کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بازسازی هتل

825 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 07 بهمن,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

تصور کنید برای تعطیلات عید با خانواده خود به یکی از شهر های بزرگ ایران رفته و یک هتل چهار ستاره رزرو کرده اید. بعد از یک شبانه روز رانندگی به آنجا می رسید اما با هتلی رو به رو می شوید که دو ستاره هم به زور به آن تعلق می گیرد! حتما می توانید حس ناامیدی و عصبانیت آن لحظه را می توانید درک کنید. شما به عنوان مدیر هتل، موظف هستید که بهترین شرایط را برای مهمانان خود فراهم کنید تا اقامت دلپذیری داشته باشند و از آن شهر خاطره بدی برایشان به جا نماند. در اینجا با اهمیت بازسازی هتل به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین روش ها آشنا شدید. در ادامه درباره مراحل بازسازی هتل بیشتر صحبت خواهیم کرد.

نوسازی و بازسازی هتل

نوسازی و بازسازی هتل

یکی از مهم ترین نکات در بازسازی هتل ها، ارائه طرح توجیهی برای آن ها از سوی مهندس پیمانکار می باشد است. این طرح شامل الزامات و شرایطی است که باید در بازسازی این مکان ها رعایت شده و تغییرات برنامه ریزی شده ای را در چیدمان و دکوراسیون تمامی بخش های هتل ها به وجود آورد. طرح توجیهی، دربردارنده سرمایه لازم برای انجام بازسازی بوده و چشم انداز این طرح را نشان می دهد. همچنین سوالات مهمی مطرح می کند، مانند اینکه چرا بازسازی این ساختمان اهمیت دارد؟ بنابراین لازم است قبل از اقدام به هر کاری، تمامی جوانب کار توسط متخصصان سنجیده شده و بودجه لازم برای بازسازی، تامین شود. 
با توجه به این که هتل ها ممکن است سالانه پذیرای مهمان های زیادی از نقاط مختلف کشور و یا کشورهای خارجی باشند باید مطابق با تمامی سلیقه ها بازسازی شوند. معمولا هتل های پنج ستاره چندین سوئیت و اتاق مطابق با سلایق مختلف ارائه می کنند. بنابراین توضیح می کنیم حتما با نظرسنجی و بررسی رفتار  مسافران؛ نگاهی جامع به نیازهای مسافرانی از نقاط مختلف داشته و با توجه به این نیازها، امکانات مختلفی را تعبیه کرده و طرح و چیدمان های متفاوتی را در هتل ها اجرا کنید. این موضوع به کسب و کار شما نیز کمک خواهد کرد و رضایت مشتریان را افزایش می دهد. 

هزینه بازسازی هتل

خدمات بازسازی هتل

یک مسافر پس از انتخاب هتل در مرحله اول به نظافت و پاکیزگی بخش  های مختلف هتل توجه دارد. بنابراین شما باید به تجهیزات بهداشتی مانند حمام، سطل آشغال ها، رنگ دیوار ها، بافت و ساختار اتاق ها و ... توجه کافی داشته باشید. و در مرحله دوم نورپردازی و رنگ  هایی که در بخش  های داخلی و خارجی هتل بکار رفته است توجه مشتری را جلب می  کند. همین نکات کوچک اما کلیدی در نوسازی هتل، در تصمیم گیری مشتریان دخالت تاثیر گذار است و حتی ممکن است تمایل آنها را برای سکونت بیشتر در آنجا افزایش دهد. 

نورپردازی نکته ضروری است که اگر درست و اصولی انجام گیرد در ارتقاء کیفیت چیدمان وسایل بسیار کمک کننده است و در غیر این صورت سبب اُفت تاثیر بصری دکور می  شود. به همین دلیل کارشناسان طراحی و دکوراسیون لابی، به نکات زیادی توجه می  کنند چرا که تاثیر گذارترین قسمت هتل در زمینه نورپردازی،بخش لابی هتل است. نکته سوم که جزو خدمات نوسازی هتل محسوب می شود، فضای سبز داخلی و خارجی است. این موضوع به ویژه در شهر های شمالی که طبیعت سبز آن ها بی نظیر است اهمیت به سزایی دارد. شما باید از گیاهان بومی منطقه برای زیباسازی فضا بهره بگیرید.
استفاده از تکنولوژی در بازسازی هتل نیز نکته بعدی است که توصیه می کنیم بر روی آن سرمایه گذاری کنید. استفاده از کفپوش  های مدرن، تجهیزات لوله  کشی و آسانسورهای به  روز باعث می  شود تا تأسیسات این هتل  ها دارای کیفیت خوبی بوده و هیچ  گاه، مشکلات جدی در آن  ها بروز نکند. استفاده از تجهیزات روشنایی خودکار، درب  های مدرن و بادوام، استفاده از تجهیزات صوتی و تصویری در اتاق  ها و لابی هتل و مواردی از این  دست می  تواند هم ظاهر هتل را لوکس  تر نشان دهد و هم منجر به جلب  توجه مشتریان گردد. چنانچه به لزوم و اهمیت بازسازی هتل  ها توجه کنید قطعاً خواهید توانست با صرف هزینه مناسب، میزان سوددهی هتل را تا چند برابر افزایش دهید.

خدمات بازسازی هتل

هزینه بازسازی هتل

اگر مراحل بازسازی هتل‌ها طبق اصول صورت بگیرید، به شکل  قابل ‌توجهی در هزینه‌ های هتل، صرفه‌ جویی می شود. توجه کنید که یکی از اهداف بازسازی، استفاده از تجهیزات به‌روز و مدرن است. اگر ساختمان هتل‌ها، تجهیزات و امکانات آن‌ها به‌صورت دوره ای به روز نشوند اطمینان داشته باشید که در مدت‌زمان کوتاهی فرسوده شده و نیازمند هزینه های بیشتری خواهد بود. اگر بتوانید این موضوع را درک کنید، قادر خواهید بود اهمیت بازسازی هتل را نیز درک کنید. فاکتور های بی نهایتی بر روی قیمت بازسازی هتل تاثیر گذار است. هرچه شما مایل باشید نتیجه نهایی بهتر و به روز تر باشد، هزینه نیز بیشتر خواهد بود. اما به صورت کلی هزینه متریال و مصالح و همچنین دستمزد نیروی انسانی که بر اساس ساعت و حجم کاری مشخص می شود تعیین کننده این هزینه می باشد.
امروزه مشتریان به نوع امکانات، بهداشت، نورپردازی، گیاهان، هوشمندی اتاق های هتل و سایر موارد اقامتگاهی که قصد اقامت در آن را دارند، توجه زیادی نشان می دهند. هدف افراد از گذران اقامت در این مکان ها این است که زمان خوبی را با همسر یا خانواده خود سپری کرده و خستگی زندگی روزمره را بزدایند و با توجه به هزینه ای که صرف این اقامت می کنند، بهترین استفاده را از امکانات آن داشته باشند. از این رو می توان گفت بازسازی هتل باید در اولویت برنامه های هتلداری قرار داشته باشد. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب