Loading List Items...

بلیط هواپیما

75 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز شنبه, 07 فروردین,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مسافرت های هوایی یکی از لذت بخش ترین انواع سفر هستند. در حقیقت تمام افراد اگر و می توانستند با هواپیما سفر کنند،  هیچگاه برای سفرهایشان مخصوصا مسافرت های راه دور از ماشین، قطار یا کشتی استفاده نمی کردند. یکی از دغدغه های بسیاری از افراد به هنگام مسافرت، نحوه خرید بلیط هواپیما و یافتن بلیط ارزان در بهترین ایرلاین ها است. شما شاید در حالت عادی و در سفرهایی که برای خوشگذرانی می روید خیلی به دنبال بلیط ارزان نباشید. اما در صورتی که یک سفر ضروری دارید که باید به سرعت انجام دهید مانند سفرهای دانشجویی، کاری، درمانی و غیره به دنبال بلیط ارزان باشید. در گذشته همه ما برای خرید یک بلیط هواپیما مجبور بودیم که به آژانس های هواپیمایی مراجعه کنیم، اما امروزه روش های بسیاری برای خرید بلیط هواپیما وجود دارد که ر ادامه متن مزایای هر یک از این روش ها را برای شما توضیح خواهیم داد. اگر قصد خرید بلیط ، خرید بلیط چارتری و خرید تورهای مسافرتی دارید می توانید از طریق آژانس مسافرتی معتبر انواع تور مسافرتی داخلی ، خارجی  و تور گردشگری ، طبیعت گردی ، کویر گردی ، کشتی کروز و.... را از طریق وب سایت های معتبر رزرو تور خود را انجام دهید و از قیمت تورهای خارجی ، داخلی و ... با خبر شوید.

بلیط هواپیما

انواع بلیط هواپیما

به طور کلی بلیط هواپیما به دو نوع سیستمی و چارتر تقسیم می شوند. بلیط های سیستمی مستقیما توسط ایرلاین و آژانس های هواپیمایی فروش می رود. اما بلیط های چارتر در حقیقت بلیط هایی هستند که افرادی آن ها را با قیمتی ارزان تر و به هنگام باز شدن سیستم خریداری می کنند و سپس آن ها را با قیمتی بالاتر به فروش می گذارند. با این حال در بیشتر مواقع قیمت بلیط های چارتر پایین تراز قیمت بلیط های سیستمی است. این موضوع به این دلیل است که قیمت بلیط با زمان سفر رابطه مستقیم دارد و معمولا هر چه به روز مسافرت نزدیکتر می شویم و تعداد بلیط های موجود کمتر می شود، قیمت بلیط ها بسیار بالاتر می رود. در زیر به معرفی و نحوه فروش بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و بلیط های لحظه آخری می پردازیم.

انواع بلیط هواپیما

بلیط های سیستمی هواپیما

بلیط سیستمی بلیطی است که قیمت آن مستقیما توسط شرکت هواپیمایی تعیین می گردد و بنابراین فرقی نمی کند که که آن را از سایت های اینترنتی خرید بلیط تهیه کنید یا حتی مستقیما از خود شرکت هواپیمایی و آژانس ها بخرید. قیمت این این بلیط ها تفاوتی نخواهد کرد. در بلیط سیستمی امکان کنسل کردن و حتی استرداد بلیط وجود دارد. همچنین اگر به هر دلیل به پرواز خود نرسیدید، یا پرواز انجام نگرفته است، درصدی از قیمت بلیط را به شما باز می گردانند. قوانین کنسل کردن بلیط توسط شرکت هواپیمایی تعیین می گردد و در شرکت های مختلف کاملا متفاوت است. اما یک قانون کلی در کنسل کردن بلیط هواپیما و حتی بلیط های دیگر این است که هر چه زمان کنسل کردن به زمان سفر نزدیکتر باشد، جریمه بیشتری باید بپردازید. 

بلیط های چارتری هواپیما

یکی از روش های خرید بلیط ارزان استفاده از بلیط های چارتر است. چارترکننده ها در زمان مشخصی اقدام به خرید بلیط هواپیما از شرکت های هواپیمایی مختلف می کند و سپس به مرور می فروشد. این افراد معمولا قیمت بلیط را کمی ارزان تر از بلیط های سیستمی به فروش می رسانند. این بلیط ها مخصوصا در زمان هایی که تقاضا برای خرید بلیط  و مسافرت بسیار کم است قیمت کمتری دارند. چارتر کننده ها این بلیط ها را تحت عنوان بلیط چارتر و ارزان در سایت های مختلف تلاش می کنند قبل از به پایان رسیدن زمان آن ها به فروش برسانند. به همین دلیل هم هست که بلیط های ارزان را همه به نام بلیط چارتر می شناسند. اما یکی از موضوعات اصلی این بلیط ها این است که به هیچ عنوان استرداد بلیط و کنسلی ندارند و اگر به هر دلیلی از پرواز جا بمانی نیز هیچ درصدی از پول بلیط به شما برگردانده نمی شود.

بلیط های چارتری هواپیما

بلیط لحظه آخری هواپیما

بلیط های لحظه اخری گاهی بسیار ارزان و گاهی بسیار گران خواهند بود. این موضوع معمولا به نسبت تقاضای آن بستگی دارد. می توان گفت بلیط های هواپیما به گونه ای به مزایده گذاشته می شوند. هر چه به زمان سفر نزدیک تر شویم و تقاضا برای بلیط بیشتر شود، هم بلیط های سیستمی و هم بلیط های چارتر قیمتشان بالا می رود. اما معمولا بلیط های لحظه آخری نیز نوعی بلیط چارتری محسوب می شود. اما بلیط های لحظه آخری در زمان هایی از سال که تقاضا برای آن ها کم است با قیمت های بسیار کم فروخته می شوند. 

بلیط لحظه آخری هواپیما

از کجا بلیط هواپیما بخرم؟

امروزه برای خرید بلیط هواپیما روش های مختلفی وجود دارد. برخی برای خرید بلیط هواپیما به سراغ آژانس های هواپیمایی می روند و برخی دیگر نیز مستقیما از دفتر شرکت هواپیمایی بلیط هواپیما مورد نظرشان را خریداری می کنند. اما جدیدترین و بهترین روش خرید بلیط هواپیما استفاده از سایت های فروش بلیط است. این سایت ها قیمت تمام بلیط های هواپیمایی یک مسیر مشخص در یک تاریخ را به شما نشان خواهند داد و کوچکترین تغییر در قیمت بلیط ها یا تمام شدن آن ها را نیز به سرعت متوجه خواهید شد. اگر قصد خرید بلیط ارزان و بلیط هواپیما ارزان و تور مسافرتی دارید می توانید از طریق آژانس مسافرتی معتبر انواع تور مسافرتی داخلی ، خارجی  و تورهای گردشگری ، طبیعت گردی ، تور کویر ، کشتی کروز ، تور شمال و.... را از طریق وب سایت های معتبر رزرو تور خود را انجام دهید و از قیمت بلیط هواپیما و تور خارجی ، داخلی و ... با خبر شوید.

جمع بندی

جهت خرید بلیط هواپیما شما می توانید از روش های مختلفی از جمله سایت های اینترنتی، فروش بلیط، آژانس های هواپیمایی و  دفتر شرکت هواپیمایی خریداری کنید. جهت خرید یک بلیط مطمئن بهتر است که به سراغ خرید بلیط های سیستمی بروید. اما در صورتی که به دنبال بلیط ارزان هستید، می توانید بلیط های چارتری خریداری کنید. نیازیتو به شما سایت های  مختلف فروش انواع بلیط از جمله فروش بلیط هواپیما، را معرفی می کند و شما می توانید رد صورت تمایل به این سایت ها مراجعه کنید و جهت خرید بلیط از آن ها استفاده کنید.  

 

 

 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته