کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

برای ساخت خانه هوشمند به چه نکاتی باید توجه کرد؟

326 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 16 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

این روزها خانه هوشمند و هوشمند سازی خانه ها موضوع داغ فضاهای مجازی گشته است. بسیاری از افراد دوست دارند خانه خود را هوشمند کنند اما موضوع این جاست که چگونه می توان خانه را هوشمند کرد؟ گاه کار ساخت و ساز ساختمان تنها به دلیل بحث هوشمند سازی و نوع سیستم های هوشمند متوقف می شود؛ بنابراین داشتن اطلاعات کافی در این زمینه کمک می کند تا در اجرای آن با مشکل مواجه نشوید.اگر قصد هوشمند سازي منزل خود را دارید می توانید از شرکت های معتبر این حوزه برای هوشمند سازی منزل مسکونی مشاوره دریافت کنید و از تجهیزات خانه هوشمند با خبر شوید همچنین بدانید هزینه ی هوشمند سازی خانه چه مقدار می شود.
 

برای ساخت خانه هوشمند به چه نکاتی باید توجه کرد؟

خانه های هوشمند چه ویژگی هایی دارند؟

آیا می دانید به چه خانه هایی هوشمند گفته می شود؟ حقیقت این است در ایران خانه های کمی وجود دارند که در ساخت آن ها از تمام سیستم های هوشمند استفاده شده است. خانه ای هوشمند به شما رمی رود که بتواند شرایط مختلفی را در منزل اسکن کرده و آن را به اطلاع کاربر برساند. در خانه های هوشمند شرایط دلخواه صاحب خانه اعم از میزان سرد و گرمی، زمان روشن و خاموش شدن وسایل، شرایط سیستم صوتی و حتی پرده ها را نیز در نظر می گیرند. اگر چراغ راهروها زمانی کسی در آن است روشن می شود و یا با نبود کسی خاموش می شود، این تنها نمونه کوچکی از سیستم هوشمند است.

زیر ساخت خانه هوشمند چگونه باید باشد؟

زیر ساخت های خانه هوشمند شامل لوله کشی و سیم کشی می شود. اگر خانه ای قرار است به صورت هوشمند طراحی شود، بهتر است از همان ابتدا قوطی بندی ها و موارد مهم رعایت شود. از همان ابتدا مالک باید تصمیم بگیرد که به چه نوع سیستم هوشمندی نیاز دارد؛ مثلا سنسورهای نشتی و رطوبت یا سنسور اتصالی سیم ها. البته در نوع هوشمند سازی بی سیم احتمالا نیازی به این تجهیزات نیست و همه چیز به وای فای متصل است. در هر حال تمام نیازهای صاحب خانه باید در هنگام ساخت ملاک باشند.
پیش بینی همه تجهیزات در هنگام ساخت اگر هزینه زیادی تحمیل نکند بهترین روش ساخت زیر بنا برای خانه های هوشمند است. برای مثال اگر مالک تنها خواستار سیستم گرمایش و سرمایش هوشمند بوده است، در هنگام ساخت سایر سیستم های هوشمند نیز تعبیه می شوند؛ چراکه اغلب مالکین بعد از مدتی خواستار سایر سیستم ها نیز می شوند. در این گونه موارد اگر سیستمی که مدنظر است دارای سیم کشی ها از قبل تعبیه شده باشد، دیگر کار راحت است و به سرعت انجام می شود.

چه زمانی باید زیر ساخت ها را تعیین کنیم؟

بهتر است قبل از اجرای تاسیسات برقی و مکانیکی جای سیستم های هوشمند را تعیین کنید؛ چراکه ممکن است با اجرای یکی از این سیستم ها دیگر نتوان سیستم ایده آل را اجرا کرد. این کار نه تنها باعث دوباره کاری می شود، بلکه هزینه های اضافی را نیز تحمیل می کند. برای این کار لازم است که قبل از شروع سیم کشی های ساختمان، با شرکت هوشمند سازی جلسه گذاشته و تمام نکاتی را که مدنظرتان است را مطرح کنید.
 

چه زمانی باید زیر ساخت ها را تعیین کنیم؟

چرا طراحی زیر ساخت ها در خانه هوشمند اهمیت دارند؟

هر نوع امکانات هوشمندی که قرار باشد در خانه اجرا شود، یا به صورت بی سیم است و یا باید به پنل مرکزی متصل شود. اگر بی سیم است تنها باید منبع تغذیه آن را پیش بینی کرد؛ اما برای نوع سیمی تابلوهای مرکزی، لوله ها و کابل ها همگی به صورت خاصی کشیده و طراحی می شوند. طراحی بد می تواند کل سیستم هوشمند را با مشکل مواجه کند برای مثال اگر طراح یک پنل لمسی را تنها در یک اتاق قرار داده و بقیه ترموستات ها وکلیدها را از سایر اتاق ها حذف کرده باشد، یک مشکل اساسی برای خانه هوشمند شما به وجود آورده است که نشانه بی تجربگی در طراحی سیستم های هوشمند است. درست است که هر شخصی در خانه با کمک موبایلش می تواند سیستم های هوشمند را کنترل کند، اما مشکل وقتی است که فرد در زمانی خاص دسترسی به گوشی ندارد.

چه زمانی باید خانه هوشمند را پیاده سازی کنیم؟

اجرای تاسیسات برقی معمولا زمانی صورت می گیرد که تیغه های سفالی یا گچی کشیده شده اند. برقکاران بهترین زمان برای شروع برقکاری را بعد از گچکاری می دانند؛ چراکه تراز کردن قوطی های برق با توجه به عمق عمق گچ و خاک صورت می گیرد. شاید بگویید که سیستم هایی هستند که حتی بعد از رنگ کردن دیوار نیز قابل اجرا هستند، درست است اما این سیستم ها به اندازه سیستم های توکار هوشمند ایده آل نیستند.

گام آخر در پیاده سازی تجهیزات هوشمند

زمان نصب تجهیزات هوشمند بعد از سفیدکاری است. این تجهیزات را می توان بعد از چسباندن کاغذهای دیواری نیز نصب کرد. این بستگی به نوع خانه دارد مثلا تجهیزات تابلویی بعد از سفیدکاری و قبل از اینکه دیوارها را رنگ یا کاغذ دیواری کنند اجرا می شوند اما کلیدها را نمی توان از قبل نصب کرد؛ چراکه در هنگام رنگ آمیزی ممکن است رنگ به وارد مدار و کلیدها شود.اگر قصد هوشمند سازی خانه خود را دارید می توانید از شرکت های معتبر این حوزه برای هوشمند سازی منازل مسکونی مشاوره دریافت کنید و از تجهیزات خانه هوشمند با خبر شوید همچنین بدانید هزینه ی هوشمند سازی خانه چه مقدار می شود.
 

گام آخر در پیاده سازی تجهیزات هوشمند

جمع بندی
درست است که همه ما دوست داریم هوشمند سازی خانه را با کمترین هزینه انجام دهیم، اما این نباید باعث شود که برای این کار به سراغ هر شرکت و موسسه ای برویم. اگر طراحان سیستم های هوشمند دارای تجربه کافی نباشند طراحی های غیراصولیشان هزینه و زمان شما را تلف خواهد کرد. آن ها باید بدانند که ویژگی خانه های هوشمند چیست، زیرساخت خانه هوشمند چگونه باید باشد، چه زمانی باید زیرساخت ها را تعیین را تعیین کنند و چه زمانی وقت نصب کابل ها و سایر قطعات است. یادتان باشد که قبل از هر کاری طراح را در جریان تمام خواسته های خود قرار دهید.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب