کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

انواع آنتن مرکزی

494 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 04 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

آنتن مرکزی بیش تر در آپارتمان ها و ساختمان‌ هایی که از تعداد زیادی واحد تشکیل شده اند، استفاده می ‌شود و بیش تر ساكنين این آپارتمان ها و ساختمان های بزرگ با آنتن مرکزی آشنایی دارند. انواع آنتن مرکزی برای ساختمان ها قابل استفاده می باشد و اين كه چه نوع از اين آنتن ها را برای هر ساختمان استفاده کنیم، به عوامل زیادی از جمله تعداد واحد های استفاده کننده از آن ها، قدرت آنتن ها و در برخی موارد شرایط آب و هوایی نیز دارد. آنتن های مرکزی علاوه بر این که در انواع مختلف و با قدرت‌ های گیرندگی گوناگون تولید می ‌شوند، برند های سازنده آن ها نیز با یک دیگر متفاوت بوده و ممکن است برخی از آن ها دارای کیفیت بیش تری نسبت به بقیه باشند.اگر قصد خرید دوربین مداربسته دارید می توانید از طریق وب سایت های تخصصی فروش دوربین مداربسته معتبر قیمت دوربین مداربسته را مشاهده کنید و انواع دوربین با قابلیت ها و برند های مختلف مانند: دوربین مداربسته کوچک ، دوربین مداربسته لامپی ، دوربین مداربسته بیسیم ، دوربین مخفی کوچک ، دوربین تحت شبکه ، و...  خرید خود را انجام دهید همچنین برخی دیگر از وب سایت ها خدمات نصب دوربین مداربسته را انجام میدهند و می توانید کار نصب دوربین های خود را به این وب سایت ها بسپارید.

انواع آنتن مرکزی

شاید قبل از این که به انواع آنتن مرکزی اشاره شود، بهتر است توضیحی درباره این آنتن مرکزی بدهیم. اگر چه افرادی که در ساختمان ‌ها و آپارتمان ‌هایي با تعداد واحد های زیاد زندگی می ‌کنند، با آن ها سر و کار داشته و آن ها را می ‌شناسند. اما ممکن است برخی افراد، شيوه عملكرد آن ها را ندانسته و برای آن ها نا آشنا باشد. همان طور که گفتیم، در ساختمان ‌ها و آپارتمان های بزرگ، به جای این که برای هر واحد یک آنتن قرار داده شود و فضای آپارتمان ها بسیار شلوغ شده و زیبایی خود را از دست دهد، از یک آنتن مرکزی استفاده می ‌شود. آنتن مرکزی معمولاً در مرکز ساختمان قرار می ‌گیرد و پس از دریافت سیگنال و تقویت آن، سيگنال را از طریق کابل به واحد های گوناگون انتقال می دهد.

نقشه آنتن مرکزی

همان طور که در پارگراف قبل بیان کردیم، استفاده از آنتن مرکزی باعث جلوگیری از استفاده تعداد زیاد آنتن برای هر واحد و از دست رفتن زیبایی ساختمان می ‌شود. آنتن مرکزی خود از چند بخش متفاوت تشکیل شده است که با هم کاری، كار دریافت سیگنال و تقسیم آن بین واحد های مختلف را انجام می ‌دهند. اولین بخش، همان قسمت آنتن یا بخش دریافت می باشد که معمولاً در مرکز ساختمان ها قرار گرفته و سيگنال ها را دریافت می‌ کند. این بخش از اهمیت زیادی برخوردار بوده و تقریباً بخشی است که افراد آن را با نام آنتن می شناسند. به عبارتی برخی از سیستم آنتن مرکزی می باشد که به طور واضح قابل مشاهده برای افراد است و افراد این قسمت را آنتن ساختمان می گویند.

نقشه آنتن مرکزی

بخش تقویت، بخش دیگری از سیستم آنتن مرکزی می باشد که از یک آمپلی‌ فایر بسیار قدرتمند تشکیل شده است و وظیفه تقویت سيگنال های دریافتی را بر عهده دارد. اين بخش بسیار برای سیستم آنتن با اهمیت است، چرا که سیگنال باید به قدر کافی تقویت شود تا بتواند تعداد زیادی از واحد های گیرنده را ساپورت کند. بخش مهم دیگر در آنتن مرکزی، بخش تقسیم می باشد که کار تقسیم سیگنال برای واحد های گيرنده مختلف در آن انجام می‌ شود که در ادامه این بخش را بیش تر توضیح خواهیم داد. پس از تقسیم سیگنال، از طریق كابل هاي انتقال، به واحد ها و گیرنده های مختلف انتقال داده می ‌شود. در قسمت پایانی، سيگنال های تقسیم شده توسط واحد های ورودی دریافت می‌شوند. 

تقسیم کننده آنتن مرکزی

بخش تقسیم کننده آنتن مرکزی، یکی از بخش ‌های مهم آن می ‌باشد که سیگنال دریافتی را برای استفاده واحد های ورودی مختلف تقسیم کرده و از طریق بخش انتقال به این واحد ها می فرستد. بخش تقسیم کننده آنتن مرکزی خود از چند بخش کوچک تر تبدیل شده است. این بخش های کوچک تر شامل تپاف یا تقسیم کننده عبوری، اسپلیتر و سوئیچر هستند. در ابتدای این بخش، تپاف برای تقسیم سیگنال های عبوری قرار می‌ گیرد. در پایان نیز اسپلیتر قرار می ‌گیرد و سیگنال را در چند مسیر مختلف تقسیم می‌ کند؛ به دلیل تقسیم پایانی که اسپلیتر انجام می ‌دهد، به آن تقسیم کننده انتهایی نیز می‌ گویند. از سوئیچر نیز برای تقسیم سیگنال هایی که در بخش قبل تقویت شده است، استفاده می شود. 

تقسیم کننده آنتن مرکزی

قیمت آنتن مرکزی ماهواره

قیمت آنتن مرکزی ماهواره یا آنتن های مرکزی معمولی با توجه به ویژگی های مختلفی که دارند، از جمله قدرت و توانایی آن ها در دریافت سیگنال ها و هم چنین قدرت آن ها در پردازش و تقسیم سیگنال ها به واحدهای مختلف با یک دیگر متفاوت است. البته این آنتن‌ ها در مدل ‌های مختلفی و توسط برند های مختلفی هم ساخته می‌ شوند که نوع مدل و نام برند سازنده آن ها نیز در قیمت نهایی آن ها که به دست مصرف‌کننده می ‌رسد، تاثیر گذار است. با توجه به قیمت زیادی که هر واحد باید برای در اختیار گرفتن آنتن جدا بپردازد، استفاده از آنتن مرکزی می ‌تواند بسیار مناسب تر و به صرفه تر برای همه باشد.اگر قصد خرید دوربین مدار بسته مخفی برای منزل دارید می توانید از طریق وب سایت های تخصصی فروش دوربین مداربسته معتبر قیمت دوربین مداربسته را مشاهده کنید و انواع دوربین با قابلیت ها و برند های مختلف مانند: دوربین مداربسته شیائومی ، دوربین مداربسته لامپی ، دوربین مداربسته بیسیم ، دوربین مخفی کوچک ، دوربین تحت شبکه ، و...  خرید خود را انجام دهید همچنین برخی دیگر از وب سایت ها خدمات نصب دوربین مداربسته را انجام میدهند و می توانید کار نصب دوربین های خود را به این وب سایت ها بسپارید.

جمع بندي

آنتن مرکزی در ساختمان ها و آپارتمان های بزرگ که از تعداد زیادی واحد تشکیل شده ‌اند، برای جلوگیری از استفاده هر واحد از یک آنتن جدا گانه و در نتیجه شلوغ شدن سقف ساختمان ها و هم چنین از بین بردن زیبایی‌ های ظاهری ساختمان، مورد استفاده قرار می گیرد. این آنتن‌ ها معمولاً در بخش مرکزی ساختمان قرار می‌ گیرند و سیگنال را دریافت کرده و به واحد های مختلف انتقال می ‌دهند. آنتن مرکزی خود از چند بخش کوچک تر تشکیل شده است که مهمترین این بخش ‌ها، بخش ورودی که کار دریافت سیگنال را انجام می ‌دهد، بخش تقسیم کننده که کار تقسیم سیگنال برای واحد های مختلف را انجام می ‌دهد و بخش انتقال می باشد که سیگنال ‌ها را به واحد های مختلف انتقال می ‌دهد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب