کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

باطری خشک

162 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 29 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

باطری خشک حاوی یک منبع جهت ذخیره و حفظ انرژی الکتریکی است که عملکرد شیمیایی داخل خود را به صورت انرژی الکتریکی بیرون می دهد و با کمک قطب مثبت و منفی دو سر خود این انرژی پتانسیل را به مدارهای الکتریکی هدایت می کند. موارد پراهمیت در باطری ولتاژ با واحد ولت و گنجایش با واحد آمپر ساعت است که با توجه به این دو مورد و موارد استفاده باطری می توان باطری مناسب را شناخت و تهیه کرد. مشهود ترین خصوصیات یک باطری که نوع مصرف آن را تعیین می کند، ولتاژ باطری است. باطری های خشک که مصرف عمومی و صنعتی دارند معمولا در ولتاژ های 3 ولت، 6 ولت، 12 ولت، 24 ولت و بالاتر ساخته می شوند. باطری هایی با ولتاژ مشخص برای مثال 12 ولت هم با گنجایش های گوناگون به منظور مصارف مختلف استفاده می شود. بنابراین دومین خصوصیت یک باتری سطح جریان بر پایه آمپر/ ساعت است.

خرید باتری خشک 4 ولت

باتری خشک 12 ولت

یکی از باتری های پرکاربرد باتری خشک 12 ولت است. مشخصات فیزیکی این محصول عبارت است از 178 سانتی متر طول و 60 سانتی متر عرض و 34 سانتی متر ارتفاع آن می باشد. وزن این باتری کارآمد 1040 گرم است که می تواند تا مدت ها نیاز شما را به باتری برطرف کند.

باطری خشک سیلد اسید

یکی از متداول ترین انواع باتری که در حال حاضر مصارف وسیعی در عرصه های مختلف دارد، باطری های خشک/ اتمی یا لید اسید (سیلد اسید) هستند. در سال 1859 در کشور فرانسه این نوع باتری ها کشف شدند که در آن ها از اکسید سرب در جایگاه جمع کننده الکترون و اسید سولفوریک روان شده در جایگاه الکترولیت به کار برده می شود. بدنه این نوع از باطری ها از جنس پلاستیک متراکم و کاملا محفوظ هستند به صورتی که اصلا روزنه یا منفذی به بیرون ندارند. پس اصلا نشتی ندارند و احتیاجی به سرویس مراقبت و بررسی کردن الکترولیت نیست.برای خرید باتری یا اطلاع از قیمت باتری می توانید از طریق مغازه های فروش باتری خودرو و موتور سیکلت به صورت حضوری این کار را انجام دهید یا برای خرید اینترنتی باتری می توانید به وب سایت های معتبر خرید آنلاین باتری ماشین و موتور مراجعه کرده و با قیمت مناسب خرید باتری ماشین ارزان را انجام دهید و از اصالت کالا مطمئن شوید.

باتری خشک چیست

باطری خشک سیلد اسید چیست

همان گونه که پیش از این بیان شد در باطری خشک سیلد اسید از اکسید سرب به عنوان جمع کننده الکترون و اسید سولفوریک روان شده به عنوان الکترولیت استفاده می کند. برخی از خصوصیات باطری خشک عبارت است از:

  • احتیاج نداشتن به سرویس و نگهداری
  • امکان نصب در هر زاویه ای
  • ماندگاری مناسب

باطری خشک 4 ولت

باطری های سیلد اسید گونه ای از باطری های لید اسید است که به علت ساختار فوق العاده خاصی که دارد قابلیت کاربرد در حیطه های مختلف بدون احتیاج به تعمیرات را دارد و فقط نیاز این گونه از باطری ها، پاکسازی آن ها است و شامل موارد دیگر نیست. لید اسید از پلیت های سربی تولید شده که عهده دار الکترودها و سولفوریک اسید بوده و الکترولیت را تولید می کند. با گذاشتن دو فلز غیر همنام (الکترود) در مایع اسید (الکترولیت) جریان الکتریکی اتصال پیدا خواهد کرد.  

قیمت باطری خشک

باتری خشک چیست

باتری خشک از جدیدترین باتری هایی است که تولید شده و راندمان بالایی نسبت به باتری های قدیمی دارد. در زمان های دور تنها راه تامین انرژی برای وسایل مورد استفاده مردم فقط سوخت یا بخار بود. با اختراع باتری ها، زندگی و اختراع وسایل جدید بسیار ساده تر از قبل شد. باتری ها با گذشت زمان تغییرات مختلفی پیدا کردند و کارایی آن ها روز به روز بیشتر شد. باتری های اولیه از راندمان خیلی کمی برخوردار بودند و پس از مدت کمی استفاده قدرت شارژدهی خودشان را از دست می دادند.

خرید باتری خشک 4 ولت

در باتری های اتمی یا خشک، دیگر از آب و اسید استفاده نمی شود. این باتری ها احتیاج کمتری به نگهداری دارند.  مزیت این نوع از باتری ها این است که نشانگری که بر روی باطری وجود دارد به وسیله رنگ خود می تواند سلامت باطری را اطلاع دهد. رنگ نشانگر باطری این توانایی را دارد که وضعیت باطری را با دقت بالایی بیان کند.

باتری خشک ماشین

باطری جزو قطعات اصلی ماشین محسوب می شود که عهده دار نگهداری انرژی الکتریکی و وظیفه فراهم کردن نیازهای ماشین آلات برقی را بر عهده دارد. این نوع از باطری ها با کمک دینام نیروی لازم را برای موتور تولید می کنند. باطری قلب سیستم است و بایستی به آن توجه خاصی داشت.

 

 

ساختار باطری خشک

سیستمی تشکیل شده از یک یا چند سلول الکتروشیمیایی که دربرگیرنده اتصالات خارجی است که به منظور فراهم کردن انرژی وسایل الکتریکی مثل چراغ قوه، تلفن های همراه و ماشین آلات برقی به کار برده می شود. زمانی که یک باتری در حال فراهم کردن قدرت الکتریکی است، پایانه مثبت آن کاتد و پایانه منفی آن آند است. پایانه ای که با علامت منفی تعیین شده است منبعی از الکترون هایی است که با کمک یک مدار الکتریکی خارجی به طرف پایانه مثبت هدایت می شود.  

قیمت باطری خشک

همان طور که پیش از این گفته شد انواع باطری خشک با ظرفیت های متفاوت تولید و به بازار ارائه شده است. هر کدام از انواع این باطری های خشک بر حسب میزان ظرفیت قیمت متفاوتی دارند. از آن جایی که قیمت ها نوسانات بیش از حدی دارد نمی توان قیمت دقیقی را برای هر کدام از باطری ها اعلام کرد. چنان چه تمایل به خرید باطری خشک هستید پیش از خرید با کارشناسان جهت دریافت قیمت تماس بگیرید.

باتری خشک 12 ولت

جمع بندی

باطری خشک در ظرفیت های متفاوتی جهت مصارف عمومی و صنعتی تولید می شود. هر کدام از این ظرفیت های به خصوص جهت استفاده برای مورد خاص طراحی و ساخته شده اند تا بتوانند به خوبی میزان جریان الکتریکی لازم را هدایت کنند. با کمک جریان الکتریسیته می توان مقاصد خود را انجام داد، این مقاصد می توانند استفاده در صنایع مختلف، ماشین و غیره باشد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب