کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بهترین روش شستن و خشک کردن شلوار کتان

167 بازدید
درج شده در روز شنبه, 08 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

پس از اتمام شست و شو شلوار کتان نوبت به خشک کردن آن می رسد. یک برچسپ راهنما در درون لباس شما وجود دارد که بر روی آن نحوه دقیق و صحیح خشک کردن شلوار شما را توضیح داده است. در صورت عدم وجود این پرچسپ آن را در خشک کن ماشین لباس شویی انداخته و درجه آن را بر رو کم تنظیم کنید و خشک کنید. برای اتو کردن شلوار کتان هم باید به این نکته توجه کنید که باید از هر دو روی شلوار اتو کشیده شود.

تاریخچه پارچه کتان

حتما شما با جنس پارچه کتان آشنایی دارید و ممکن است بسیاری از لباس های شما از این جنس باشد. لباس هایی که از پارچه کتان برای دوخت آن ها استفاده شده است در میان افراد دارای محبوبیت خاصی است. در بین انواع مختلف این لباس ها شلوار های کتاب طرفداران زیادی را دارا هستند. از پارچه های کتان در قدیمی ترین زمان ها نیز برای دوخت لباس استفاده می کردند. پارچه کتان از الیاف ساقه گیاه کتان که گیاهی گل دار است و فیبر تولید می شود. از لباس های کتان به دلیل ویژگی های خاصی که دارد مانند نفوذ پذیر بودن آن، انعطاف پذیر بودن و خنک بودن آن، بهتر است در فصول گرم سال مثل تابستان استفاده بشود. انواع لباس های کتان به خاطر مزایایی که دارند به طور چشم گیری مورد توجه عموم افراد قرار گرفته است.

همان طور که گفته شد پارچه های کتان داری قدمت زیادی هستند و از قدیمی ترین ایام تا کنون از الیاف ساقه گیاه کتان انواع گوناگون پارچه و لباس تولید شده است. برای مثال اولین نمونه هایی که از الیاف کتان کشف شده اند، مربوط به سی و شش هزار سال قبل هستند که در قار های گرجستان کشف شده اند. نمونه های دیگری را که از این الیاف کشف کرده اند مربوط به مناطق مسکونی اطراف سوئیس هستند که در حدود هشت هزار سال قبل از میلاد مسیح پیدا و کشف شده اند. تحقیقات تاریخی نشان داده اند که این گیاه خیلی سخت به عمل می آمد و تبدیل به پارچه می شد به همین دلیل، پارچه تولید شده از این الیاف به عنوان کالایی لوکس و گران قیمت در میان مردم بین النهرین و مصر باستان تبادل می شد. 

ویژگی های پارچه و شلوار کتان 

ویژگی های پارچه و شلوار کتان 

ویژگی های پارچه های کتان همانند ویژگی های پارچه پنبه ای است و تنها تفاوت آن ها در این است که تمیز کردن پارچه های کتان راحت تر از پارچه های پنبه ای است. به گونه ای که نحوه شست و شو و خشک کردن شلوار کتان کار بسیار آسانی است. هم چنین پارچه های کتان نرم تر و خنک تر از پارچه های پنبه ای هستند. این پارچه ها به گونه ای هستند که با توجه به نوع لباس می توانند کلفت یا نازک باشند و برای استفاده در هر فصلی مناسب باشند. پارچه های کتانی بخاطر الیاف گیاهی که دارند بسیار آسان و راحت تمیز می شوند حتی لکه هایی که بر روی سطح پارچه وجود داشته باشه به راحتی تمیز می شود. پارچه کتانی درخشندگی خاصی دارد و همین موضوع سبب زیبایی بیش از اندازه این پارچه می شود. 

پارچه کتانی در مصارف گوناگونی کارایی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به تولید انواع پوشاک زنانه و مردانه اشاره کرد، مانند شلوار های کتانی زیبا. هم چنین از این پارچه در تولید و دوخت انواع پرده ها، کوسن ها، روکش صندلی و ملافه استفاده می شود. خیلی وقت ها نیز از پارچه کتان در جهت تولید ابزار ها و اشیاء دکوراتیو نیز استفاده می شود. از آن جایی که این پارچه بافت نرم و آب گیری دارد، برخی اوقات حتی برای تولید دستمال و حوله نیز از آن استفاده می کنند. 
 
نتیجه گیری
پارچه کتان از الیاف ساقه گیاه کتان تولید می شود. تولید و استفاده از این پارچه قدمتی تاریخی دارد، به گونه ای که از زمان های بسیار دور لباس های گوناگونی از این پارچه ها تولید می شد. امروزه یکی از پرطرفدار ترین لباس های کتانی شلوار کتان است. نحوه شست و شو و خشک کردن شلوار کتان با حساسیت هایی همراه است. به همین دلیل در این جا به بیان توضیحاتی در مرود شلوارهای کتانی و ویژگی های آن ها برای شما پرداخته ایم. لباس های کتانی به خصوص شلوار کتانی به دلیل انعطاف پذیر بودن و خنک بودن آن ها برای استفاده در فصل تابستان بسیار مناسب است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب