کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بهترین روانکاو تهران

36 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 30 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

بهترین روانکاوان تهران چه کاری انجام می دهند؟

ممکن است شما نیز در خصوص تفاوت میان روانکاوی و روانشناسی کنجکاو باشید. در این خصوص باید بدانید که روانکاو یک روانشناس یا متخصص روان پزشک است که رویکرد درمانی خود را روانکاوی انتخاب کرده است. روانکاوان باور دارند که اختلالاتی که مراجع به خاطر آن ها به درمانگر مراجعه می کند تنها روبنای بیماری هستند و مسائل اصلی بیشتر به ذهن ناخودآگاه افراد و تعارضات آن مربوط می شود.
در حقیقت روانکاوی یکی از زیرمجموعه‌های روانشناسی بوده و فروید پدر علم روانشناسی و بنیان‌گذار این شاخه از روانشناسی است. روانکار یک روانشناس بوده که برای درمان مشکلات مربوط به سلامت روان از رویکردهای روانکاوی استفاده می‌کند. فردی که عنوان روانکاو به خود می‌گیرد، علاوه بر تحصیل در رشته روانشناسی و کسب مدرک روانشناسی، دوره‌های تخصصی روانکاوی را نیز می‌گذراند پس از گذراندن این دوره تخصصی فرد قادر بوده تا به عنوان یک روانکاو به درمان اختلالات روانی بپردازد.
کاری که روانکاو انجام می‌دهد فراتر از گوش دادن به گفته‌های بیمار است؛ این فرد به‌طور دقیق افکار، تمایلات، رفتار و غیره را در شخص بررسی کرده و سپس به کاوش در این مورد می‌پردازد. در نهایت روانکاو به درمان مشکلات و اختلالات فرد اقدام می‌ کند.
در جلسات روانکاوی، روانکاو باید کاملا خنثی رفتار کند. یعنی اولا اجازه ندهد تفکرات، عقاید و باورهایش به اتاق درمان راه پیدا کند و دوما تمام تلاشش را بکند تا یک شنونده خیلی خوب باشد. در واقع روانکاو، بیشتر از هر کار دیگری به صحبت‌ های شما گوش می‌ کند و فقط ممکن است گاهی راهنمایی ‌هایی ارائه دهد. در پایان این خود شما هستید که باید درونتان را کشف کنید، متوجه دلایل رفتارهایتان شوید و بهتر مسیر را برای خودتان انتخاب کنید.

تکنیک های بهترین روانکاوان

 
این نکته را هم به خاطر بسپارید که بررسی کردن ناخودآگاه کاری ساده نیست که با یک جلسه اتفاق بیافتد. حتی اگر ماه ‌ها هم به روانکاو مراجعه کنیم باز هم می‌توان به بخش کوچکی از ناخودآگاه دسترسی نسبی پیدا کرد. به همین دلیل هم هست که جلسات روانکاوی معمولا تا چند سال به طول می ‌انجامند و از این نظر، زمان بیشتری را نسبت به دیگر روش‌های رواندرمانی می‌ طلبند. بنابرین قبل از انتخاب روانکاوی به عنوان درمان اصلی خود، از زمان و هزینه ای که قرار است برای آن صرف کنید اطمینان لازم را کسب کنید تا بعد ها دچار پشیمانی نشوید و جلسات را نیمه رها نکنید.

 تکنیک های بهترین روانکاو تهران

درمان روانکاوی تکنیک های متعددی دارد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

تفسیر

تفسیر، اصلی ‌ترین فرآیندی است که برای درمان اختلالات روانی در روانکاوی به‌کار برده می‌ شود. در تفسیر، تمام نظرات و گفته‌ های درمانجو نسبت به خودش، دیگران و زندگی ارزیابی و تحلیل می ‌شود. روانکاو به کمک تفسیر تلاش می ‌کند تا درمانجو را با ریشه و ماهیت احساسات، افکار و رفتارهای ناکارآمدی که دارد روبرو کند. هر اندازه درمانجو نسبت به مشکلات خود شناخت و آگاهی بیش ‌تری داشته باشد فرآیند درمانی پیشرفت بیش ‌تری خواهد شد.

تحلیل رویا

در روانکاوی، تحلیل رویا برای آشکارسازی افکار ناخودآگاه به کار گرفته می ‌شود. با وجود این‌که افکار و احساسات سرکوب شده در رویاها به سطح هشیار ذهن می ‌رسند، روشن و واضح نیستند. در نتیجه روانکاو باید به تحلیل و تعبیر رویاهای فرد بپردازد تا معانی و زوایای پنهان آن‌چه در خواب رخ داده است را درک کند. 

تداعی آزاد 

روانکاو در تداعی آزاد به تکه‌هایی از پازل ناهشیار ذهن دست پیدا می‌کند و با چیدن این پازل کنار هم می‌تواند چشم ‌انداز درستی از مشکلات فرد را کشف کند. در جریان تداعی آزاد ممکن است فرد دچار لغزش‌های گفتاری شود. لغزش‌های گفتاری ما را در جریان محتوایی می ‌گذارد که ار ناهشیار به طور ناگهانی و نا خواسته بیرون می‌آید و به ما در شناسایی مشکلات فرد کمک بزرگی می ‌کند.
در طول این فرآیند ممکن است فرد به خاطر یادآوری احساسات دردناک دچار حالات احساسی مانند خشم، گریه، پریشانی و .. شود. روانکاو در این شرایط از فرد می‌ خواهد تا احساساتش را تخلیه کند. این فرآیند کاتارسیس نام دارد و با هدف تسکین و بهبود انجام می‌شود. درمانجویان پس از کاتارسیس روانی احساس بهتری دارند و از شدت ناراحتی آنان کاسته می‌شود.

درمان روان انسان

مقاومت 

روانکاو با شنیدن گفته‌های درمانجو به کاوش پیرامون نمونه‌های مقاومت، یعنی میل به پرهیز از ابراز آزادانه مطلب ناخودآگاه آن‌ها می‌پردازد؛ برای نمونه اگر بیمار در گفت‌و‌گو پیرامون یک موضوع مقاومت کند، روانکاو تلاش می‌کند با دنبال کردن موضوع دلیل مقاومت را بیابد. همان‌ گونه که گفته شد انسان‌ها برای کاهش پریشانی و اضطراب از مکانیزم‌های دفاعی استفاده می‌کنند. این مکانیزم ‌های دفاعی ناکارآمد هستند. در فرآیند روان‌ درمانی نیز کماکان این مکانیزم‌ های دفاعی برای مقاومت حضور دارند. روانکاو دلیل مقاومت را شناسایی و مکانیزم دفاعی را تضعیف می‌کند تا درمانجو بتواند درک بهتری از انگیزه ‌ها و علت رفتارها و افکارش داشته باشد. با تضعیف مکانیزم‌ های دفاعی روند بهبود شرایط درمانجو سرعت پیدا می‌ کند.
 
جمع بندی
روانکاوی شیوه ای از درمان روان انسان با کمک تکنیک های این علم مانند تداعی آزاد، تفسیر و تعبیر رویاها و مقاومت می باشد. بهترین روانکاو تهران به‌طور دقیق افکار، تمایلات، رفتار و … را در شخص بررسی کرده و سپس به کاوش در این مورد می‌پردازد. در نهایت روانکاو به درمان مشکلات و اختلالات فرد اقدام می‌ کند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب