کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

انتقال خط تلفن ثابت

545 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 29 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
4.0

تلفن ثابت یا خط ثابت به فرانسوی(Téléphone fixe) به تلفنی گفته می شود که از طریق خط تلفن که با بهره گیری از سیم مسی ارتباطات مخابراتی را میسر می کند. قبل از اینکه تلفن های همراه همه گیر شوند، از واژه تلفن برای تلفن های ثابت امروزی استفاده می شد، اما امروزه برای جداسازی تلفن همراه، از تلفن، از کلمه تلفن ثابت استفاده می شود. تلفن ثابت از جمله راه های ارتباطی بین افراد است که با استفاده از آن در هر نقطه از جهان که باشد، می توانید به راحتی تماس گرفته و با عزیزانتان ارتباط برقرا کنید. قبل از اینکه تلفن های همراه ابداع شوند، بیشتر از تلفن های ثابت استفاده می شد. امروزه نیز خط تلفت ثابت کاربرد های خاص خود را  دارد. متقاضیان تلفن ثابت می توانند با تکمیل فرم ثبت نام و ارائه کارت ملی خود خط تلفن ثابت بگیرند و متقاضیان حقوقی نیز فقط با ارائه یکی از مدارک ثبت می توانند صاحب خط تلفن ثابت شوند.

جابجایی خط تلفن

اشخاص حقوقی دولتی و موسسات عام المنفعه نیز جهت ثبت نام تلفن باید درخواست کتبی و معرفی نماینده با مهر و امضای یکی از مقامات اجرایی (مدیر عامل، مدیر، معاون مدیر یا مدیر کل و سمت‌های قانونی و حقوقی)، اصل و کپی کارت ملی نماینده معرفی شده و تکمیل فرم ثبت نام را تحویل دهند. برای انتقال خط های تلفن ثابت خود از یک مکان به مکان دیگر به نصب تجهیزات ویپ Voip نیاز دارید.  سیستم های ویپ می توانند خط های تلفن را از طریق شبکه و یا اینترنت به هر مکان دیگری که می خواهید با کیفیت بسیار بالا (HD)  انتقال دهند. لازم به ذکر است که در این سیستم امکان ارتباط به شکل دو طرفه وجود دارد و به پرداخت هزینه مخابراتی اضافه نیازی نیست. به منظور بهره مندی از این سیستم فقط کافی است ارتباط اینترنتی یا شبکه ای بین دو مکان برقرار باشد.

جابجایی خط تلفن

اسباب کشی یکی از دغدغه های بزرگ برای شرکت ها به حساب می آید که باید در مدت نسبتا کوتاهی از مکان قبلی به مکان جدید انتقال پیدا کنند. در این مواقع اغلب تامین خط تلفن در مکان جدید کار سخت و زمانبری به حساب می آید. در این حالت، هنگامی که تقاضای خرید خط در مکان جدید به مخابرات اعلام می شود، حداقل 10 روز زمان می برد تا مخابرات خط های جدید را در صورت وجود امکانات در مکان تحویل دهد که در عمل فرایند این کار حدود 20 روز تا یک ماه به طول می انجامد.

عدم برخورداری از خط تلفن در این مدت 20 روزه باعث ایجاد ضررهای مالی زیادی به شرکت ها می شود. به عنوان مثال اگر یک شرکت در ماه حدود 50 میلیون تومان درآمد داشته باشد، در این مدت نزدیک به30 میلیون تومان از درآمد خود را از دست خواهد داد. برای جابجایی خط تلفن، مشترکین می بایست تقاضای خود را همراه با ارایه اصل وکپی کارت ملی و تکمیل فرم تقاضای بررسی امکانات ارایه نمایند تا تغییر مکان تلفن ثابت انجام شود.اگر قصد خرید دوربین مداربسته دارید می توانید از طریق وب سایت های تخصصی فروش دوربین مداربسته معتبر قیمت دوربین مداربسته را مشاهده کنید و انواع دوربین با قابلیت ها و برند های مختلف مانند: دوربین مداربسته داهوا ، دوربین مداربسته بیسیم ، دوربین مخفی کوچک ، دوربین تحت شبکه ، دوربین مداربسته هایلوک و...  خرید خود را انجام دهید همچنین برخی دیگر از وب سایت ها خدمات نصب دوربین مداربسته را انجام میدهند و می توانید کار نصب دوربین های خود را به این وب سایت ها بسپارید.

فرایند انتقال خط تلفن ثابت

فرایند انتقال خط تلفن ثابت

انتقال خط تلفن ثابت فرایند اداری خود را دارد و چند روز زمان می برد تا این انتقال انجام شود.  به منظور انتقال خط تلفن ثابت در دفاتر امور مشترکین دو راه پیش روی شماست، نخست اینکه  فروشنده و خریدار یا نماینده قانونی آن ها در دفاتر امور مشترکین حضور یابند و اقدام به انتقال خط تلفن نمایند. دوم اینکه خریدار می تواند بدون حضور مالک در مراکز انتخاباتی، ضمن ارائه مدارک زیر اقدام به انتقال تلفن ثابت به نام خود نماید. اصل و کپی کارت ملی خریدار. اصل و کپی قولنامه یا وکالت نامه یا بنچاق و یا سند مالکیت که به گونه ای صاحب یا مالک تلفن به فروش خط تلفن خود همراه با مکان نصب تلفن یا به شکل جداگانه اعتراف نموده باشد.

انتقال خط تلفن ثابت

(اگر مدارک این بند ارائه نشود، می توان با ارائه سند مالکیت مکان مورد نظر تغییر نام تلفن را انجام داد، اما از خریدار تعهد گرفته می شود که اگر مالک سند، تقاضای خط تلفن به نام خود را داشت خط تلفن به ایشان بازگردانده شود). اصل و یا کپی روزنامه رسمی یا آگهی آخرین تغییرات یا گواهی اداره ثبت شرکت ها و معرفی نامه برای اشخاص حقوقی در سربرگ شرکت یا مهر شرکت ارائه گردد.

نامه درخواست انتقال خط تلفن ثابت

نامه ای به منظور درخواست انتقال خط تلفن ثابت از طرف متقاضی به رییس امور مشترکین شرکت مخابرات نوشته و ارسال می شود تا فرایند انتقال خط تلفن ثابت انجام گیرد. این نامه به صورت زیر نوشته می شود:

رییس محترم امور مشترکین

شرکت مخابرات

با سلام و احترام

احتراماً به استحضار می رساند؛ به دلیل تغییر مکان دفتر این شرکت از خیابان ………….. به خیابان ………….. ؛ خواهشمند است دستور فرمایید  نسبت به انتقال شماره ...... این  شرکت به آدرس جدید اقدامات لازم  را مبذول فرمایند. همچنین …………… به شماره ملی 000-000000- 00 به عنوان نماینده این شرکت به منظور انجام کارهای اداری مربوطه ، به حضور جنابعالی معرفی می شود.

به ضمیمه مدارک زیر نیز به حضور ارسال می شوند :

اصل قبض پرداختی آخرین دوره

آگهی آخرین تغییرات اساسنامه شرکت

نامه درخواست انتقال خط تلفن ثابت

جمع بندی

از دیرباز خط تلفن ثابت یکی از راه های برقراری ارتباط بین انسان ها بوده است. در حال حاضر نیز خط تلفن ثابت به دلیل مزایای خاص خود، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. افراد می توانند با تغییر مکان خود چه خانه، چه شرکت، چه مغازه و غیره خط تلفن ثابت خود را انتقال دهند. فقط کافی است به مخابرات مراجعه نموده و ضمن ارائه مدارک لازم خط تلفن ثابت خود را پس از طی فرایند اداری انتقال دهند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب