کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بازسازی راه پله

1069 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 07 بهمن,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

راه پله ها به دلیل رفت و آمد روزانه، بسیار در معرض آسیب دیدگی و خرابی قرار دارند. به همین خاطر بازسازی راه پله ها از اهمیت بسزایی برخوردار است. شاید در ابتدا به نظر بسیار کم اهمیت بیاید، اما بازسازی این بخش از خانه تاثیر مهمی در ظاهر خانه و ساختمان خواهد داشت. در ادامه این مطلب درباره بازسازی راه پله و اهمیت آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بازسازی راه پله

بازسازی راه پله های قدیمی

دلایل متعددی برای بازسازی راه پله وجود دارد اما به صورت کلی، در این خصوص باید بدانید که هزینه بازسازی کل خانه بسیار زیاد است. بنابراین بازسازی بخش های تخریب شده می تواند در صرفه جویی در هزینه ها بسیار موثر باشد. بازسازی راه پله انواع و عمق های مختلف دارد و بدیهی است که با افزایش عمق، هزینه نیز بیشتر خواهد شد.
برای این که پلکان خوب و زیبا و استانداردی در ساختمان خود داشته باشید باید مراحل زیر را به دقت دنبال کرد:

 1. یافتن یک شرکت بازسازی خانه معتبر و با تجربه
 2. بازدید متخصصین و کارشناسان شرکت از پروژه و بررسی موارد فنی و تخصصی و گوشزد کردن خطراتی که ممکن است در ادامه پیش بیاید.
 3. برگزاری جلسه ای میان مالک و متخصصین شرکت برای مشخص کردن خواسته های مالک
 4. انجام طراحی و ارائه نقشه خانه بازسازی شده نهایی
 5. تایید نقشه طراحی شده توسط مالک
 6. تعیین زمانبندی و برآورد هزینه های لازم
 7. تعیین فازهای مختلف اجرای عملیات بازسازی و اولویت بندی آنها
 8. نظارت صحیح بر اجرای طرح بازسازی
 9. خدمات بازسازی راه پله

انواع بازسازی راه پله قدیمی

راه پله ها انواع گوناگونی دارند. شما با مشورت و پرس و جو از پیمانکار مرتبط، می توانید بهترین مدل را با توجه به ساختار ساختمان انتخاب کنید.

 1. راه پله های سر راست: این نوع از راه پله برای محل هایی به کار می رود که فاصله دو سطحی که پلکان بین آنها قرار می گیرد زیاد نباشد و راه پله به صورت مستقیم به محل مورد نظر شما را هدایت کند. این نوع از راه پله های پاگرد ندارند و دو محل را مستقیما به یکدگر به هم وصل می کند. همچنین که این پله ها در محل هایی مورد استفاده قرار می گیرد که محدودیت فضایی وجود نداشته باشد زیرا فضای بسیار زیادی از نظر طولی اشغال می کند.
 2. پله های مستقیم یک طرفه با پاگرد: اگر ارتفاع پلکان شما بیشتر از 2/75 باشد به دلیل این که طی کردن پله های زیاد ممکن است خسته کننده باشد و همچنین برای جلوگیری از ازدحام در طول مسیر، پاگردی را در اواسط راه ایجاد می کنند.
 3. راه پله دو طرفه: این مدل از راه پله متداول ترین نوعی است که در اکثر ساختمان ها و مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به این گونه که شما پس از طی کردن یک ردیف پله به پاگرد رسیده و با چرخش صد و هشتاد درجه ادامه مسیر خود را از پلکان مقابل ادامه می دهید.
 4. پله سه طرفه: این نوع از پلکان دارای دو پاگرد است و تقریبا بعد از رسیدن به هر پاگرد شما با یک چرخش نود درجه مسیر خود را ادامه می دهید. معمولا از این نوع راه پله برای مکان هایی استفاده می شود که محدودیت فضایی داریم و ارتفاع طبقات زیاد باشد، به همین دلیل نمی توان پله ها را به طور کامل و درست در مسیر آن قرار داد.
 5. پله پیچ کامل: از این نوع پلکان برای مکان هایی مانند فروشگاه ها، مغازه ها و … استفاده می شود که فضا اهمیت زیادی دارد، به دلیل جمع و جور بودن این نوع راه پله، مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.
 6. پله پیچ تزئینی: این نوع راه پله هم به دلیل زیبایی آن و طراحی جالبش، در هتل ها، رستوران ها، برخی شرکت ها و به طور کلی در فضاهای بسیار لوکس استفاده می شود.

خدمات بازسازی راه پله

این خدمات می تواند شامل موارد زیر گردد:

 • بازسازی سنگ راه پله
 • بازسازی نرده راه پله
 • فرسودگی و آسیب راه‌پله‎‌ها
 • قاب سازی

یکی دیگر از ایده‌هایی که در راه پله‌ها بسیار کمک کننده است، قاب سازی است. قاب سازی در فرایند بازسازی راه پله‌ها بسیار مقرون به صرفه و ارزان است. برای ایجاد این کار می‌توانید فضاهایی جذاب و دیدنی را بر روی دیواره‌های راه پله ایجاد کنید که هر کدام از آنها به ارزش پله و ساختمان شما می‌افزاید. 

بازسازی راه پله های قدیمی

هزینه بازسازی راه پله

قیمت بازسازی راه پله می تواند به عوامل زیر بستگی داشته باشد:

 • مکان نصب و میزان ارتفاعی که قرار است پوشش دهد یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار است.
 • طول و عرض و ارتفاع، که بستگی به محل قرار گیری آن و تعداد طبقات هر ساختمان و نوع ساختمان ( مثلا برای بیمارستان ها باید از پلکان های خیلی عریض و بزرگ استفاده کرد) دارد.

یکی از مهم‌ترین آیتم‌هایی که تعیین کننده میزان هزینه برای بازسازی مشاعات و راه پله‌ها است، تشخیص میزان فرسودگی در پله است. اگر در سال‌های خیلی گذشته دیواره‌های راه پله‌ها خراب شده‌اند و حتی دچار ضربه ، پوسته شدن یا حتی ترک شده اند توصیه می شود که ترمیم آن را به تعویق نیندازید. زیرا هرچه بیشتر از آن بگذرد هزینه بازسازی بیشتر خواهد بود. راه پله ها به دلیل رفت و آمد روزانه افراد بسیار در معرض خرابی قرار دارند. یکی از بهترین روش ها برای نونوار کردن راه پله ها، بازسازی است که انواع مختلفی داشته و باید برای این کار حتما از یک پیمانکار و مهندس متخصص کمک بخواهید.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب