کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

باطری ماشین چند ولت است

210 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 29 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

باطری یکی از اجزای ضروری و جدایی ناپذیر در هر نوع خودرو با هر نوع سوخت است،‌ هر باطری با توجه به مشخصات فنی آن از قبیل ولتاژ اسمی، ظرفیت، توان و شدت جریان استارت سرد، می تواند تنها برای یک نوع خودروی خاص نصب شود، هر تولیدکننده خودرو می بایست با توجه به توان استارت و مقدار برق مصرفی خودرو یک باتری مناسب را انتخاب نماید. سیستم های برق خودروهای عادی از ولتاژ اسمی خامی برخوردار می باشند که اغلب ضریب ثابتی از ۱۲ ولت هستند و به همین علت تقریبا همه باطری های خودرویی موجود در بازار همین ولتاژ نامی را دارند.

باطری ماشین چند ولت و چند آمپر است

غالبا خودروهای سواری از ولتاژ نامی ۱۲ ولت برخوردار هستند. خودروهای باری و سنگین نیز ولتاژهای نامی بالاتر از ۱۲ ولت دارند، اما ولتاژ آن ها به گونه ای می باشد که مضرب صحیحی از ۱۲ باشد. برای مثال ولتاژ اسمی مورد نیاز آن ها ۲۴ ( دو برابر ۱۲ ) ، ۳۶ ( سه برابر ۱۲ ) و غیره است. در این نوع خودرو به جای یک باتری غالبا از ۲ یا ۳ باتری ۱۲ ولت جهت تامین ولتاژ مورد نیاز مورد استفاده قرار می گیرد به همین علت در بازار رایج فعلی فقط باتری ۱۲ ولت خودرویی پیدا می شود.

 

باطری ماشین چند ولت و چند آمپر است

باطری مخصوص خودرو بین 35 تا 220 آمپرساعت می باشد. آمپرساعت باطری، نشان می دهد که باطری چه مقدار توانایی در ذخیره برق دارد. باطری ویژه ماشین سواری بین 35 تا 100 آمپرساعت و خودروهای سنگین و نیمه سنگین بین 100 تا 220 آمپر ساعت هستند. اینکه باطری با چه آمپرساعتی برای ماشین شما مناسبتر است به نیاز برقی خودرو شما بستگی دارد و لازم به ذکر است کهنباید بدون داشتن تخصص اقدام به تعیین میزان آمپر ساعت باطری برای خودرو نمود.

تنها روش جهت دریافتن جواب سؤال بالا تست دینام به وسیله دستگاه مخصوص می باشد. نیروی متخصص با آزمایش دینام شما را در انتخاب نوع باتری راهنمایی خواهد نمود. باید توجه کنید که ولت باتری که به تعبیر دیگر همان قدرت برق باتری است که همه باتری های موجود معمولاً ۱۲ ولت هستند. آمپر باتری که به زبان ساده همان میزان ذخیره برق باتری بوده بین ۳۵ تا ۲۲۰ برای خودروها متغیر است و خروجی برق باتری که ترکیبی از ولت و آمپر است یعنی در دمای -۱۸ سانتی‌گراد باتری چه قدر نیرو با ولتاژ ۱۲ می‌تواند خارج کند.

ولتاژ مناسب برای شارژ باطری ماشین

ولتاژ برای شارژ باطری ماشین 12 ولت می باشد که قادر است با بیش از این ولتاژ نیز شارژ گردد. برای شارژ باطری خودرو حداقل به 12.9 ولت نیاز است، ولی در این ولتاژ میزان شارژ آن کند بوده و تا زمانی که کاملا شارژ نشود، می توانید آن را با ولتاژ بالا و با خیال آسوده شارژ نمایید. از این رو ولتاژهای پی در پی و ولتاژ شارژهای باطری خودرو می توانند با اطمینان از 15 ولت بیشتر شوند، تا وقتی که باطری بررسی می شود تا مطمئن شوید که شارژ را روشن و در حالت اتوماتیک قرار دهید تا پس از شارژ کامل به صورت اتوماتیک در حالت خاموش قرار گیرد. غالبا از ولتاژ شناور از 13.6 تا 13.8 بهره گرفته می شود. ولتاژ مناسب برای شارژ 13.8 الی 14.5 ولت می باشد.

باطری ماشین چند ولت است

باطری ماشین سنگین چند آمپر است؟

آمپر باطری های ماشین سنگین با هم متفاوت هستند و باطری مناسب برای تراکتور، مینی بوس و فوتون 90 آمپر ساعت، باطری ولوو کمپرسی 150 آمپر ساعت و باتری اتوبوس اسکانیا 250 آمپر ساعت می باشد. البته میزان استفاده از خودرو در تعیین میزان آمپراژ باطری مورد نیاز اهمیت دارد. در بیشتر خودروهای سنگین و نیمه سنگین، سیستم برق 24 ولت مورد استفاده قرار می گیرد که دلیل آن توان مورد نیاز جهت به حرکت درآورن موتور می باشد. با توجه به اینکه همه باطری هایی که برای خودروها تولید می شوند، 12 ولت است و فقط خودروهای سنگین هستند که از سیستم برق 24 ولت استفاده می کنند. بنابراین باید از 2 عدد باتری 12 ولت 60 الی 240 آمپر بهره بگیرند. در خودروهای سنگین جدید تمامی قطعات و تحهیزات الکتریکی 24 ولت هستند. از استارت و دینام گرفته تا چراغ های این دسته از خودروها 24ولت هستند اما خودروهای قدیمی اینگونه نبوده و فقط استارت 24 ولت بوده است.

باطری ماشین سنگین چند آمپر است؟

باطری موتور چند ولت است

باطری وسیله‌ای می باشد که جریان برق را به مقدار مشخص ذخیره سازی می کند که در دو نوع تر و خشک روانه بازار می شوند. باطری موتور سیکلت از نوع تر است. باطری ‌های تر اغلب می توانند شارژ شوند، یعنی یکبار مصرف نبوده و پس از آن که شارژ باطری تمام شد، می‌توان آن ها را مجدد شارژ کرد. با اینکه از لحاظ اندازه نصف باتری خودر‌و هستند، ولی ولتاژ آن‌ها ۱۲ ولت است، باطری ‌های موتور سیکلت فقط در میزان آمپر خود با باطری خودرو تفاوت دارند. شما بر طبق نوع موتورسیکلت خود می توانید نوع باطری آن را انتخاب کنید.برای اطلاع از قیمت باتری ماشین بدون داغی و خرید باتری موتور سیکلت و خودرو می توانید به مرکز فروش باتری ماشین به صورت حضوری یا فروشگاه اینترنتی باتری موتور سیکلت و خودرو مراجعه کنید و با بهترین قیمت و اصلات کالا ، خرید باتری را انجام دهید.

جمع بندی

باطری یکی از اجزای لازم و ضروری برای هر خودرویی محسوب می شود. هر باطری با توجه به مشخصات فنی آن می تواند برای یک نوع خودرو مناسب باشد. باطری ماشین های سواری معمولا بین 35 تا 100 آمپر ساعت بوده و باطری ماشین های سنگین و نیمه سنگین بین 100 تا 220 آمپر ساعت می باشند. ولتاژ مناسب برای شارژ باطری ماشین 13.8 تا 14.5 است. آمپر باطری ماشین های سنگین با توجه به نوع آن فرق می کند، اما سیستم برق همه آن ها 24 ولت است. باتری موتورسیکلت نیز در دو نوع تر و خشک بوده و 12 ولت می باشد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب