کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

اکسس پوینت

288 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 29 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اکسس پوینت یا Wireless Access Point که در فارسی نقطه دسترسی معنا می دهد، در حقیقت نامی است که ما بر روی یکی از لوازمی نهادیم که در شبکه های بیسیم یا وایرلس از آن استفاده می شود. این لوازم که به شکل اختصاری AP یا WAP نامیده می شوند، در شبکه های کامپیوتری به لوازمی گفته می شوند که کارکردی شبیه به سویچ شبکه های کابلی در شبکه های بی سیم دارند، یعنی این امکان را مهیا می کنند که به وسیله آنها شما بتوانید چند نوع سیستم کامپیوتری را به وسیله شبکه های بی سیم به یکدیگر وصل نمایید. به شبکه های محلی که با بهره گیری از اکسس پوینت ها به یکدیگر وصل می شوند، به جای اینکه LAN گفته شود، Wireless LAN یا WLAN نیز گفته می شود.

اکسس پوینت

Access Point ها را اغلب به صورت AP نشان می دهند این دستگاه ها دارای یک کارکرد مرکزی هستند، همه سیگنال های رادیویی را اخذ می کنند و می فرستند که در اغلب مواردی که در شبکه های کامپیوتری می باشد، سیگنال های Wi-Fi را نیز دربر می گیرد. بیشتر از AP ها در شبکه های کوچک و یا شبکه های عمومی اینترنتی به منظور برپایی Hot Spot مورد استفاده قرار می گیرد. شاید شما هم از این AP ها در خانه خود داشته باشید، دستگاهی که اغلب افراد آن را به مودم ADSL می شناسند که در کنار آنها یک آنتن نیز قرار دارد، در حقیقت یک AP است که در لغت فنی Wireless Router  نامیده  می شود. AP هایی که در دفترهای شرکت های کوچک و خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند، اغلب کوچک هستند و به آسانی بر روی چیپ یک کارت شبکه یا رادیو می توان پیاده کرد، حتی مودم های وایمکسی که بسیاری از افراد دارند نیز همان AP های خانگی می باشند.

تکنولوژی های به کار رفته در آی پی شبکه

تکنولوژی به کار رفته در AP های این شبکه ها به دلیل استاندارد بودن آنها برابر است، ولی اغلب در شبکه های شرکت های بزرگ از AP هایی استفاده می گردد که قدرت و سرعت بیشتری دارد. یک نکته بسیار مهم در مورد بهره گیری از AP این است که این لوازم به امواج و نویزها حساسیت زیادی دارند و یک موتور الکتریکی قادر است امواج آنها را به آسانی ضعیف نماید، از سوی دیگر وجود بازدارنده ای مثل دیوار در یک AP خانگی تا ۳۰ درصد قادر است توان AP شما را کم کند. امروزه شما می توانید اکسس پوینت را در همه جا بیینید، از تجهیزات مخابراتی گرفته تا شبکه های کامپیوتری، در حقیقت این دکل هایی که همراه اول یا ایرانسل نصب کرده اند، به نوعی AP محسوب می شوند برای دستگاه های وایرلسی که از شبکه تلفن موبایل بهره می گیرند. در شبکه های کامپیوتری از AP ها هم به منظور بهره گیری از اینترنت استفاده می گردد و هم جهت بهره گیری از شبکه های داخلی، در این مورد اصلا محدودیتی وجود ندارد.اگر قصد خرید کیس گیمینگ دارید می توانید از طریق وب سایت های خرید سیستم کامپیوتر و خرید موبایل ، قیمت کیس کامپیوتر را مشاهده کنید و انواع خرید کامپیوتر اداری ، گیمینگ ، خانگی و ... را به راحتی انجام دهید.

تکنولوژی های به کار رفته در آی پی شبکه

بهره گیری از لوازم وایرلس از جمله همین AP ها امنیت را ناخواسته کاهش می دهد، همانطور که کارشناسان امنیت اطلاعات می گویند، در شبکه های بیسیم شما هر چقدر هم که اطلاعات را امن کنید، باز هم به اندازه شبکه های کابلی امنیت ندارید، چون سیگنال شبکه های بیسیم در همه جا وجود دارند. این امر به نشتی اطلاعات مشهور است. دقت کنید که AP ها در همه شبکه های بیسیم مانند شبکه های تلفن همراه و حتی شبکه های Bluetooth نیز مورد استفاده قرار می گیرند. اکسس پوینت ها قادر هستند سیگنال یا همان امواج رادیویی را تا فاصله مشخصی ارسال و دریافت نمایند و از این لحاظ محدودیت دارند، بعضی از AP را می توان طوری پیکربندی نمود که در نقش تقویت کننده امواج جهت بهره گیری دورتر از امواج قابل استفاده باشند، این حالت در اصطلاح Repeater Mode نامیده می شود. AP ها قادرند در فرکانس های گوناگونی فعالیت نمایند که در استاندارد های بین المللی به شکل استاندارد ۸۰۲.۱۱ شناسایی می گردند.

اکسس پوینت بی سیم n300 تی پی لینک مدل tl-wa801nd_v1

اکسس پوینت «TL-WA801ND» یکی از محصولات تولیدی از برند «تی پی-لینک» (TP-LINK) است. این اکسس پوینت قادر است چند SSID را به طور همزمان ساخته و آنها را مدیریت نماید. همچنین می توان از آن به عنوان یک Repeater استفاده نمود و سیگنال بی ‌سیم را به نقاطی کور می رساند. اکسس پوینت TL-WA801ND از استاندارد بی‌سیم 802.11n پشتیبانی کرده و قادر است بیشترین سرعت 300 مگابیت بر ثانیه را در شبکه‌ محلی داشته باشد. این سرعت در یک شبکه‌ بی‌سیم، جهت تماشای تلویزیون اینترنتی، انجام بازی ‌های اینترنتی و جابجایی فایل با سرعت بالا در فضا‌های خانگی کفایت می کند. افراد می‌توانند دستگاه ‌های گوناگونی از جمله دوربین دیجیتال، کنسول بازی، پرینتر یا ذخیره ‌ساز NAS را با بهره گیری از این محصول به شبکه متصل کنند.

اکسس پوینت بی سیم n300 تی پی لینک مدل tl-wa801nd_v1

TL-WA801ND از تکنولوژی مترقی MIMO در آنتن ‌های داخلی خود استفاده نموده تا از تداخل ‌ها پیشگیری نماید و از کاهش کیفیت سیگنال در مسافت ‌های طولانی ممانعت به عمل آورد. سیگنال بی‌سیم برپا شده به وسیله این اکسس پوینت قادر است مسافت 30 متر را طی کند و به دستگاه‌ دلخواه برسد. ولو اگر دیوارهای بتنی یا فولادی در میان مسیر قرار داشته باشند، سیگنال بی‌سیم برپا شده به وسیلهTL-WA801ND قادر است بدون ضعیف شدن به دورترین نقاط نیز برسد. این دستگاه قادر است برق مورد نیاز جهت فعالیت خود را از طریق کابل LAN بگیرد و حتی تا فاصله‌ صدمتری از مبدأ PoE به فعالیت خود ادامه دهد.

اکسس پوینت بی سیم n300

جمع بندی

در حال حاضر اکسس پوینت یکی از لوازم ضروری برای منازل، ادارات، شرکت ها و غیره می باشد. با استفاده از آن می توان به راحتی و بدون محدودیت از اینترنت استفاده کرد که توسط برند های مختلف و در مدل های گوناگون تولید و به بازار عرضه می شوند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب