کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

انواع اتصالات لوله

492 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 18 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در حال حاضر انواع اتصالات لوله کشی را با استفاده از مواد گوناگون تولید می کنند. از جدیدترین اتصالات ساختمانی می توان به لوله و اتصالات پلی اتیلن اشاره کرد که خصوصیات ویژه ای دارد. این گونه اتصالات وزن کمی دارند و همچنین نصب آن ها نیز بسیار آسانتر از سایر لوله ها و اتصالات است. پوشش درونی لوله ها به گونه ای طراحی شده که رسوب کمتری را به خود جذب می کند. از این رو در صورتی که به دنبال لوله و اتصالات باکیفیت و بادوام هستید، بهتر است اتصالات پلی اتیلن را انتخاب نمایید. انواع اتصالات لوله کشی ساختمان شامل موارد زیر است:

 • اتصالات مغزی
 • درپوش لوله
 • انواع فلنج و واشر
 • اتصالات سه راهی
 • اتصالات چهار راهی
 • اتصالات زانویی

اتصالات فلزی

اتصالات فلزی به منظور برقرای اتصال بین لوله های فلزی و دیگر نمونه های لوله کشی صنعتی از جمله فلنج های جوشی، شیرآلات چدنی، شیرآلات برنجی، لرزه گیرهای لاستیکی، لرزه گیرهای آکاردئونی و غیره استفاده می شود. اتصالات فلزی با توجه به نوع آرایش لبه های آن جهت اتصال و آلیاژ ساخته شده به چند گونه تقسیم می گردند :

اتصالات مانیسمان

این گونه اتصالات فلزی به شکل جوشی اتصال می یابند و همراه با لوله های مانیسمان و درزدار استفاده می شوند، در پروسه ساخت این اتصالات از هیچ نوع درز جوشی استفاده نمی شود. اتصالات مانیسمان برای سیستم های دما و فشار بالا مناسب است.

اتصالات سیاه درزدار

این نوع از اتصالات فلزی به شکل جوشی مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر پروسه ساخت با اتصالات مانیسمان فرق دارد. این اتصالات با بهره گیری از روش قالب و با درز جوش در بدنه آن ها تولید می گرددکه در مقایسه با اتصالات مانیسمان حد تحمل فشار و دمای پایین تری دارند .

اتصالات دنده ای گالوانیزه

این نوع از اتصالات به شکل رزوه ای می باشد و اتصال آن با لوله های گالوانیزه است، سطح این اتصالات به شکل گالوانیزه می باشد و برای نواحی با رطوبت بالا که  احتمال زنگ زدگی و ساییدگی آن آن زیاد است، مناسب است. اتصالات گالوانیزه با برندهای توپی برزیل، مک چین و جورج فیشر در بازار موجود هستند.

اتصالات فشار قوی

از دیگر انواع اتصالات فلزی است که از دو نوع دنده ای و ساکت ولد برخوردار است. نوع دنده ای آن در مقایسه با اتصالات دنده ای گالوانیزه فشار و دمای بیشتری را متحمل می شود. آلیاژ ساخت این اتصالات فلزی بر اساس استاندارد ASTM A105  و استاندارد ابعادی آن ها مطابق با ASME B16.11 است.برای دریافت خدمات بهترین لوله و اتصالات ساختمانی می توانید از طریق وب سایت پخش لوله و اتصالات ساختمانی انواع خدمات لوله و اتصالات را دریافت کنید و از قیمت اتصالات ساختمانی با خبر شوید.

انواع اتصالات لوله

 اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه یکی از انواع اتصالات لوله هستند که به منظور اتصال لوله های گالوانیزه به یکدیگر و همچنین موارد متفاوت دیگر قابل استفاده هستند، اتصالات گالوانیزه ظاهر سفید رنگی دارند که این رنگ نشان دهنده گالوانیزه بودن این اتصالات است. به منظور تغییر مسیر جریان سیال معمولا از زانویی و یا چپقی گالوانیزه استفاده می شود. اتصالات گالوانیزه با توجه به پوشش سطح آن ها با یک لایه گالوانیزه از مقاومت بالایی در مقابل ساییدگی و مواد شیمیایی برخوردار هستند، به همین علت در صنعت کاربرد فراوانی دارند.

اتصالات دنده ای به دو دسته تقسیم می شوند: دنده ای سفید و دنده ای سیاه، از اتصال های دنده ای در صنعت آبرسانی، گاز رسانی، انتقال بخار، هوا و غیره استفاده می گردد. این اتصال های دنده ای مانند لوله های گالوانیزه ساخته می شوند. اتصال های رزوه ای بر حسب شکل ظاهری شامل موارد زیر می شود :

 • سه راهی گالوانیزه
 • زانویی گالوانیزه
 • چپقی گالوانیزه
 • بوشن گالوانیزه
 • مغزی گالوانیزه
 • مهره ماسوره گالوانیزه
 • تبدیل گالوانیزه
 • روپیچ تو پیچ گالوانیزه

 

اتصالات فشار قوی

 اتصالات کوپلی

در نصب لوله های 5 لایه به دلیل وجود انشعاب های مختلف و وجوب بهره گیری از اتصالات در مکان تغییر جهت و یا تغییر اندازه لوله اغلب از دو شیوه گوناگون و دو نوع اتصال استفاده می شود. این اتصالات با توجه به قرارگیری بر روی لوله و شیوه نصب آن ، اتصالات پرسی و اتصالات کوپلی نامیده می شوند. این اتصالات به دلیل داشتن برنج و نیکل در مقابل زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند. این اتصالات دارای بدنه ایده آلی هستند و برای استفاده در انشعاب ها و تاسیسات سرد و گرم مناسب می باشند. اتصالات کوپلی از سه بخش که دربرگیرنده بدنه، اورینگ لاستیکی و حلقه برنجی است، تشکیل شده اند. طراحی این بخش‌ها به گونه ای صورت گرفته است که لوله‌ ها به طور کامل آب ‌بندی شوند.

جمع بندی

در حال حاضر اتصالات زیادی با استفاده از مواد مختلف ساخته می شوند. اتصالات مانند لوله ها در سیستم ل.له کشی لازم هستند. امروزه انواع اتصالات لوله تولید شده است که در بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب