کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

انواع دستگاه لیزر

127 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 19 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

تفاوت مکانیزم در انواع دستگاه لیزر

 لیزر و IPL در موهای زائد بدن هر دو بر یک مکانیزم کار می کنند. به این صورت که گرما و اشعه تولید شده به فولیکول ها آسیب می رساند و باعث کند شدن رشد مو و حتی جلوگیری کامل از رشد دوباره مو می شود. تفاوت اصلی در مکانیزم این دستگاه ها در منبع نور و انرژی است بدین گونه که IPL از نور مرئی وسیعی استفاده می کند در حالی که لیزر مو های زائد از ویژگی های لیزر استفاده می کند.

هزینه لیزر صورت

مخفف Insense Pulsed Light است و از طیف گسترده ای از نور های مرئی استفاده می کند. این نور ها برای هدف قرار دادن ملانین در مو ها طراحی شده و به عنوان انرژی گرمایی جذب مو ها می شود و مو ها را گرم می کند و باعث آسیب رساندن به فولیکول و در نتیجه حذف مو های زائد در ناحیه هدف می شود.

لیزر ها به طور کلی از IPL متاوت تر و خاص تر عمل می کنند به طوری که از قابلیت گرم کردن مو ها و آسیب به فولیکول ها با انفجار آنها با انرژی نور استفاده می کنند. لیزر ها قابل کنترول تر هستند زیرا می توان آن ها را در یک منطقه کوچک متمرکز کرد و و بدون پخش نور از آن ها استفاده کرد. می توانند پرتو هایی تولید کند که فقط یک رنگ نور دارند بنابر این می توان از ویژگی های بیشتر و بهتری در رفع مو های زائد بدن استفاده کرد. لیزر می تواند در اعماق ریشه با متمرکز کردن نور بر روی فولیکول های مو میتواند باعث حذف موهای زائد و درمانی ایمن تر و خاص تر و سریع تر باشد.

شما می توانید با مشاوره گرفتن از پزشک متخصص و با توجه به وضعیت ، رنگ و نوع پوست و موهای بدن خود نوع دستگاه که می خواهید استفاده را انتخاب کنید.

به دلیل پخش نور بالا درمانی سریع تر نسبت به لیزر دارد زیرا ناحیه بزرگتری را مورد هدف قرار می دهد ، IPL برای درمان بیماری های پوستی و لک های روی پوست هم قابل استفاده است و می توان برای طیف زیادی از رنگ های مختلف مو و انواع پوست استفاده کرد.

 دستگاه لیزر می تواند به درون منافذ پوست متمرکز می شود و فولیکول ها را مورد هدف قرار می دهد و تاثیر بهتری در رفع مو های زائد بدن دارد و نتایج بسیار سریع تری نسبت به IPL دارد. همچنین دستگاه لیزر بسیار دقیق تر روی مو های زائد اثر می کند بدین معنا که برای افرادی که پوست تیره هم دارند قابل استفاده است زیرا مقدار ملانین بیشتری دارند و جذب نور بیشتری دارند و سوزش بیشتری نسبت به IPL دارد و IPL برای بعضی از پوست ها مانند تیره مناسب نیست.

چهار دستگاه برتر در رفع موهای زائد

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

امروزه انواع دستگاه لیزر در کلینیک های مختلف در حال استفاده که هر کدام ویژگی خاص و منحصر به فردی دارد.

لیزر الکساندریت یکی از بهترین و سریع ترین تکنولوژی ها نسبت به انواع دستگاه لیزر دیگر در دنیا است. این دستگاه لیزر ساخت شرکت کندلا آمریکاست و در دستگاه کندلا جنتل پرو استفاده می شود که یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید دستگاه های مختلف درمانی و بهداشتی  در زمینه های مختلف است، این دستگاه می تواند ناحیه وسیع تری نسبت به انواع دستگاه لیزر دیگر را مورد هدف قرار دهد و مناسب برای مو های نازک و پوست های روشن است اما فقط به همین موارد محدود نمی شود و بر روی انواع مختلف پوست قابل استفاده است ولی برای پوست تیره مناسب نیست.

لیزر دیود یکی از سریع ترین لیزر ها است که در انواع دستگاه لیزر مانند دیود وکتوز استفاده می شود و ساخت شرکت معتبر ساینوژر است که به دلیل تابش سریع جلسات کوتاه تری نسبت به دیگر لیزر ها دارد ولی عوارض جانبی و درد بیشتری نسبت به دیگر لیزر ها دارد.

لیزر دکا یکی از لیزر های جدیدتر است که دستگاهای لیزر دکا دارای دو یا چند طول موج مانند ان دی یانگ و الکساندریت است و می تواند دو طول موج متفاوت تولید کند.

لیزر ان دی یاگ برای تمامی پوست ها و رنگ های مختلف مو قابل استفاده است اما بیشتر برای کسانی که پوست تیره دارند استفاده می شود این لیزر می تواند ناحیه وسیعی را مورد هدف قرار دهد و تابش بسیار کمتری نسبت به دیگر لیزر ها برای رفع مو های زائد نیاز دارد.

سخن پایانی

امروزه انوع دستگاه لیزر مختلفی در کلینیک ها زیر نظر پزشک متخصص استفاده می شود اما امن بودن و سریع تر بودن درمان فقط در نوع لیزر محدود نمی شود بلکه می تواند به مهارت اپراتور و یا با تجربه بودن پزشک متخصص هم در دوره درمان تاثیر گذار باشد.

لیزر مو های زائد راهی امن و بر پای علم و تکنولوژی برای رفع مو های زائد بدن است و دوره کوتاه تری و بسیار آسان تر و در بلند مدت هزینه کمتری نسبت به روش های دیگر دارد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب