کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

باتری سانتافه

221 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 18 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

باتری هیوندای سانتافه

داشتن اطلاعات درباره خرید باتری سانتافه به شما این امکان را می‌دهد تا در مواقع خرابی و خرید بهترین تصمیم را بگیرید. باتری فابریک هیوندای سانتافه با ابعاد و ارتفاع 23 سانتی متر، عرض 17 سانتی متر و طول 26 سانتی متر همچنین با 70 آمپر پایه بلند از مشخصات اصلی آن به شمار می‌آید. در صورتی که به طور معمول از باطری استفاده شود عمر مفید آن حدود 2 تا 3 سال خواهد بود. منظور از استفاده معمول این است که به طور مثال اکثر جوانان علاقه دارند که سیستم های صوتی و یا لامپ های بزرگ بر روی ماشین خود نصب کنند. طبیعتا میزان مصرف باتری نیز افزایش خواهد داشته و طول عمر آن را کم خواهد کرد.

باتری هیوندای سانتافه

عوامل موثر بر عمر مفید باتری سانتافه

علاوه بر آن عمر مفید باتری به چند مورد دیگر نیز بستگی دارد:

آب و هوا

بسته به اینکه در چه نوع منطقه‌ی آب و هوا زندگی می‌کنید، عمر باتری نیز تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت. به این شکل که رطوبت و گرمای شدید اثر مخربی بر روی باتری می‌گذارند.

عملکرد صحیح ماشین

در صورتی که اجزای دیگر ماشین مانند دینام مشکل داشته باشند به باتری فشار بیشتری وارد شده و از عمر آن می‌کاهد.

برند مورد استفاده

اگر در ساخت باطری ها از مواد اولیه مرغوب و سرب درجه یک استفاده شود میزان کیفیت و عمر آن افزایش چشمگیری خواهد داشت.

تکنولوژی جدید

امروزه استفاده از دستگاه ها و فناوری جدید موجب شده تا باتری های بهتری تولید شود. به طور مثال باتری های AGM عمری تا 3 برابر محصولات سربی دارند.

نوع شارژ دینام

 شارژ درست و دقیق دینام باید بین 5/13 تا 5/14 باشد، اگر شارژ باتری سانتافه توسط دینام به درستی انجام پذیرد عمر باتری بیشتر خواهد بود.

عملکرد خودرو

عواملی مانند تعداد استارت زدن روزانه مدت زمان استفاده از کولر اتصال درست سرباتری به قطب های باتری در طول عمر باتری تاثیر گذار است.

خوابيدن باتري سانتافه

خوابیدن باطری یکی از علل خرابی آن بوده و به خالی شدن باتری، مردن باتری و دشارژ شدن آن نیز معروف می‌باشد. این اصطلاحات به این معنی هستند که باتری ماشین بنا به دلایل مختلف توان تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز برای فعالیت سیستم برق خودرو را نخواهد داشت. از علائم خوابیدن باطری می‌توان گفت:

  • استارت نخوردن ماشین، البته این مسئله ممکن است به خاطر خرابی استارت نیز باشد و در بیشتر موارد مربوط به باتری است.
  • استفاده از باتری تقلبی و بدوت تاریخ تولید نیز یکی دیگر از علل خوابیدن باطری سانتافه می‌باشد.
  • وجود مشکل در سیستم برق خودرو یا به اصطلاح برق دزدی در آن نیز می‌تواند موجب خالی شدن باتری شود. به طور مثال دلیل خوردگی و یا اتصالات غیر اصولی باعث دشارژ شدن می‌شوند.
  • یکی از عللی شایعی که موجب خالی شدن باتری سانتافه می‌شود و اغلب افراد نیز آن را تجربه کرده‌اند، روشن ماندن چراغ ماشین است. در برخی موارد حتی روشن ماندن چراغ سقفی داخل ماشین نیز موجب خوابیدن باطری خواهد شد.

نحوه تعویض باتری سانتافه

ماشین سانتافه به گونه‌ای طراحی شده که تعمیر و دسترسی به داخل موتور آن به راحتی صورت پذیر است. بنابراین تعویض باتری آن راحت آسان خواهد بود، که ما در ادامه نحوه تعویض باطری سانتافه را به شما نشان خواهیم داد.

  • در مرحله اول خودرو را خاموش کرده و کاپوت را باز کنید. باتری ماشین توسط یک قاب فیلتر هوا پوشیده شده است و باید دو پیچ آن را باز کرده و قاب برداشته شود. زمانی که قاب را باز کردید آن را به سمت بالا برده و از محل خود خارج نمایید.
  • باتری نیز توسط یک پیچ در جای خود محکم قرار داده شده است و برای بازکردن آن به آچار بکس با دسته بلند نیاز خواهید داشت. سپس این بست را از محل خود خارج کنید.
  • در مرحله بعد باید سر باتری های قطب مثبت و منفی را باز کنید. قطب مثبت آن یک قاب پلاستیکی داشته و قابل جداسازی است. بعد باید بست های سرباتری را جدا کنید، برای این کار ابتدا باید دو پیچ را کمی باز کرده تا بست شل شود. بعد از شل شدن بست ها سر باتری را بالا کشیده و یکم تکان دهید تا بیرون آید.
  • دور باتری اصل خودرو یک کاور پارچه‌ای موجود است آن را دور نیندازید و باتری جدید را نیز درون آن قرار دهید.
  • حال می توانید باطری جدید را قرار دهید. در هنگام جایگذاری دقت کنید که قطب مثبت و منفی در جای خود قرار گیرند. سپس سر باتری را روی قطب ها سوار کرده و پیچ ها را محکم ببندید. در نهایت بست زیرین باتری را با آچار محکم نمایید.

عوامل موثر بر عمر مفید باتری سانتافه

جمع بندی

آنچه که در این مقاله گفته شد درباره یکی از اجزای اصلی ماشن سانتافه یعنی باتری آن است. مطالب بالا به شما کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری درباره باتری خودرو خود بدانید.برای اطلاع از قیمت باتری موتور و ماشین و خرید باتری موتور سیکلت و خودرو می توانید به وب سایت های خرید اینترنتی باتری خودرو مراجعه کنید و با بهترین قیمت و اصلات کالا ، خرید باتری ماشین و موتور خود را انجام دهید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب