Loading List Items...

بهترین لمینت دندان

129 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز یکشنبه, 09 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دندان ها، یکی از مهم ترین بخش های زیبایی در چهره ما محسوب می شود و نقش مهمی در لبخند ما دارد. امروزه جراحی های پزشکی بسیاری در خصوص زیبایی دندان ها وجود دارد و افراد بسیار زیادی خواهان آن هستند. از جمله این جراحی های می توان به لمینت اشاره کرد. ما در ادامه این مطلب درباره انواع لمینت دندان و کاربرد آن و بهترین لمینت دندان بیشتر صحبت خواهیم کرد.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : کامپوزیت دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

انواع لمینت ها

یکی از سوالاتی که افراد متقاضی جراحی لمینت می پرسند، در خصوص انواع لمینت و بهترین لمینت دندان است.

لمینت متحرک دندان دو فک

این پلاک موقتی بوده و با توجه به فرم و شکل دندان های شما ساخته می شود و تمام دندان ها به هم متصل هستند و به صورت یکپارچه استفاده می شود. این وسیله جنبه درمانی ندارد و صرفا برای برقراری زیبایی به کار می رود. روی لمینت متحرک دندان در سطح جونده دندان ها سوراخ هایی گذاشته می شود تا موقع جویدن تداخلی ایجاد نشود. گرچه بهتر است برای جلوگیری از شکسته شدن آن از مصرف غذاهای سفت مثل گوشت، ته دیگ و آجیل و نیز غذاهای چسبنده مثل گز و آدامس خودداری کرد. از مزایای این نوع لمینت می توان به قابلیت پوشاندن فاصله بین دندان ها و بهم ریختگی آن ها، قابلیت پوشاندن دندان های تغییر رنگ یافته و حاوی لکه و دندان های ساییده شده، پر کردن جای خالی دندان برای افرادی که ایمپلنت دارند؛ زیبا سازی لبخند، قابلیت شستشو و استفاده بسیار آسان و راحت اشاره کرد. برداشتن لمینت دندان در این روش بسیار آسان بوده و مشکل چندانی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

بهترین لمینت دندان

لمینت دندان کامپوزیتی

کامپوزیت دندان که به طور مسقیم در دهان بیمار کار گذاشته می شود و ماندگاری آن حدودا 5 سال می باشد. لمینت کامپوزیتی به صورت میانگین هزینه کمتری نسبت به سرامیکی دارد و زمان تهیه آن نیز سریع تر می باشد. به همین خاطر بسیاری از افراد آن را به لمینت سرامیکی ترجیح  می دهند.

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی که با نام پرسلن ونیر نیز شناخته می شود؛ یکی از جدید ترین و بهترین لمینت دندان محسوب می شود. در صورتی که پزشک در لمینت سرامیکی از چسب های قوی و با کیفیت استفاده کند؛ علاوه بر طبیعی بودن بین 15 الی 25 سال ماندگاری دارد  .هزینه انجام لمینت کامپوزیتی نسبت به لمینت سرامیکی کمتر می باشد . لمینت سرامیکی در لابراتوار ساخته می شود و از جنس سرامیک می باشند. در لمینت سرامیکی پس از تراش دندان و گرفتن قالب برای دندان مورد نظر، در لابراتوار لیمنت سرامیکی ساخته می شود. جنس خاص این نوع لمینت ها زیبایی و استحکام بالا را فراهم کرده که آن را گزینه مناسبی برای زیبایی دندان ها کرده است. لمینت کردن با نوع سرامیکی برای بیمار حداقل نیاز به حضور سه جلسه ای بیمار نزد دندانپزشک می باشد. چرا که باید قالب گیری و تراش دندان در یک جلسه و بررسی لمینت ساخته شده در جلسه بعدی و نهایتا در یک جلسه لمینت بر روی دندان توسط دندانپزشک چسبانده شود.

این در حالی است که در نوع کامپوزیتی در زمان کوتاهتر درمان انجام می شود. ا توجه به میزان مهارت و تجربه دندانپزشک میزان آسیب دندان در لمینت کردن دندان بسیار ناچیز است. از این رو با انتخاب یک دندانپزشک مجرب با خیال راحت از لمینت های سرامیکی بهره برید. از مزایای لمینت سرامیکی می توان به بدست آوردن زیبایی دندان با سطح شفاف وزیبا، سفیدی دندان و ثبات رنگ، زیبایی دندان بیشتر نسبت به کامپوزیتی، استحکام بالا و عمر مناسب لمینت اشاره کرد.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : دندان مصنوعی ، لمینت دندان ، جراحی لثه ، ارتودنسی ، سیم کشی دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

لمینت دندان در تهران

متخصص زیبایی دندان بایستی با تشخیص صحیح، روشی مناسب جهت اهدا زیبایی به شخص را برگزیند و با در نظر گرفتن شرایط از انواع روش های دندانپزشکی به بهترین نحوه استفاده کند. متخصص زیبایی بهترین لمینت دندان ، درمان ها و تکنیک ها را بکار می برد تا بهترین ظاهر زیبا برای بیمار فراهم شود. دندانپزشکی زیبایی تخصصی تکنیکی محسوب می شود. انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران می تواند در افزایش درصد موفقیت درمان زیبایی دندان بسیار تاثیرگذار باشد. از جمله کاربردهای لمینت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از بین بردن بد رنگی های دندان
  • از بین بردن فضاهای ایترپروگزیمالی (فضاهای بین دندانی)
  • افزایش طول دندان ها
  • اصلاح ردیف بودن دندان ها با لمینت
  • ایجاد تناسب دندانی و زیبایی دندان

مراقبت های لازم پس از لمینت دندان

برای نگه داری بهتر از لمینت و دندان ها، مراقبت های از سوی دکتر لمینت دندان  به شما داده می شود. توجه داشته باشید که نباید به لمینت فشار زیای وارد شود. این امر موجب عدم شکست احتمالی دندان می شود. استفاده صحیح از مسواک مناسب و حفظ سلامت دهان و دندان از اهمیت بالایی برخوردار است. پس از استفاده لمینت دندان بیمار بایستی در دوره های زمانی منظم به دندانپزشک مراجعه کند. سعی نمایید با لمینت شکستن آجیل و جویدن مواد سخت را انجام ندهید، زیرا امکان شکسته شدن لمینت وجود دارد. همچنین مصرف مواد غذایی رنگی نظیر قهوه و مصرف دخانیات می تواند موجب بد رنگی لمینت شود که افراد بایستی مصرف این مواد را به حداقل ممکن برسانند. هزینه لمینت بستگی به میزان و نوع مواد به کار رفته، مقدار تغییرات مورد نظر، تجربه و تخصص دندانپزشک دارد. لمینت در زمره اقدامات زیبایی محسوب می‌شود و مشمول خدمات بیمه‌ای نمی شود.

لمینت متحرک دندان دو فک

جمع بندی

لمینت دندان از موارد پر کاربرد در درمان های دندانپزشکی زیبایی می باشد. با این نوع لمینت ها می توان دندان هایی ردیف و زیبا را برای افراد فراهم نمود. انواع مختلفی از لمینت ها مانند سرامیکی، کامپوزیتی یا موقتی وجود دارد که شما با توجه به نیاز خود می توانید بهترین لمینت دندان را انتخاب کنید.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته