کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بازسازی رستوران

865 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 07 بهمن,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

شما اگر بخواهید آخر هفته خود را با خانواده یا دوستانتان بگذرانید، به احتمال زیاد یکی از انتخاب های اصلی تان غذا خوردن در رستوران یا کافی شاپ است. بنابرین مدیران این مجموعه موظف هستند تا طبق اصل مشتری مداری، فضای داخلی و خارجی رستوران را بازسازی کنند. در ادامه این مطلب درباره اصول بازسازی رستوران بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مراحل نوسازی و بازسازی رستوران

مراحل نوسازی و بازسازی رستوران

 • بازسازی پایه و اساس

در اولین مرحله از بازسازی رستوران باید حتما بخش های فرسوده را به کلی تخریب کنید تا بتوانید تغییرات مورد نیاز خود را در آن اعمال کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که ساختمان ها نیاز به تخریب و تغییر اساسی ندارند بلکه این نیاز برای هر ساختمان متفاوت می باشد. تخریب قسمت های فرسوده در ساختمان یکی از مراحل حساس برای رستوران حساب می شود و به همین خاطر توصیه می شود که از متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

 • مشخص کردن فضای داخل و خارج رستوران

شما در این مرحله با توجه به ابعاد ساختمانی که در دست دارید می توانید فضای داخل و خارج را انتخاب کنید. بعضی از فضاها فقط کفاف فضای داخل را میدهد. اما دقت کنید که داشتن فضای خارج هزینه بسیاری در بر خواهد داشت. شما با لوازم تهویه لازم برای سرما و گرما، گل پردازی و نور پردازی را فراهم کنید تا مشتریان تجربه بهتری داشته باشند.

 • تعیین هدف

داشتن هدف از بازسازی بسیار اهمیت دارد. آیا میخواهید یک رستوران با طرح سنتی و ایرانی داشته باشید یا رستورانی چینی؟ در مرحله تعیین هدف است که طرح مدنظرتان را طراحی نمایید و با توجه به آن تغییرات لازم که شامل رنگ آمیزی، دیوارپوش، نورپردازی و… است را اعمال کرده تا یک محیط زیبا و فوق العاده برای رستوران خود داشته باشید. یا استفاده از گل و گیاه طبیعی در بخش های مختلف رستوران خود می توانید به مشتریان روحیه بدهید. استفاده مناسب از گیاهان می تواند به حفظ روحیه و افزایش اشتهای مشتریان بسیار کمک کند.

 • ترکیب رنگ ها و دکوراسیون

در بازسازی و طراحی داخلی رستوران آرامش مشتریا بسیار اهمیت دارد اما می توانید با ترکیب رنگ ها هیجان انگیز و نشاط آور فضای رستوران خود را منحصر به فرد کنید. همچنین طراحی دکوراسیون باید مطابق با سلیقه همه مشتریان باشد و نیاز های آن را پاسخ دهد. استفاده از تابلوها و پوسترهای بزرگ از غذاهای مختلف به شکلی که محیط رستوران را شلوغ و آزاردهنده نکند می تواند عامل مهمی در دکوراسیون داخلی باشد. ممکن است شنیده باشید که رنگ قرمز به افزایش اشتها کمک می کند. اما این رنگ محرک است. درست است که به افزایش سود شما کمک می کند اما در استفاده از آن زیاده روی نکنید.

 • تمرکز بر آشپزخانه

بازسازی و ساخت آشپزخانه رستوران جدا از بازسازی سایر بخش ها است. تهیه یخچال های مخصوص برای نگهداری مواد غذایی، شیرهای آب، اجاق گاز های مناسب و تهویه مطبوع از اصول طراحی و بازسازی آشپزخانه است. مواردی که در نوسازی آشپزخانه اغلب انجام می شود عبارتند از: تعویض کابینت ها ، تخریب دیوارها، تخریب آرک های قدیمی و رابیتس کاری ، نوسازی و یا حتی در صورت لزوم جابجایی لوله کشی، کف سازی، کاشی بین کابینتی، پرده و غیره که به دلیل موارد متعددی که در زمینه بازسازی آشپزخانه وجود دارد اغلب بازسازی پر هزینه ای خواهد بود.

 • توجه به نورپردازی

نورپردازی در بازسازی رستوران یکی دیگر از اصولی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید زیرا در حس و حال مشتریان تاثیر گذار خواهد بود. عنوان مثال اگر رستوران شما شیک و مدرن باشد از نورهایی با رنگ نارنجی و زرد استفاده کنید بهتر است. این رنگ ها طبق اصول روانشناسی به افزایش اشتها نیز کمک می کند. اگر رنگ دیوارها، میزها و دکور رستوران شما تیره است از نورهایی که خیلی فضای شما را روشن می کنند باید خودداری نمایید. 

 • برآورد هزینه بازسازی رستوران

زمانی که تصمیم به بازسازی رستوران می گیرید، در مرحله اول در جهت محاسبه هزینه بازسازی رستوران، این موضوع را در نظر بگیرید که با توجه به زمان، اهداف و  بودجه خود از چه روشی برای طراحی و اجرای بازسازی استفاده می کنید. نکته بعدی در برآورد هزینه ها، نوع مصالح به کار رفته در بازسازی و تغییر کف پوش ها، دیوار ها، سرویس بهداشتی ، نورپردازی و … بر طبق نوع و  کاربری رستوران می باشد.
نقاشی، تغییر نما و ظاهر بیرونی رستوران نیز بخشی از هزینه های بازسازی به شمار می آید که نباید از آن ها غفلت کنید. بسیاری از افراد به خاطر استفاده از فضای باز یک رستوران به آن مراجعه می کنند. توصیه می کنیم برای این کار از کارشناسان و متخصصین در این زمینه بهره گرفته تا بتوانید با هزینه مناسب با بودجه خود،  بازسازی رستوران مورد نظر خود را انجام داده و محیط زیبا و دل انگیزی را برای خود و مشتریان ایجاد کرده و از این طریق مشتریان بیشتری جذب کنید..

عوامل موثر بر قیمت بازسازی رستوران

عوامل موثر بر قیمت بازسازی رستوران

از سایر عوامل تاثیر گذار بر قیمت بازسازی رستوران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه خرید مصالح
 • هزینه حمل و نقل زباله
 • هزینه تعمیرات (در صورت نیاز شما)
 • هزینه تغییر دکوراسیون 
 • هزینه مجریان، پیمانکاران، کارگران و نیروهای حضور یافته در پروژه بازسازی که معمولا بر اساس ساعات کار تعیین می شود.

خدمات بازسازی رستوران شامل موارد مختلفی مانند نورپردازی، دکوراسیون، بازسازی آشپزخانه، تعمیرات، طراحی فضای داخلی و خارجی و ... می شود و طبق اصول مشتری مداری، بسیار ضروری است که این کارها با مشورت متخصص مربوط به آن صورت بگیرد. هزینه این خدمات با توجه با فاکتور های مختلف مانند قیمت مصالح و دستمزد نیروی انسانی می تواند متغیر باشد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب