل جذب برای بدن می باشد. هم چنین راه های دیگری مانند استفاده از موادی مثل ماهی که دارای  مقدار زیادی ویتامین d هستند، می‌ توانند این ویتامین را در بدن ما افزایش دهند. ویتامین d هم در رشد و ریکاوری عضلات تاثیر زیادی دارد و هم باعث افزایش قدرت ورزشکاران می ‌شود.

بهترین ویتامین برای افزایش قدرت

ویتامین c نیز یکی دیگر از ویتامین های مهم برای همه افراد و به خصوص ورزشکاران است؛ چرا که نقش بسیار مهمی در افزایش قدرت بدن و ماهیچه های آن ها دارد. البته بیش تر ورزشکاران از تاثیر ویتامین c بر روی بدن خود آگاهی دارند و معمولاً هنگام ورزش از موادی و میوه هایی که دارای ویتامین c هستند، استفاده می‌ کنند. شاید واضح ترین تصویر قدرت‌ نمایی ویتامین c که  بیش تر ما با آن رو به رو شده ایم، زمانی است که یک نفر سرما می ‌خورد و همه ما برای افزایش قدرت بدنی او و برگشت سلامتی ‌اش ویتامین سی را به او پیشنهاد می ‌دهیم. البته ویتامین سی خاصیت آنتی اکسیدانی نیز دارد که باعث محافظت از سلول ‌های مختلف بدن می شود.

نقش ویتامین ها در ورزش

ورزش ها معمولاً برای سلامتی و رهایی از اضافه وزن به ما پیشنهاد می شوند و دلیل کاهش وزن از طریق ورزش نیز، از دست دادن مقدار زیادی کالری می باشد. اگر چه ورزش کردن برای بدن ما و هم چنین برای روح و روان ما بسیار مفید است، اما باید دقت داشته باشیم که همراه با وزش، تغذیه ما نیز مناسب باشد و بتواند انرژی از دست رفته را به بدن ما باز گرداند. اگر ما نتوانیم در هنگام ورزش کردن و پس از آن، یک تغذیه مناسب که دارای انواع ویتامین ها می باشد، برای مصرف بدن خود فراهم کنیم، این گونه ورزش حتی می ‌تواند به بدن ما آسیب برساند؛ زیرا نقش ویتامین ها در ورزش کردن این است که سوخت لازم برای بدن ما را فراهم می ‌کنند.

نقش ویتامین ها در ورزش

انواع ویتامین های مختلف دارای خاصیت های گوناگونی می باشند و مصرف آن ها به  این دلیل به افراد ورزشکار توصیه می ‌شود که علاوه بر افزایش قدرت آن ها، تاثیر زیادی بر رشد و بازسازی عضلات و ماهیچه های آن ها نیز دارند. به عبارتی ویتامین های مختلف سوخت مورد نیاز برای بدن ورزشکاران را تامین می کنند تا آن ها بتوانند به خوبی به  ورزش خود ادامه داده و بدنی سالم و تندرست داشته باشند. زمانی که ورزشکاران بدنسازی یا ورزش های دیگر را به صورت حرفه ای آغاز می کنند، بدون شک افراد متخصص تغذيه، برنامه‌ ای برای آن ها می نویسند که دارای غذا های مختلف و موادی باشد که همه گروه‌ های ویتامینی را به خوبی پوشش دهد.برای خرید مکمل می توانید از طریق داروخانه های آنلاین انواع مکمل مانند : مکمل افزایش قد ، پروتئین وی ، مکمل چاقی ، قرص آمینو ، مکمل گینر و... قیمت آن ها را مشاهده کنید و مکمل ایرانی و خارجی اصل را خریداری کنید.

جمع بندی

بدنسازی از ورزش ‌هایی است که به دلیل تاثیر زیاد در سلامتی و هم چنین کمک به داشتن اندام ها و ظاهری مناسب و زیبا، توانسته با استقبال زیاد افراد رو به رو شود. هنگامی که افراد می‌ خواهند ورزش بدنسازی را شروع کنند، هم زمان با داشتن برنامه ورزشی، باید برنامه غذایی مناسب نیز داشته باشند که بتواند به خوبی قدرت و انرژی لازم را برای ورزش کردن آن ها فراهم کند. برنامه غذایی ورزشکاران حتما باید شامل انواع گروه های ویتامینی باشد؛ هر کدام از آن ها دارای خاصیت ها و ویژگی های مخصوص به خود می باشند؛ نبود هر کدام از آن ها در برنامه غذایی ورزشکاران، می ‌تواند باعث کمبود هایی در فرآيند عضله سازی و تولید انرژی در بدن آن ها شود.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب