کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

برترین روانکاو تهران

39 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 29 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

روانکاوی چیست؟

روانکاوی به عنوان یک روش درمانی، گفت ‌وگوی درمانی عمیق است که تلاش می ‌کند تا افکار و احساسات ناهشیار یا عمیق مدفون در ناهشیار را به بخش هشیار ذهن منتقل کند. با انجام این کار تجارب و احساسات سرکوب شده، که بیش‌تر در کودکی و نوجوانی رخ داده ‌اند به سطح آگاهی می ‌آیند و روانکاو می ‌تواند به بررسی آن‌ ها به کمک درمانجو بپردازد. درمانگر و درمانجو با کمک هم به بررسی این موضوع می ‌پردازند که چگونه این خاطرات اولیهٔ سرکوب شده، در بزرگسالی روی رفتار و فرآیندهای روانی درمانجو اثر منفی گذاشته‌ اند.
یکی از اهداف اصلی روانکاوی کمک به درمانجویان در شناسایی افکار، رفتارها و تمایلات پنهانی سرکوب شده است. هدف این است که به درمانجویان کمک کنیم تا مسائلی را که باعث ایجاد مشکلات عمیق و ریشه ‌دار شده است بیابیم و برطرف کنیم. این مشکلات زمینه‌ ساز نابسامانی در زمینه‌ های گوناگون زندگی فرد می‌ شوند. پس برطرف شدن آن به درمان فرد می‌ انجامد.

اصول روانکاوی

برترین روانکاو تهران از چه تکنیک هایی استفاده می کنند؟

روانکاوی چندین اصول پذیرفته شده جهانی دارد که برای درمان مورد استفاده قرار می گیرد:

تحلیل رویا 

فروید رویاها را «شاهراه دستیابی به ناهشیار» می‌دانست. او بر این باور بود که انسان‌ها در هنگام بیداری به طور خواسته و ناخواسته به سانسور خود می‌ پرازند اما هنگامی که خواب هستند این سانسور برداشته می ‌شود. در نتیجه، افکار، احساسات و خواسته‌ های سرکوب شده به سطح هشیار می ‌آیند. با این حال ممکن است آن‌چه ما به یاد می‌آوریم در طول رویا دگرگون شود. چون خود (Ego) در خواب توانایی دفاع در برابر تعارض‌های ناخود آگاه را ندارد. 
در روانکاوی، تحلیل رویا برای آشکارسازی افکار ناخودآگاه به کار گرفته می‌ شود. با وجود این‌که افکار و احساسات سرکوب شده در رویا ها به سطح هشیار ذهن می‌رسند، روشن و واضح نیستند. در نتیجه روانکاو باید به تحلیل و تعبیر رویاهای فرد بپردازد تا معانی و زوایای پنهان آن‌چه در خواب رخ داده است را درک کند. 

تداعی آزاد 

زیگموند فروید در آغاز به هیپنوتیزم درمانی علاقه نشان داد اما پس از مدتی متوجه شد که این روش برای درمان برخی از اختلالات روانی کارآمد نیست. در نتجیه تکنیک تداعی آزاد را پدید آورد. در تداعی آزاد از بیمار خواسته می ‌شود که درباره هر چیزی که آزادانه به ذهنش می‌ رسد سخن بگوید. خاطرات سرکوب شده معمولأ در فرآیند تداعی آزاد نمایان می ‌شوند. 
در جریان تداعی آزاد ممکن است فرد دچار لغزش ‌های گفتاری شود. لغزش ‌های گفتاری ما را در جریان محتوایی می ‌گذارد که ار ناهشیار به طور ناگهانی و ناخواسته بیرون می ‌آید و به ما در شناسایی مشکلات فرد کمک بزرگی می ‌کند.

مقاومت

روانکاو با شنیدن گفته‌ های درمانجو به کاوش پیرامون نمونه‌های مقاومت، یعنی میل به پرهیز از ابراز آزادانهٔ مطلب ناخودآگاه آن‌ها می ‌پردازد؛ برای نمونه اگر بیمار در گفت ‌و‌ گو پیرامون یک موضوع مقاومت کند، روانکاو تلاش می‌کند با دنبال کردن موضوع دلیل مقاومت را بیابد. 
روانکاو دلیل مقاومت را شناسایی و مکانیزم دفاعی را تضعیف می ‌کند تا درمانجو بتواند درک بهتری از انگیزه‌ ها و علت رفتارها و افکارش داشته باشد. با تضعیف مکانیزم ‌های دفاعی روند بهبود شرایط درمانجو سرعت پیدا می ‌کند.

انتقال 

در جلسهٔ روانکاوی ممکن است که درمانجو احساساتی را که در گذشته به ویژه در مورد پدر، مادر یا دیگر افراد مهم زندگیش تجربه کرده ‌است، در رابطه خود با درمانگر انعکاس دهد. این پدیده انتقال نامیده می‌شود
انتقال به شیوه‌ های گوناگون بروز پیدا می‌کند. انتقال می‌تواند به صورت اظهار نظر دربارهٔ لباس یا چیدمان اتاق روانکاو باشد. و گاهی هم به صورت تحسین، عشق، خشم یا نفرت نمایان شود. گاهی هم انتقال با نیش و کنایه پیرامون اثربخش نبودن درمان همراه است. انتقال‌ها چه مثبت و چه منفی، بر اثر مکانیزم‌های دفاعی بروز پیدا می‌ کنند. پس انتقال را می‌توانیم شکل دیگری از مقاومت بدانیم.

انتقال متقابل 

در سال ۱۹۱۰، زیگموند فروید انتقال متقابلرا مطرح کرد. او عواطف و احساسات روانکاو را در نتیجه درمان مؤثر می‌ دانست. انتقال متقابل شامل واکنش ‌ها و رفتارهایی است که از روانکاو سر می‌ زند و در رابطه بین درمانجو و روانکاو مناسب نیست. این واکنش‌ها بر اثر ویژگی‌های شخصی درمانگر به وجود می‌ آیند. روانکاو باید واکنشی مناسب دربرابر این رفتارهای انتقال متقابل داشته باشد.

بهترین روانکاو تهران

دنیای امروز روانکاوی

در گذشته روانکاوی را رویکردی بینش‌ مدار می‌ دانستند. بینش ‌مدار به این معنی است که روانکاو بر یادآوری‌ های بیمار تمرکز می‌ کند و با شناسایی مشکلات و دستیابی به تعارض‌های ناخودآگاه به شناسایی و درمان می ‌پردازد. اما روانکاوی امروز همانند دیگر رویکردهای درمانی مانند رفتاردرمانی شناختی؛ علامت ‌مدار نیز هست. علامت‌ مدار به این معنی است که با توجه به نشانه ‌های یاد شده در DSM 5  به شناسایی اختلالات روانی می‌ پردازد. آمیختگی روش بینش ‌مدار و علامت‌ مدار در روانکاوی، این فرآیند درمانی را موثرتر می‌ کند.

جمع بندی
برترین روانکاو تهران به تحلیل و آنالیز دقیق و جزئی روان فرد از دوران کودکی فرد و حوادث مهم به صورت ریشه ای می پردازد. درمان روانکاوی نوعی درمان است که معمولا طولانی ¬مدت است چون نیاز دارد که به صورت عمیق در مورد منشاء مشکلات روانی و یا جسمی فرد بررسی انجام شود و  توسط روانکاو انجام می-شود. روانکاو از تکنیک های مختلفی مانند تداعی آزاد، تفسیر و تعبیر خاطرات و انتقال برای درمان بهره می گیرد.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب