کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بازسازی داروخانه

835 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 07 بهمن,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نخستین داروخانه هایی که در ایران وجود داشته است، به شکل عطاری بوده است. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی نمای داخلی و خارجی داروخانه ها تغییر یافته است و هدف اصلی حین طراحی آن ها؛ آرامش و سلامت روان مراجعه کننده است. به همین خاطر است هنگامی که به داروخانه فکر می کنیم، رنگ های سفید و آبی در ذهنمان نقش می بندد. در ادامه این مطلب درباره اصول بازسازی داروخانه ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

اهمیت نوسازی داروخانه 

اهمیت نوسازی داروخانه 

در مورد ظاهر داروخانه باید این نکته را بدانید که بر روی روحیه و بیماری افراد همراه با آن ها تاثیر به سزایی دارد. طراحانی که مخصوص این حوزه هستند باید این را بدانند که اکثر مشتری ها بیمار و یا همراهان آنها هستند. پس محیط داروخانه ها را باید بر اساس مراجعه کنندگان طراحی کنند. نکته ی بعدی این است که محیطی که باید در نظر بگیرید باید کاملا آرامش بخش باشد. از طرفی باید آن را طوری طراحی کنید که کمتر نیاز به منتظر ماندن در صف باشد. زیرا همانطور که گفته شد مراجعه کنندگان معمولا بیمار هستند و توانایی ماندن طولانی در صف را ندارند.
همچنین در نظر گرفتن نکات زیر حین طراحی از اهمیت بسزایی برخوردار است:

 • بخش تحویل نسخه باید در دید مراجعه کننده باشد تا بتواند در اولین فرست ایمپرشن خود از داروخانه آن را ببیند و تشخیص دهد. همچنین اگر داروخانه در نزدیکی مراکز درمانی قرار گرفته است، برای پرهیز از ازدحام توصیه می شود چندین باجه تحویل نسخه تعبیه کنید.
 • در بخش لوازم آرایشی حتی باید فضای تست محصولات نیز در نظر گرفته شود تا رضایت مشتری جلب شود.
 • فضای انتظار همان فضایی است که قدرت مانور و به کارگیری خلاقیت را برای طراح فراهم می کند. با در نظر گرفتن خدمات مختلف، باید سعی کنید لحظات انتظار را برای مراجعه کننده راحت تر و دلپذیرتر کنید.

در این بخش توصیه می شود امکاناتی را به شرح زیر در دسترس قرار دهید:

 • میز پذیرایی، قفسه کتاب
 • فضایی برای سرگرم شدن کودک
 •  اختصاص دادن یک فضای مشخص و صمیمی که در دید و در دسترس مراجعه کننده باشد، اعتماد مراجعین را جلب می کند. جلب اعتماد مشتری موجب می شود که برای خرید دفعات بعدی نیز به داروخانه شما مراجعه کند.
 • در طراحی داخلی داروخانه سعی کنید فضا را گرم و دوستانه و آرامش بخش برای بیماران و همراهان تزئین کنید.
 • استریل بودن و ضدعفونی کردن  فضا از نکاتی است که در فضاهای درمانی بهداشتی در احساس ایجاد شده در کاربر بسیار تاثیرگذار می باشد. دم درب ورودی ضدعفونی کننده قرار دهید تا خیال مراجعین را از ابتلا به ویروس کرونا آسوده کنید. همچنین می توانید برای جلب بیشتر مخاطبین به آن ها ماسک رایگان بدهید.
 • برای پاکیزگی و عملکرد مناسب از مبلمان راحت و انعطاف پذیر، پوشش کف، تهویه و نورپردازی مناسب استفاده کنید.
 • در مورد دکوراسیون بیرون هم باید دقت کنید که طوری داروخانه را طراحی کنید که در نگاه اول مشخص باشد آن مکان داروخانه است و بزرگ و واضح باشد.
 • در مورد کف داروخانه باید دقت داشته باشید که کف سالن داروخانه نباید سر باشد زیرا باعث خطرات جدی خواهد شد. در اینجا توصیه می شود از استفاده از سرامیک های روشن و پارکت های روشن بهره بگیرید زیرا سرامیک وقتی تیره است تمیزی آن دقیق مشخص نمی شود. این مکان هم باید همیشه تمیز و پاکیزه باشد. 
 • برای بازسازی داروخانه میتوانید از کانتر های زیبا با رنگ های قهوه ای یا سفید در طراحی داخلی داروخانه استفاده کنید که در روانشناسی رنگ ها آرامش بخش محسوب می شوند.
 • چیدمان مدرن با رنگ بندی های شاد مانند رنگ های آبی، سبز از رنگ های هستند که مناسب برای بازسازی داروخانه و مطب ها می باشند و یک چیدمان خالی از زرق و برق و بدون شلوغی اضافه، نگاه بیننده را به خود جلب می کند و به او حس خدمات درمانی می دهد.
 • وجود نور در داروخانه ها از مهمترین نکاتی که باید در هنگام بازسازی به آنها توجه داشته باشید.

خدمات بازسازی داروخانه

به صورت کلی مراحل بازسازی به شرح زیر می باشد:

 • داشتن یک نقشه کلی و تعیین نیازها: این مرحله می تواند به صورت نقشه ای بر روی کاغذ پیاده شود. داشتن دقت و رعایت نکات لازم در این مرحله می تواند منجر به سریع شدن فرایند شود. 
 • محاسبه قیمت بازسازی داروخانه: مرحله بعد از تعیین نقشه نهایی، قیمت و هزینه نهایی بازسازی داروخانه برآورد میشود. این هزینه ها با توجه به کاربرد، متریال و مصالح و همچنین دستمزد نیروی انسانی می تواند متغیر باشد. 
 • انجام مقدمات بازسازی: پس از طرح هدف و نقشه و برآورد هزینه های بازسازی داروخانه قبل از شروع عملیات بازسازی، بایستی مقدمات آن را فراهم کرد. این مقدمات علاوه بر اخذ مجوز بازسازی می تواند شامل معماری، ایده برای بازسازی و ... باشد.
 • بازسازی: این مرحله شامل اجرا و پیاده سازی آنچه که در سه مرحله قبل برای آن برنامه ریزی کرده اید می باشد.
 • خدمات بازسازی داروخانه

هزینه نوسازی ساختمان

در مورد هزینه بازسازی داروخانه این را بدانید که به صورت دقیق نمی توان قیمت آن را مشخص کرد. طراحان معمولا با توجه به نیاز افراد و اولویت ها و هزینه ای که برای بازسازی مدنظردارند طراحی ها را انجام می دهند. متریال و تمامی اجناس باید اندازه گیری شده و مقدار آن مشخص شود. به این ترتیب می توان هزینه ی تقریبی را مشخص نمود. بازسازی داروخانه باید با هدف راحتی و آسایش مراجعین صورت بگیرد و توصیه می شود که برای این کار از یک متخصص کمک بگیرید. توجه به جینش باجه ها، قرار دادن مبلمان راحتی یا صندلی هایی با پشتی های راحت در داروخانه، توجه به رنگ و دکوراسیون و ... از مهم ترین اصولی است که حین بازسازی داروخانه باید به آن توجه داشت.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب