کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

باتری 12 ولت

213 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 27 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

باتری از اجزای اصلی ماشین بوده که وظیفه تامین نیروی الکتریکی و ذخیره آن را بر عهده دارد. می‌توان از باتری به عنوان قلب ماشین نام برد و همواره نسبت به کارکرد آن توجه داشت. به طور کلی باتری ها بر اساس  نحوه تعمیر به دو مدل تقسیم می‌شوند.

  • باتری هایی که به مراقبت کم احتیاج دارند که به آنها غیر سیلد گفته می‌شود.
  • باتری های بدون نیاز به مراقبت و تعمیر و به اصطلاح سیلد نامیده می‌شوند.

در حالت کلی خروجی برق باتری ترکیبی از ولت و آمپر است، یعنی در دمای -18 سانتی‌گراد باتری چه قدر نیرو با ولتاژ 12 می‌تواند خارج کند. که در ادامه به توضیح آمپر و ولت می‌پردازیم.

باتری 12 ولت

مقایسه باتری 12 ولت با دیگر باتری ها

آمپر ساعت باتری ، همان نشان دهنده میزان توانایی باتری در ذخیره برق بوده و در باتری خودرو این بین 35 تا 220 بستگی به ماشین سواری و یا خودروهای سنگین متفاوت خواهند بود. و ولت باتری به زبان ساده همان قدرت برق باتری بوده که معمولا باتری 12 ولت می‌باشد. تفاوت دیگر باتری ها در ظاهر و اندازه آنها است، طول و عرض و ارتفاع باتری ها با افزایش میزان آمپر ساعت بیشتر می‌شود. البته به این معنی نیست که هر چقدر آمپر ساعت افزایش داشته باشد، باتری نیز بزرگتر خواهد شد.

به طور مثال باتری 50 و 55 و 60 دارای ابعاد یکسان و مشابه‌ای هستند. از طرفی نیز محل قرارگیری قطب ها در برخی ماشین ها متفاوت است که بیشتر در ماشین های خارجی مشاهده می‌شود. برای خرید و انتخاب باتری ماشین لازم است تا به مولف هایی مانند نیاز برقی خوردو، فضای فیزیکی موجود برای باتری (اندازه)، محل قرار گیری قطب های مثبت و منفی باتری را باید در نظر گرفت.

باتری 12 ولت قابل شارژ

برای شارژ کردن باتری 12 ولت از شارژری استفاده می‌کنند که جریان الکتریکی 120 ولت را از یک منبع برق خانگی دریافت کرده و آن را به ولتاژ 12 ولت تبدیل می‌کند. به این معنی است که برای شارژ باتری ماشین حدود 34 ساعت زمان لازم بوده و متغیر خواهد بود.

برای شارژ کردن باتری ماشین دو روش وجود دارد:

آهسته (Automatic)

در حالت کند آمپر کمتر در زمان بیشتر به باطری اعمال می‌شود. مدت زمانی که برای شارژ متناسب با آمپر خروجی شارژ باتری ماشین، آمپر و تخلیه باتری به حدود 8 ساعت نیاز بوده و کاملا شارژ خواهد شد.

سریع (Manual)

در حالت تند برعکی بالا عمل کرده  به این معنی که آمپر بیشتر در زمان کمتر به باطری اعمال شده تا کاملا شارژ شود. در این روش به دلیل اینکه ممکن است به صفحات باتری به خاطر حرارت زیاد آسیب وارد شود، تنها در مواقعی که عجله است توصیه می‌شود. مدت زمان شارژ حدود نیم تا یک ساعت می‌باشد.

باتری 12 ولت قابل شارژ

برای شارژ کردن باتری دو نوع مختلف وجود دارد که به صورت خانگی نیز قابل انجام است.

  • شارژر قطره‌ای: این شارژ اتوماتیک نبوده و به محض پر شدن خاموش نمی‌شود. بنابراین از نوع شارژ های امن نخواهد بود.
  • شارژر شناور: این شارژ هوشمند بوده و هنگامی که باتری پر می‌شود به صورت اتوماتیک متوقف می‌گردد. بنابراین مانع از شارژ شدن زیاد و آسیب رسیدن به دستگاه خواهد شد.

لازم به ذکر است که تقریبا همه باتری های خودرو قابل شارژ هستند شما به راحتی در منزل، گاراژ و یا در هر جای دیگری که به برق دسترسی دارید، می‌تونید از شارژر اتوماتیک باتری استفاده کنید. این شارژرهای اتوماتیک امروزه از طرفداران بیشتری نسبت به شارژرهای دستی برخوردار هستند.چراکه به محض اینکه باتری به صورت کامل شارژ شد، تغییر وضعیت داده و مدار شارژ را قطع می‌کند. در نتیجه به باتری ماشین شما هیچ آسیبی وارد نشده و عمر آن نیز کوتاه نخواهد شد.

باتری 12 ولت 4.5 آمپر

باتری 12 ولت 4.5 آمپر

این نوع باتری های سیلد اسید به دلیل ساختار منحصر بفردی که دارند، توانیی استفاده در جاهای مختلف را دارا هستند. این نوع از باتری نیازی به تعمیر نداشته و برای افزایش طول عمر بیشتر آن کافی است تا آن را هر چند وقت یکبار تمیز کنید. ساخت باتری های سیلد اسیدی به شکلی است که جریان شارژ آن قابلیت جذب انرژی زیادی را دارد و اندازه و ابعاد آن نیز بر اساس آمپر متفاوت خواهد بود. یکی از مزیت های باتری 12 ولت 4.5 آمپر نسبت به سایر باتری های این لید اسید در استفاده از سرب های با خلوص بالا و آلیاژ مناسب در خط تولید بوده که در تمامی آمپرها مورد استفاده قرار می‌گیرند. رعایت کیفیت سرب فقط در تعداد اندکی از کمپانی ها مورد استفاده قرار گرفته و بسیاری از کمپانی ها از سرب های بازیافت شده استفاده می کنند که همین امر باعث می گردد باتری های صنعت با ۱۰ تا ۱۲ سال طول عمر به بازار جهانی عرضه گردد.برای اطلاع از قیمت باتری ماشین بدون دریافت باتری کهنه و خرید باتری موتور سیکلت و خودرو می توانید به مرکز فروش باتری ماشین به صورت حضوری یا فروشگاه اینترنتی باتری موتور سیکلت و خودرو مراجعه کنید و با بهترین قیمت و اصلات کالا ، خرید باتری را انجام دهید.

باتری 12 ولت 4.5 آمپر

در صورتیکه باتری های باسرب غیر معدنی دارای طول عمر مفید ۵ سال می باشد. همچنین طول عمر نسبتا زیاد، در کنار قیمت مناسب و قابلیت نصب در هر زاویه‌ای با داشتن سایز استاندارد برای جایگزینی از دیگر مزایای این نوع از باتری می‌باشد. از جمله موارد مصرفی این نوع باتری می‌توان به ماشین شارژی کودکان، تجهیزات پزشکی، سیستم های اعلام و اطفاء حریق، مدار فرمان آسانسور، مانیتورهای اتاق عمل، سیستم های حفاظتی و دزدگیر، باتری ویلچر، چراغ های اضطراری، سیستم های صوتی و... اشاره کرد.

جمع بندی

همانطور که اشاره شد باتری ماشین از اصلی ترین بخش های تامین کننده انرژی درونی خودرو به حساب می‌آید. اغلب خودروها از باتری 12 ولتی استفاده می‌کنند چراکه دسترسی، تعمیر و شارژ کردن آنها راحت تر صورت می‌گیرد. امیدواریم آنچه که گفته شد برای شما مفید باشد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب