کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بازسازی مطب

949 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 07 بهمن,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

هر خانه و ساختمانی، بعد از گذشت سال ها دچار استهلاک و فرسودگی می شود و شاید حتی با وجود حفظ ساختار خود، آن کاربرد قدیمی را از نظر معماری یا مهندسی نداشته باشد. در این صورت بازسازی آن مجموعه به بهبود کاربرد آن کمک خواهد کرد. گاهی اوقات پیش می آید که پزشکان به منظور تاسیس مطب خود، خانه یا مجموعه ای را خریداری می کنند اما کاربرد آن به درد مطب و فعالیت های پزشکی نمیخورد. در این حالت بازسازی کلینیک بهترین گزینه به نظر می رسد. در ادامه این مطلب درباره پیش نیاز های بازسازی یک مطب و مراحل آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

اجرا و بازسازی مطب

اجرا و بازسازی مطب

 خدمات بازسازی کلینیک می تواند شامل موارد گوناگونی مانند شامل برداشتن و یا اضافه کردن ستون، اتاق، دیوار، تعویض کاشی و سرامیک و یا حتی رنگ دیوارها، تعمیرات فرسودگی و نم زدگی و … باشد. این موارد بخشی از اقدامات اساسی به منظور تعمیر و بازسازی مطب ها می باشد. انجام این خدمات در مطب های مختلف با توجه به نیاز شما و شرایط ساختمانی صورت می گیرد. به عنوان مثال ممکن است شما بخواهید که ساختمان را برای کلینیک زیبایی بازسازی کنید. در این صورت بدیهی است که باید اتاق هایی برای لیزر و یک مستر برای دوش گرفتن سریع و آسان در آن اتاق ها تعبیه شود. 
یا مثلا مطب پزشک بانوان، باید یک اتاق جدا و محرمانه داشته باشد تا معاینه بانوان به راحتی صورت بگیرد.
سایر خدمات بازسازی مطب شامل موارد زیر می شود:

  • بازسازی کلینیک دندانپزشکی

بازسازی کلینیک دندانپزشکی به دلیل آنکه یک مکان بهداشتی و مهم برای افراد است، باید استریلیزه باشد. این موضوع با شیوع ویروس کرونا اهمیت بیشتری پیدا کرده است. دندان پزشکان برای مرمت مطب خود حساسیت زیادی به خرج می دهند. در فضای مطب دندانپزشکی، طرح های ساده بیشتر طرفدار دارد و هرگونه فرسودگی و خرابی، زودتر باید تعمیر شود.

  • بازسازی کلینیک زیبایی

مطب پوست جزو یکی از پر رفت و آمد ترین مکان ها است. درمان های پوست، نوعی درمان زیبایی محسوب می شود. افرادی که به زیبایی خود اهمیت می دهند، حتماً با دیدن مکانی که طراحی زیبایی دارد به انجام درمان در آن، متمایل خواهند شد. بازسازی و دکوراسیون کلینیک پوست باید بر اساس مد روز بوده و در آن از المان های زیبایی بهره گرفته شود.

  • بازسازی کلینیک پوست و مو

کلینیک های پوست و مو نیز زیر مجموعه خدمات زیبایی محسوب می شوند و اهمیت دارد که نمای زیبایی داشته باشند تا بیماران احساس آرامش کنند.

  • توجه به طرح و دکوراسیون

یکی دیگر از خدمات بازسازی کلینیک ، دکوراسیون است. از آن جایی که مطب ها محل رفت و آمد بیماران و خانواده های آن ها می باشد، بسیار اهمیت دارد که از ترکیب های رنگی مناسب و طرح های متناسب با کاربرد مطب استفاده شود. استفاده از یک معمار یا دیزاینر با سلیقه در این حوزه می تواند بهترین مطب را برای شما رقم بزند.
یکی از موارد بسیار قابل توجه و مهم در بازسازی مطب و کلینیک ها طراحی های منحصر به فرد آن ها به سبک های مدرن و امروزی می باشد. برخی از پزشکان علاوه بر استفاده از طرح  های کلاسیک و یا مدرن به صورت مجزا، ترجیح میدهند در محیط خود طرح هایی مجزا و منحصر به فرد نیز طبق خلاقیت خود داشته باشند و تلفیقی از  ایده هایی سنتی یا مدرن دارند. در نتیجه مطابق با برترین مدل های روز دنیا که به کارگیری آن ها می تواند روحیه بیماران را تغییر دهد.
استفاده از وسایل و تجهیزات رفاهی مانند میز و صندلی، کاناپه، اتاق بازی برای کودکان، بروشورهای تفریحی برای مطالعه حین انتظار و ... از سایر موارد مهمی است که هنگام بازسازی باید مورد توجه قرار بگیرید. مثلا رنگ کردن میز و صندلی ها همگام با دیوارهای مطب می تواند برای افراد جذاب و دیدنی باشد. 

  • توجه به معماری

همان طور که قبلا اشاره کردیم، معماری نیز مهم است. مثلا در کلینیک های زیبایی باید در اتاق لیزر دوش حمام وجود داشته باشد.

مراحل بازسازی مطب

مراحل بازسازی مطب

  • داشتن یک نقشه کلی و تعیین نیازها: این مرحله می تواند به صورت نقشه ای بر روی کاغذ پیاده شود. داشتن دقت و رعایت نکات لازم در این مرحله می تواند منجر به تسریع در باقی مراحل بازسازی  شود. 
  • محاسبه قیمت بازسازی مطب: مرحله بعد از تعیین نقشه نهایی، قیمت و هزینه نهایی بازسازی مطب برآورد میشود. این هزینه ها با توجه به کاربرد، متریال و مصالح و همچنین دستمزد نیروی انسانی می تواند متغیر باشد. 
  • انجام مقدمات بازسازی: پس از طرح هدف و نقشه و برآورد هزینه های بازسازی مطب قبل از شروع عملیات بازسازی، بایستی مقدمات آن را فراهم کرد. این مقدمات علاوه بر اخذ مجوز بازسازی می تواند شامل معماری، ایده برای بازسازی مطب و ... باشد.
  • بازسازی: این مرحله شامل اجرا و پیاده سازی آنچه که در سه مرحله قبل برای آن برنامه ریزی کرده اید می باشد.

تاسیسات قدیمی در مطب  ها و کلینیک  ها یکی از عوامل بسیار مهم در بازسازی این فضاها می باشد. برخی از پزشکان برای مرمت مطب خود تنها نگران مدت زمان به طول انجامیدن آن هستند. بازسازی و مرمت مطب ها و یا کلینیک ها بسیار اهمیت دارد به این دلیل که اگر بیماران فضا و محیط خوبی را مشاهده نکنند، قطعا دیگر به این مکان هم نمی آیند. همچنین بازسازی مطب ها بر اساس کاربری که قرار است داشته باشند از اهمیت بسیاری برخوردار است. خدمات بازسازی مطب شامل بازسازی دندانپزشکی، چشم پزشکی، مطب های زیبایی و ... می باشد.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب