کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

باطری ماشین شارژی

415 بازدید
درج شده در روز شنبه, 23 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
2.0

باطری ماشین شارژی یکی از اجزای مهم و اصلی ماشین است. در واقع اگر باتری ماشین شارژی به درستی کار نکند یا خراب باشد، ماشین حرکت نمی کند. این نوع از باطری ها را باید بعد از مدتی تعویض کرده و قطعه جدید آن را درون ماشین نصب کنید. این باتری ها دارای ابعاد و کیفیت های مختلفی هستند و همچنین مدل های گوناگونی دارند. به همین منظور می خواهیم در این مطلب درباره این باتری های ماشین و موتور شارژی و همینطور مسائل پیرامون آنها با شما صحبت کنیم.برای خرید باتری خودرو و موتورسیکلت می توانید قیمت روز باتری آزاد و قیمت باتری دولتی را در وب سایت های معتبر فروش اینترنتی باتری ماشین و موتور مشاهده کنید و خرید خود را انجام دهید.

باطری ماشین شارژی
 

باتری ماشین شارژی

همانطور که در بخش اول اشاره کردیم، باتری ماشین های شارژی دارای انواع و مدل های مختلفی هستند. ولی نکته مهمی که شما در هنگام تهیه این باطری ها باید در نظر بگیرید، نوع ماشین شارژی مورد نظر است. این ماشین ها در انواع دوموتوره و تک موتوره طراحی می شوند. اگر ماشین شما دوموتوره است معمولا باید برای آن دو باطری 6 ولت تهیه کنید. البته لازم به ذکر است که در برخی موارد یک باطری 12 ولت هم برای ماشین دوموتوره مناسب است.

اما اگر ماشین مورد نظر شما یک موتوره است، خرید یک باتری 6 ولت کافی است. نکته دیگری که در هنگام خرید باتری ماشین شارژی باید دقت کنید، میزان آمپراژ باطری است. اگر باتری شما دارای آمپراژ بالاتری باشد، مدت زمان استفاده از ماشین نیز بیشتر است. به عنوان مثال باطری 12 ولت با آمپراژ 10 نصف مدت زمان یک باتری 12 ولت با آمپراژ 20 کار می کند.  یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام خرید باطری ماشین شارژی در نظر داشته باشید، اندازه و ابعاد آن است. اگر ابعاد باطری با محل قرار گرفتن آن در ماشین متناسب نباشد، باتری در آن ماشین عمل نمی کند. 

باتری ماشین شارژی

باطری موتور شارژی

موتورهای شارژی نیز همانند ماشین های شارژی نیازمند باطری هستند. این باطری ها نیز متنوع بوده و انواع و اقسام مختلفی دارند. موتورهای برقی یا شارژی نظیر دندی، کویر و همتاز همگی به باتری نیازمندند. برخی از این باتری ها لیتیوم پلیمری بوده و دارای قیمت بالایی هستند. ولت، آمپر و اندازه های گوناگون باطری شارژی موتور نیز موجب تنوع بیشتر آنها شده است. اغلب موتورهای شارژی از باطری های 12 ولت 20 آمپر استفاده می کنند. این نوع باتری ها معمولا دارای کاربردهای گسترده تری در زمینه های گوناگون نظیر موتور شارژی، ماشین شارژی و UPS هستند.   

قیمت باطری ماشین شارژی 6 ولت

همانطور که گفتیم باطری ماشین شارژی دارای انواع و اقسام مختلفی است. بعضی از ماشین ها دوموتوره بوده و از دو باطری 6 ولت استفاده می کنند. البته در بعضی از آنها امکان نصب یک باطری 12 ولت نیز وجود دارد. از باتری های 6 ولت شارژی علاوه بر ماشین ها و موتورهای شارژی کودکان در موتورهای الکتریکی ربات ها و تجهیزات پزشکی نیز استفاده می شود. قیمت باطری ماشین شارژی بر اساس مدل، آمپر، ولتاژ و اندازه آن متغیر است. لیست قیمت این باطری ها را می توانید در سایت های معتبر مشاهده کنید. 

قیمت باطری ماشین شارژی 6 ولت

قیمت باطری ماشین شارژی 12 ولت 7 آمپر

چنانچه در بخش های قبلی ذکر کردیم، باتری های شارژی دارای تنوع زیادی هستند. برخی از این باطری ها در میزان آمپر با هم تفاوت دارند. باتری 12 ولت با آمپر 10 و 20 و همینطور با آمپر 7 نیز در بازار موجود است. باطری ماشین شارژی 12 ولت با آمپر 7 مدت زمان کمتری نسبت به باطری های 12 ولت 10 و 20 آمپر برای ماشین کار می کند. اگر می خواهید مدت زیادی از ماشین شارژی استفاده کنید باید باطری با آمپراژ بالاتری تهیه کنید. معمولا باتری شارژی ماشین با آمپراژ کم ارزان تر از باطری های آمپر بالا است. 

تست باطری ماشین شارژی

ممکن است زمانی لازم باشد که صحت عملکرد باتری ماشین شارژی را بررسی کنید. برای این کار باید باتری یا باطری ها را از ماشین جدا کنید. سپس به وسیله سیم، دو سر باتری را به مولتی متر یا ولت متر وصل کنید. اگر روی مولتی متر ولتاژی را مشاهده کردید، بدانید که باطری شما سالم است و اگر نیاز به شارژ کردن دارد، آن را شارژ کنید. اگر هیچ عددی روی ولت متر مشاهده نکردید، باتری خراب شده است.برای اطلاع از قیمت باتری ماشین و خرید باتری موتور سیکلت و خودرو می توانید به وب سایت های خرید باتری ماشین مراجعه کنید و با بهترین قیمت و اصلات کالا ، خرید باتری ماشین و موتور خود را انجام دهید.

قیمت باطری موتور برقی دندی

موتورهای برقی دندی نیز از باتری های شارژی استفاده می کنند. این باتری ها نیز متنوع هستند. دو نوع رایج و پرمصرف باطری های شارژی لیتیم- پلیمری و باتری های شارژی خشک است. باطری های خشک اندازه و وزن بیشتری نسبت به باتری های لیتیمی دارند. علاوه بر آن، طول عمر باتری های خشک نیز کمتر از باطری های لیتیمی است. به همین جهت قیمت باطری های شارژی لیتیمی بیشتر از باتری های خشک است. باطری های خشک نیز دارای وزن و ظرفیت حمل بار متفاوتی هستند. همین وزن و ظرفیت بار متفاوت موجب قیمت های مختلف این نوع از باتری ها شده است.

قیمت باطری موتور برقی دندی

جمع بندی

باطری شارژی یکی از اجزای مهم این نوع از ماشین ها و موتورها است. ماشین ها و موتورهای شارژی کودکان و همینطور موتورهای الکتریکی ربات ها و تجهیزات پزشکی از این باطری های شارژی استفاده می کنند. این باتری ها در اندازه، ولتاژ و آمپرهای متفاوتی ساخته شده اند. قیمت این باتری ها بر اساس ولتاژ، اندازه و آمپر و کیفیت دارای قیمت های گوناگونی هستند. باطری های موتور برقی نیز در دو نوع رایج خشک و لیتیمی- پلیمری به بازار عرضه می شوند. قیمت باطری های لیتیمی- پلیمری به دلیل طول عمر و کارایی بالا از باتری های خشک بیشتر است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب