کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

برای کنکور زبان چه کتاب هایی بخوانیم؟

634 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 14 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

یکی از رشته های شناور کنکور سراسری، رشته منحصرا زبان است. داوطلبان کنکور سراسری از کلیه گروه های آزمایشی می توانند در این رشته شرکت کنند. رشته زبان به دلیل طرفداران زیادی که دارد، دارای اهمیت بالایی است. کسانی که قصد دارند در کنکور سراسری رشته زبان را انتخاب کنند باید درباره منابع آن نیز اطلاعات کاملی به دست آورند. به همین جهت موضوع مقاله ما کتاب های کنکور زبان است و ما می خواهیم شما را با این کتاب ها آشنا کنیم.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

برای کنکور زبان چه کتاب هایی بخوانیم؟


منابع کنکور زبان تخصصی 99

منابع کنکور زبان تخصصی 99 نیز مانند سال های گذشته توسط سازمان سنجش جهت دروس عمومی اعلام شد و شرکت کنندگان کتب مختلفی را برای دروس اختصاصی انتخاب و مطالعه کردند. زیرا سازمان سنجش برای دروس اختصاصی منبع یا منابع مشخصی را ذکر نمی کند. کنکور زبان هر ساله در رشته های مختلفی برگزار می شود. شما بنا بر اینکه قصد دارید در چه رشته ای شرکت کنید، منابع آزمون متفاوتی نیز باید تهیه کنید. به عنوان مثال داوطلبانی که در رشته زبان انگلیسی شرکت می کنند باید از منابع انگلیسی زبان استفاده کرده و افرادی که تصمیم دارند در کنکور زبان فرانسه شرکت کنند باید منابع زبان فرانسه را خریداری کنند. شما باید توجه داشته باشید که در هر رشته ای که تمایل دارید شرکت کنید باید منابع موثقی را جستجو کرده و آنها را تهیه کنید. با جدا شدن منابع کنکور نظام جدید از نظام قدیم آموزشی باید به موضوع جدا شدن منابع نیز در هنگام تهیه آنها دقت کنید. منابع دروس عمومی برای گروه های آزمایشی مختلف یکسان بوده و کلیه داوطلبان کنکور باید آنها را تهیه کنند. منابع دروس عمومی را برای شما در بخش بعدی می آوریم.
 

منابع کنکور زبان تخصصی 99

منابع کنکور زبان سازمان سنجش

چنانچه اشاره کردیم سازمان سنجش برای کنکور زبان تخصصی منابع درسی مشخصی را معرفی نمی کند به همین سبب ما هم در این مطلب به شما منبع خاصی معرفی نمی کنیم ولی برای دروس عمومی این رشته کتب زیر را مطالعه کنید. کتاب های معرفی شده اصلی توسط سازمان سنجش معرفی شده اند ولی کتب متفرقه را به عنوان کتاب های پیشنهادی برای شما آوردیم.
•    کتب اصلی: کتاب زبان انگلیسی سال سوم چاپ سال 95 و کتب 1 و 2 پیش دانشگاهی که سال چاپ آنها 96 است. اگر کتاب متفرقه به غیر از منابع سازمان سنجش را هم می خواهید مطالعه کنید، بهتر است سه جلد اول کتاب زبان انگلیسی نوشته آقای کیاسالار و زبان عمومی سری عمران نیز که دارای سطح بالایی است را تهیه کنید.
•    کتب اصلی: برای درس معارف اسلامی باید کتاب قرآن و تعلیمات دینی 2 چاپ 95 و همینطور معارف اسلامی پیش دانشگاهی چاپ 96 را تهیه کنید. کتاب دین و زندگی نقره ای گاج نیز به عنوان کتاب متفرقه برای این درس مناسب است.
•    کتب اصلی: جهت درس زبان عربی کنکور باید کتب عربی 2 چاپ 94 و عربی 3 چاپ 95 را مطالعه کنید. برای مطالعه بیشتر این دروس می توانید از کتاب زبان عربی ساده انتشارات مبتکران چاپ 23 به بعد ایاد فیلی را نیز تهیه کنید.
•    کتب اصلی: جهت سوالات ادبیات فارسی باید کتب ادبیات فارسی مقطع دوم چاپ 94، ادبیات فارسی مقطع سوم چاپ 95، زبان و ادبیات عمومی پیش دانشگاهی چاپ 96 و کتاب زبان فارسی مقطع سوم چاپ 95 را تهیه و مطالعه کنید. یکی از بهترین منابع کنکور متفرقه برای درس فارسی کتاب ادبیات فارسی 5 گنج از انتشارات مهر و ماه، انتشارات خیلی سبز و تست نشر الگو و زبان فارسی انتشارات دریافت آقای سبطی است.
 

منابع کنکور زبان سازمان سنجش

برنامه ریزی برای کنکور زبان انگلیسی

برای برنامه ریزی در کنکور زبان انگلیسی باید از منابع درسی آگاهی داشته و سپس بر اساس آنها برنامه ریزی خود را انجام دهید. برنامه ریزی ممکن است بلند مدت و یا کوتاه مدت باشد، باید این موضوع را نیز مد نظر قرار دهید. دروس مختلف در کنکور بر اساس اهمیت آنها، دارای ضرایب گوناگونی هستند. برای مثال درس زبان ادبیات فارسی و زبان تخصصی هر دو دارای ضریب 4 هستند. شما باید بر اساس اینکه این دروس درصد بالایی از سوالات کنکور را شامل می شوند، زمان بیشتری را برای مطالعه آنها قرار دهید.
چنانچه اشاره کردیم دروس زبان تخصصی و ادبیات فارسی دارای ضریب 4 هستند. به همین ترتیب سوالات درس های دیگر یعنی زبان عربی با ضریب 2، درس دین و زندگی با ضریب 3 در کنکور آمده اند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاور درسی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

برنامه ریزی برای کنکور زبان انگلیسی


برای برنامه ریزی درست باید هدف خود را نیز مشخص کرده و همیشه آن را در نظر داشته باشید. برنامه ای خوب و موفق است که بتواند به راحتی قابل اجرا باشد. برنامه ای منعطف و مناسب با استعداد و شرایط روحی خود بچینید. محدودیت های خود را در نظر گرفته و بر اساس آن برنامه ای منظم، قابل اجرا، منعطف و هدفمند پایه ریزی کنید. و اما مطلب آخر اینکه سعی کنید جزء به جزء به مطالعه دروس بپردازید، زیرا کنکور تستی است و شما نیاز به اطلاعات جزئی و مهم درسی دارید.
جمع بندی
کنکور زبان یکی از آزمون های پرطرفدار و شناور است و داوطلبان مختلف گروه های آزمایشی دیگر می توانند این رشته را به عنوان گروه آزمایشی دوم خود انتخاب کنند. هر ساله سازمان سنجش برای دروس عمومی این رشته منبع درسی مشخصی را معرفی می کند. داوطلبان باید این کتب را تهیه کرده و به مطالعه آنها بپردازند. اما برای درس اختصاصی این رشته کتابی معرفی نمی شود و داوطلبان هر کدام کتابی را به عنوان منبع در نظر گرفته و مطالعه می کنند. برای برنامه ریزی کنکور زبان پیشنهاد می شود که برنامه ای جامع، منعطف، منظم و هدفمند داشته باشید. دروس را جزء به جزء خوانده و همیشه هدف خود را در نظر بگیرید.

 

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب