کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بهترین روش مطالعه برای کنکور

589 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 23 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

بسیاری از داوطلبان با شنیدن نام کنکور احساس غم و اضطراب زیادی می کنند. زیرا کنکور را آزمونی می دانند که موفقیت در آن بسیار دشوار و حتی نشدنی است. همین موضوع سبب می شود که آن ها از شرکت در این آزمون دلزده شوند و یا تمام تلاش خود را برای موفقیت در این آزمون به کار نبرند. اما همین جا به شما اعلام می کنیم که آزمون کنکور یکی از پر چالش ترین و در عین حال زیباترین آزمون هایی است که شما در طول دوران تحصیل خود تجربه می کنید. شما باید راه مقابله با این آزمون را بیاموزید. اگر با بهترین روش مطالعه برای کنکور آشنایی داشته باشید، بی شک این آزمون دیگر در نظر شما سخت و دشوار نیست و شما به راحتی می توانید از پس آن بر بیایید. در نتیجه، به جای عقب نشینی تلاش کنید تا با روش های مطالعه صحیح آشنا شوید و سپس خود را برای این آزمون آماده کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید، مطالعات نشان داده اند که روش یادگیری تمامی افراد یکی نیست. شما باید بهترین روش مطالعه برای کنکور را بیاموزید و سپس آن ها را با الگوی یادگیری خود منطبق سازید. در این صورت می توانید به رتبه های برتر کنکور دست پیدا کنید.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره آنلاین تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره درسی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاور درسی انلاین باخبر شوید.

بهترین روش مطالعه برای کنکور

بهترین راه مطالعه برای کنکور 

در این قسمت تلاش می کنیم تا شما را با بهترین روش مطالعه برای کنکور آشنا کنیم. به روشهایی که در ادامه مطرح می کنیم توجه داشته باشید. 

نت برداری

یکی از بهترین راهکارها برای موفقیت در کنکور نت برداری است. وقتی شما شروع به خواندن جزوه و یا کتاب خود می کنید، با حجم وسیعی از اطلاعات رو در رو می شوید. در نتیجه ممکن است که مغز شما نتواند تمامی این اطلاعات را در خود جای دهد. برای جلوگیری از این موضوع نت برداری کنید تا موضوعات مهم در ذهن شما ثبت شود. 
 

بهترین راه مطالعه برای کنکور

مرور دانسته های قبلی

یکی دیگر از موضوعاتی که به عنوان بهترین روش مطالعه برای کنکور در نظر گرفته می شود، مرور دانسته های قبلی است. در اینجاست که نت برداری به کمک شما می آید. قبل از شروع درس نت برداری های خود را مطالعه کنید. در این مسیر نت برداری خود را سرسری نخوانید. تلاش کنید تا درک کلی به مطالب داشته باشید. 

پیروی از سبک زندگی درست 

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا پیروی از سبک زندگی درست ( که معمولا در مطالب پزشکی به آن اشاره می شود) به عنوان بهترین روش مطالعه برای کنکور در نظر گرفته می شود؟! پاسخ به این سوال مثبت است. شما باید تلاش کنید تا شب ها قبل از ساعت 10 بخوابید و ساعت 7 یا 8 مطالعه را شروع کنید. اینکار به شما کمک می کند تا در کنکور موفق تر عمل کنید. یکی از دلایل مهم این امر این است که زمان کنکور در صبح است، اگر شما عادت داشته باشید شب ها درس بخوانید و صبح ها بخوابید، مغز شما به این الگو عادت می کند. در نتیجه در آزمون کنکور نمی توانید به خوبی نتیجه بگیرید، زیرا مغز شما در حال استراحت است. این موضوع را به عنوان بهترین روش مطالعه برای کنکور در نظر داشته باشید و تلاش کنید تا این الگو را به الگویی ثابت در زندگی درسی خود تبدیل کنید همچنین، در این مورد به خواب کافی، تغذیه مناسب و ورزش توجه داشته باشید. با توجه به این موضوع که شما ساعتهای زیادی را صرف درس خواندن می کنید، بدن شما تحرک کافی را ندارد. روزانه حداقل نیم ساعت پیاده روی کنید و یا در پارک به نرمش بپردازید. ورزش خونرسانی به مغز را بهبود می بخشد و همین امر نقش تعیین کننده ای در افزایش کارآیی شما برای موفقیت در کنکور دارد. همانطور که متوجه شده اید سبک زندگی درست شما بهترین روش مطالعه برای کنکور است.

 

مرور دانسته های قبلی

بهترین روش مطالعه برای کنکور ارشد 

در کنکور ارشد درس ها تخصصی تر می شوند. روش هایی که در بالا بدان اشاره کردیم بهترین روش مطالعه برای کنکور در تمامی مقاطع است. اگر می خواهید برای کنکور ارشد آماده شوید در کنار این موارد، باید به دروس تخصصی خود اهمیت بیشتری بدهید. همچنین، زبان انگلیسی قوی در این آزمون بسیار مهم است و به موفقیت شما کمک می کند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و دوره های آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره آنلاین انتخاب رشته ، کنکور ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از قیمت مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

بهترین روش مطالعه برای کنکور در زمان کم 

اگر فرصت شما برای شرکت در آزمون کنکور محدود است، بهترین روش مطالعه برای کنکور مطالعه دروس و مطالب مهم است. بهتر است در این مسیر از جزوات و یا نت برداری های داوطلبان دیگر استفاده کنید. تمرکز خود را بر یادگیری دروس تخصصی و اصلی بگذارید. اگر زمان کافی بود به مطالب دیگر نیز توجه کنید. این امر بسیار مهم است. هرگز در زمان کم شروع به خواندن کتاب نکنید. زیرا شما زمان کافی برای به پایان رساندن کتاب را ندارید و در نتیجه نمی توانید در کنکور موفق شوید.
 

پیروی از سبک زندگی درست


جمع بندی 
بسیاری از افراد با تصاویر بهتر می آموزند، در نتیجه اگر مطلبی برای شما گنگ است بهتر است به دنبال تصاویر و یا چارت هایی باشید که مطالب را بهتر به شما آموزش می دهند. مسیر کنکور مسیری پر چالش است و ممکن است شما در این مسیر احساس خستگی کنید. این امر بسیار طبیعی است. اما مسئله مهم این است که شما نباید دلزده شوید. صبر و پایداری و استفاده از بهترین روش مطالعه برای کنکور به شما کمک می کند تا به نتیجه مورد نظر برسید. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب