کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

باتری جارو شارژی

126 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 27 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای نظافت محیط منازل و سایر محیط ها از جاروبرقی استفاده می شود. اما با توجه به سبک زندگی این روزها از نظر عملکرد و سبکی وزن و کاربری راحت،جاروهای شارژی جایگزینی برای جاروبرقی شده اند. جارو شارژری ها معمولا بدون برق و با باطری های مخصوصی کار می کنند که نیاز به شارژ شدن دارند. گاهی اوقات ممکن است باتری جارو شارژی خراب شود و نیاز به تعویض داشته باشد. در ادامه این مطلب یک راهنمای جامع به منظور خرید باتری جارو شارژری ارائه خواهیم کرد.

باتری جارو شارژی

 باطری جارو شارژی

باتری جارو شارژی شاید مهمترین عنصر تشکیل دهنده یک جارو شارژی باشد. معمولا افراد برای نگه داری از جاروهای شارژری از الگوی مناسبی استفاده نمی کنند؛ از این رو یک باتری دستگاه جارو شارژی نمی تواند به اندازه عمر مفید خود کارایی داشته باشد. در اکثر موارد دیده می شود که دستگاه به صورت متناوب بر روی پایه شارژر قرار داشته و پایه شارژر نیز به طور متناوب به جریان برق متصل است. از سویی دیگر ممکن است به محض اینکه اندکی از شارژ باطری کم شد، آن را به شارژ بزنید. در حال شارژ بودن مداوم باتری دستگاه، باعث می شود که از عمر مفید آن کاسته شود و بعد از مدتی نیاز به تعویض داشته باشد.

اگر باتری دستگاه از کیفیت لازم برخوردار نباشد، نمی توان کارایی و کاربرد قابل توجهی از جارو انتظار داشت. حال سوال این است که چگونه متوجه شویم که بعد از چه مدت استفاده از جارو شارژی، شارژ باتری آن تمام می شود؟ در پاسخ باید بگوییم که آمپر مصرفی جارو و میزان آمپر باتری مشخص می کند که چند دقیقه بعد از شارژ کامل می تواند برایتان کار کند. به عنوان یک راهکار ساده، آمپر باتری را بر آمپر مصرفی جارو شارژی تقسیم کنید تا عددی که بدست می آید، مدت زمانی که جارو می تواند پس از یکبار شارژ کامل برایتان کار کند، را مشخص کند. در بخش بعدی یک راهنمای جامع به منظور بررسی عمر باطری های جارو شارژری ارائه خواهیم کرد.

عمر باتری های مورد استفاده در جارو شارژی

بررسی عمر باتری های مورد استفاده در جارو شارژی به شرح زیر می باشد:

باتری‌های جارو شارژی به گونه‌ای تولید شده اند که در صورتی که  ۲۰ درصد از کیفیت خود را از دست بدهند دیگر قابل استفاده نبوده و کیفیت لازم را در دستگاه شما نخواهند داشت در این مواقع باید اقدام به تعویض باتری جارو شارژی خود نمایید. بسته به برند تولید کننده دستگاه و کیفیت باتری مورد استفاده در آن، بین ۷۵۰ تا ۲۰۰۰ سیکل لازم است تا ۲۰ درصد کیفیت باطری جارو شارژی شما از بین برود. هر سیکل باتری جارو شارژی دوره ای است که یک بار باتری دستگاه شما از شارژ ۱۰۰ درصد به صفر درصد برسد. از این رو بازه زمانی عمر باتری جارو شارژی شما به طرز استفاده و میزان استفاده از این دستگاه در منزل بستگی خواهد داشت.

 باطری جارو شارژی

مزایای باطری های جارو شارژری

باتری جاروهای شارژی عمدتاً از جنس نیکل کادمیوم است. باتری نیکل کادمیوم از انواع باتری های قابل شارژ به حساب می آید که در آن نیکل، اکسید و کادمیوم به صورت فلز به عنوان الکترود استفاده شده است. طول عمر بسیار بالا، مقاومت داخلی بسیار پایین، مقاومت بسیار زیاد در برابر تأثیرات الکتریکی و مکانیکی مخرب و شارژ بسیار پایین خودبه خودی از ویژگی های باتری های نیکل کادمیوم می باشد. شارژ باتری نیکل کادمیوم یک فرآیند گرماگیر است و در زمان شارژ کامل باتری، ممکن است دمای دستگاه به ۴۵ تا ۵۰ درجه نیز برسد. شارژرهای تعدادی از جارو شارژی های موجود در بازار دارای سنسور درجه حرارت بوده و از دمای بالای دستگاه، متوجه شارژ کامل باتری شده و فرآیند شارژ را متوقف می کنند.

چرا باطری جارو شارژری کار نمی کند؟

علت های مختلفی برای کار نکردن باطری جارو شارژری وجود دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قطعی برق منزل
  • خرابی پریز
  • عدم قرارگیری مناسب جارو شارژی روی پایه
  • عدم اتصال پایه به برق و خاموش بودن آن
  • خراب شدن پایه شارژ جارو شارژی
  • خراب شدن باتری جارو شارژی

باتری جارو شارژی بلک اند دکر

 این باتری از بهترین و محبوب ترین باتری های جارو شارژری در بازار محسوب می شود. باطری جارو شارژی بلک اند دکر با ولتاژ 12 ولت و ظرفیت 1500 میلی آمپر از 10 عدد باتری جارو شارژی ساب سی با ولتاژ 1/2 ولت و ظرفیت 1500 میلی آمپر ساعت ساخته می شود. جنس این باطری ها در ظرفیت های 2000 میلی آمپر و پایین از نیکل کادمیوم و در ظرفیت های بالا از نیکل متال هیدرید است. این باطری ها از یک پک 6 عددی و یک پک 4 عددی تشکیل می شود که بوسیله ی یک سیم با یکدیگر سری می شوند.برای اطلاع از قیمت باتری ماشین بدون داغی و خرید باتری موتور سیکلت و خودرو می توانید به مرکز فروش باتری ماشین به صورت حضوری یا فروشگاه اینترنتی باتری موتور سیکلت و خودرو مراجعه کنید و با بهترین قیمت و اصلات کالا ، خرید باتری را انجام دهید.

عمر باتری های مورد استفاده در جارو شارژی

جمع بندی

اگر باتری دستگاه از کیفیت لازم برخوردار نباشد، نمی توان کارایی و کاربرد قابل توجهی از جارو انتظار داشت. یکی از چالش‌های بسیار مهمی که برای کاربران جارو شارژی وجود دارد، عمر مشخص باتری این دستگاه است که در این مطلب یک راهنمای جامع به منظور محاسبه آن بیان کردیم. شرکت های تولیدکننده جارو شارژی معمولاً اندازه ظرفیت باتری را بر اساس اندازه و موتور دستگاه تعیین می کنند. هر چه اندازه دستگاه بزرگتر باشد، موتور استفاده شده در دستگاه نیز قوی تر است. وتور قوی تر نیز، انرژی بیشتری برای به کار افتادن نیاز دارد، بنابراین موتورهای قوی تر، نیازمند باتری قوی تر هستند. در صورتی که جارو شارژری تان به درستی کار نمی کند شاید وقت آن رسیده باشد که باتری آن را تعویض کنید.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب