کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

برترین روانشناسان تهران

33 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 29 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

خدمات برترین روانشناسان تهران

خدمات مشاوره و رواندرمانی برترین روانشناسان تهران می تواند طیف گسترده ای را شامل شود که در ادامه به معرفی سه تا از برترین آن ها می پردازیم:

خدمات برترین روانشناسان تهران

مشاوره و روان درمانی کودک

"شخصیت ما بازتابی از کودکی ماست"؛ همین یک جمله می ‌تواند به خوبی اهمیت دوران کودکی، اثرات تربیتی والدین بر آن و همچنین ضرورت مشاوره و روان درمانی کودک را به خوبی نشان دهد.
دوران کودکی، دوران یادگیری مهارت‌ ها، آموختن و پرورش است. بنابراین با حفظ سلامت روان کودک و به کار بردن شیوه‌ های صحیح درمانی برای بهبود علائم نگران ‌کننده یا بیماری ‌های روانشناختی در کودک، می ‌توان او را برای ورود به دوره نوجوانی و بزرگسالی سالم آماده کرد. به عنوان مثال بیش فعالی و نقص توجه، یکی از مسائل متداول کودکی است که متاسفانه بسیاری از والدین از آن غفلت می کنند. این مسئله می تواند کودک را در دوران بزرگسالی دچار مشکلات جدی در تحصیل و روابط کاری کند.
  
مشاوره و روانشناسی کودک به عنوان یکی از مهم‌ترین حوزه ‌های روان درمانی معرفی می‌شود که حساسیت‌ های مخصوص به خودش را دارد. ارتباط با دنیای کودکان و ورود به جهانی که درون آن‌ها وجود دارد، کار آسانی نیست. از این جهت مشاوره و روان درمانی کودک به کمک والدین و کودکان آمده تا با شناخت دقیق دنیای کودکان، رفتارها و تفکرات آن‌ ها، مدیریت رفتاری و دستیابی به سلامت روان را برای کودک امکان ‌پذیر کند.

مشاوره پیش از ازدواج

استرس قبل از ازدواج امر بسیار طبیعی و رایجی است که ممکن است سراغ هریک از زوجین بیاید. معمولا زوجین از روبرو شدن با مسئولیت های جدید ترس دارند و یا نگرانند که نتوانند به خوبی مشکلات به وجود آمده در رابطه را مدیریت کنند.

صحبت های قبل از ازدواج کمک بسیار بزرگ برای حل این قبیل نگرانی ها است. البته این صحبت ها در صورتی اثر بخش خواهند بود که در چارچوب حل مسائل مطرح شوند. شاید بسیاری از زوجین در رابطه قبل از ازدواج خود مشکل خاصی نداشته باشند، اما به محض ازدواج و قرارگیری در چارچوب خانواده مسائل رنگ دیگری به خود می گیرند.
صحبت های قبل از ازدواج و سوالات روانشناسی قبل از ازدواج که توسط درمانگر مطرح می شود پیرامون مسائل زیر خواهد بود:
•    میزان صمیمیت، محبت و رابطه جنسی
•    مهارت های ارتباطی
•    امور مالی و مدیریت منابع 
•    انتظارت، باورها و ارزش های زوجین
•    نقش کودکان
•    نحوه تصمیم گیری ها و حل اختلاف
•    نحوه برخورد با خشم و عصببایت
•    نحوه بروز و کنترل احساسات
•    چگونگی تقسیم نقش ها و وظایف در آینده
صحبت های قبل از ازدواج یک فرصت بسیار عالی برای زوجین است تا بتوانند توانایی خود را برای برقراری ارتباط موثر با یکدیگر تقویت کنند و و هم چنین توقعات واقع بینانه ای از یکدیگر داشته باشند. مشاوره قبل از ازدواج هم چنین روش های بسیار خوبی برای توسعه مهارت های حل تعارض و مساله زوجین است.

مشاوره پیش از ازدواج

نوروفیدبک درمانی

نوروفیدبک در اصل نوعی بیوفیدبک محسوب می‌شود که تلاش می‌کند با استفاده از ثبت امواج EEG و دادن بازخورد عصبی به فرد، نوعی خود تنظیمی را ایجاد و آن را آموزش دهد.

کاربردهای نوروبیوفیدبک

نوروبیوفیدبک نوعی درمان مکمل و همچنین نوعی ابزار جدید و نوین برای بهبود اختلالات روان‍پزشکی است. در نتیجه از نوروفیدبک برای اندازه‌ گیری و ارزیابی فعالیت‌های عصبی مربوط به مغز استفاده خواهد شد. بازخورد نوروفیدبک به طور معمول از طریق صدا و یا تصویر در اختیار فرد قرار گرفته و از این جهت فرد متوجه تغییرات مثبت و مناسبی که در امواج مغزی خود ایجاد کرده است یا خیر، خواهد شد.
برای انجام این روش درمانی از حسگرهایی که الکترود نامیده می‌شوند، استفاده می ‌کنند. این الکترودها روی پوست سر بیمار قرار گرفته و فعالیت الکتریکی مغز فرد را به صورت امواج مغزی ثبت می‌کنند. امواج ثبت شده در اغلب موارد به صورت یک بازی کامپیوتری و یا فیلم شبیه سازی شده در دسترس بیمار است. برای شروع ابتدا به بررسی حالات بیمار می پردازند، سپس بیمار روی صندلی نشسته و به تشخیص درمانگر، الکترودهای موجود را بر روی سر بیمار قرار می ‌دهند. بیمار ضمن حفظ خون سردی خود به صفحه مانیتور نگاه می‌کند. در این حالت هدایت، کنترل و پخش فیلم و یا بازی کامپیوتری تنها توسط امواج مغزی شخص صورت گرفته و نباید از دستان کمکی حاصل شود.
 به این صورت فرد با توجه به پیشرفت یا توقف بازی و همچنین از دست دادن یا گرفتن پاداش و امتیاز یا تغییرات به وجود آمده در صدا یا پخش فیلم، به شرایط مطلوب یا نا مطلوب امواج مغزی خود پی ‌برده و سعی در اصلاح وضعیت امواج مغزی خود دارد.

جمع بندی
همان طور که مشاهده کردید؛ خدمات برترین روانشناسان تهران می تواند طیف گسترده ای از نوروفیدبک، خدمات کودک و نوجوان و حتی مشاوره های قبل از ازدواج را شامل گردد. توجه داشته باشید که لازم نیست حتما مشکل خاصی داشته باشید تا به روانشناس مراجعه کنید؛ بلکه صرف آشنایی با روحیات و خودآگاهی روانشناس می تواند به شما کمک کند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب