Loading List Items...

بازاریابی ویروسی

58 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 18 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

با گسترش اینترنت، امروزه بازاریابی ویروسی می‌تواند نوعی استراتژی بازاریابی باشد که در آن بازاریاب از خدمات مشتری برای تبلیغات و شماره‌های بازاریابی از طریق استفاده مناسب از مذاکرات استفاده می‌کند. بازاریابی وایرال همچنین روش جدید بازاریابی دیجیتال است. بازاریابی وایرال در واقع یکی از صدها نوع بازاریابی است که شباهت‌هایی به بازاریابی چریکی دارد و سابقه طولانی دارد. این نوع بازاریابی آفلاین و رسانه‌ های اجتماعی به عنوان بازاریابی دهان به دهان، بازاریابی وابسته یا بازاریابی وابسته شناخته می‌شوند. به قول بازاریابی دهان، مردم از تبلیغ یک مارک یا کسب و کار سود نمی‌برند، و با سرمایه‌گذاری در اعتبار خود نام خود را برای دیگران نشان می‌دهند. امروزه با پیشرفت آمار و اینترنت، بازاریابی دهان به دهان بستر جدیدی برای فعالیت پیدا کرده است. در حقیقت، رسانه ‌های اجتماعی از بازاریابی دهان به دهان به بازاریابی وایرال تبدیل شده اند.اگر قصد طراحي وب سايت دارید و می خواهید برای فروشگاه یا شرکت خود طراحی وب انجام دهید می توانید از طریق شرکت طراحی وب سایت معتبر انواع وب سایت مانند: طراحی سایت فروشگاهی ، شرکتی ، معماری ،خدماتی ، صرافی و ... را سفارش طراحی سایت دهید و همچنین می توانید از هزینه طراحی سایت و امکانات وب سایت مورد نظر خود از این طریق مطلع شوید.

انواع بازاریابی ویروسی

امروزه یکی از متداول‌ترین نمونه ‌های بازاریابی، بازاریابی ویروسی است. همانطور که از نامش پیداست، از این طریق، مانند یک ویروس در حال رشد، مشتریان باید یکدیگر را رشد و تکثیر دهند. این نوع بازاریابی با گسترش بسترهای ارتباطی کاربرد بیشتری پیدا کرده و توسط بسیاری از سازمان‌ ها و شرکت ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. با هم انواع بازاریابی ویروسی را مورد بررسی قرار می دهیم. ویروس ارزش ها، ویروس تجربه ها، ویروس منفعت، ویروس شادی، ویروس نارضایتی، ویروس، در ویروس ارزش ها، در این نوع شخص در مورد ارزش بدست آمده از خرید یا معامله با دیگران صحبت می‌کند. ویروس تجربه، بسیاری از افراد دوست دارند تجربه خود را با دیگران در میان بگذارند زیرا فکر می‌کنند دیگران نیز به تجربه خودشان احتیاج دارند.در نوع ویروس منفعت، وقتی شرکتی امتیازات دیگران را به من معرفی می‌کند، سعی می‌کنم این کار را انجام دهم و محصولات این برند را به دیگران معرفی کنم. ویروس شادی، این تقریباً مانند ویروس تجربه است، وقتی شخصی از استفاده از خدمات سازمانی خوشحال شد، سعی می‌کند این خوشبختی را به دیگران معرفی کند تا آن‌ها نیز از این فرصت استفاده کنند. ویروس نارضایتی با سرعت زیادی گسترش می‌یابد. اگر شخصی از سازمان ناراضی باشد، به سرعت این نارضایتی را با دیگران تقسیم می‌کند.

انواع بازاریابی ویروسی

استراتژی بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی یک استراتژی عملیاتی برای هر شرکتی است که از سیستم عامل‌های عمومی موجود و شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ یک محصول استفاده می‌کند. همانطور که از نامش پیداست، استراتژی این بازاریابی به نحوه انتشار اطلاعات مربوط به یک محصول به سایر افراد در شبکه‌ های اجتماعی اشاره دارد. دقیقاً به همان روشی که ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود. این انتشار و تعامل با مردم باید به گونه ‌ای باشد که پیام و محتوای مورد نظر به سرعت بازتولید شود و تأثیر بسزایی در رفتار مصرف کننده داشته باشد. اساس این استراتژی در انتشار گسترده اطلاعات خلاصه می‌شود و با استفاده از روش‌های بازاریابی دهان به دهان، می‌توان در جهت موفقیت گام برداشت و به اهداف بازاریابی و همچنین فناوری‌های مدرن مبتنی بر اینترنت دست یافت. اجازه دادن به این شرکت‌ها این است که در بسیاری از سیستم عامل های آنلاین بازاریابی را تجربه کنند و توانایی آن‌ها را در فضای مجازی دو برابر کنند.

استراژی بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی همانطور که از نامش پیداست می‌تواند در مدت زمان کوتاهی باعث افزایش جذب مشتری شود و یک عیب آن گرانی آن است اما حتی میتواند باعث پیشرفت دارمد شود. یکی دیگر از فعالیت‌ های بازاریابی، روش ویروسی است که در آن افراد می‌توانند برخی از محصولات خود را به صورت رایگان به مشتریان عرضه کنند و از این طریق امکان معرفی آن به سایر افراد برای مصرف کنندگان وجود دارد. با گسترش ابزارهای اینترنتی، این مشکل می‌تواند به سرعت گسترش یابد و در نتیجه افراد می‌توانند تحت شرایط امن مشتری بیشتری جذب کنند. افزایش سرعت و رشد فروش می‌تواند یکی از مزایای بازاریابی باشد که امروزه باید در سازمان ‌ها و شرکت‌ های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.اگر قصد طراحی سایت دارید و می خواهید برای فروشگاه یا شرکت خود طراحی وب انجام دهید می توانید از طریق شرکت طراحی سایت معتبر انواع وب سایت مانند: طراحی سایت خدماتی ، فروشگاهی ، معماری ، صرافی ، طراحی سایت شرکتی و ... را سفارش طراحی سایت دهید و همچنین می توانید از هزینه طراحی سایت و امکانات وب سایت مورد نظر خود از این طریق مطلع شوید.

چه کسی از بازاریابی وایرال استفاده می کند؟

بازاریابی وایرال می‌تواند به عنوان یک ابزار مستقل بازاریابی یا به عنوان بخشی از یک کمپین بزرگ که از انواع تاکتیک‌های بازاریابی استفاده می‌کند، نقش مهمی داشته باشد. این امر خصوصاً در مورد مشاغل کوچک یا شرکت‌ها صادق است از آنجا که استراتژی‌های بازاریابی می‌تواند آن را یک بار روی زبان‌ها بیاندازد و جایگزین ارزان‌تری برای سایر فعالیت‌های بازاریابی با روش‌های سنتی است. به عنوان مثال، یک شرکت نوشیدنی‌های انرژی‌زا می‌تواند یک فیلم آنلاین تولید کند که نشان می‌دهد یک ورزشکار قبل از پریدن روی دوچرخه از نوشیدنی‌های انرژی‌زا استفاده می‌کند. از آنجا که انرژی نوشابه در بدن ورزشکار بر عملکرد استثنایی او تأثیر می‌گذارد و همین امر باعث می‌شود تا پرش‌های حرفه‌ای انجام دهد. اگر ویدئو به صورت واقعی ساخته شده و واقعی به نظر برسد، ممکن است افرادی که ویدیو را تماشا می‌کنند ترغیب شوند کلیپ دوچرخه را با دیگران به اشتراک بگذارند. پس از تماشای فیلم توسط تعداد زیادی از افراد و کسب بازدید کافی، این شرکت می‌تواند هدف واقعی خود را بیان کند و بینندگان خود را متقاعد کند.

استراتژی بازاریابی ویروسی

جمع بندی

در آخر ما به شما چند راهکار برای غلبه بر مشکلات بازاریابی ویروسی جلو پایتان قرار می دهیم. ایجاد یک مارک تجاری بسیار قوی که بتواند در برابر تفسیرها مقاومت کند یا رویکرد و راه حلی را که مارک تجاری ندارد اختراع کند. انتخاب و استفاده از ویروسی که دارای ارزش و روابط محدود کننده زیادی است. ویروس هایی را که دارای ارزش هستند گسترش، تنظیم و هدف قرار دهید. حقیقت این است که بازاریابی ویروسی یک هدف نیست، بلکه بخشی از استراتژی جامع بازاریابی یک شرکت است. با این تفاوت این ویروس با ویروس دیگر در بازاریابی محتوا، ویروس شما از جنس محتواست.

 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته