کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

انتخاب رشته مجازی

514 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 21 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

وقتی افراد خود را برای آزمون دانشگاه آماده می کنند، می توانند در آزمون سراسری و آزمون دانشگاه آزاد شرکت کنند. افراد برای شرکت در آزمون سراسری با توجه به رشته ای که دارند و یا گرایشی که می خواهند شرکت کنند فرم ثبت نام را پر می کنند. اما در این مرحله انتخاب رشته نمی کنند. پس از آنکه نتایج اولیه اعلام شد و رتبه افراد مشخص گردید، فرد اقدام به انتخاب رشته می کند. از طرفی دیگر، برای شرکت در آزمون دانشگاه آزاد افراد از همان ابتدا رشته و یا گرایش مورد نظر خود را انتخاب می کنند. در گذشته، تمامی این کارها به صورت دستی انجام می شد و افراد فرم ها و دفترچه های مرتبط با دانشگاه ها را از دفاتر پست دریافت می کردند و پس از پر کردن فرم های مربوطه، آن ها را برای سازمان های مرتبط ارسال می کردند. اما امروزه، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی ساده به اینترنت، تمامی کارها به صورت آنلاین انجام می شوند و افراد می توانند انتخاب رشته مجازی داشته باشند. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که انتخاب رشته مجازی چیست؟ در ادامه تلاش می کنیم این موضوع را برای شما مشخص کنیم.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره آنلاین تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره درسی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاور درسی انلاین باخبر شوید.

انتخاب رشته مجازی

انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد 

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، برای شرکت در دانشگاه آزاد در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری شما باید از همان ابتدا رشته خود را انتخاب کنید. سازمان های مربوط این شرایط را برای داوطلبان به وجود آورده اند تا بتوانند انتخاب رشته مجازی انجام دهند. در این پروسه دانشگاه دفترچه ای را به صورت فایل پی دی اف در سایت خود قرار می دهد. داوطلب باید این دفترچه را دانلود کند و به طور دقیق مطالعه کند. سپس، پس از خرید کد مشخصی برای ثبت نام در سامانه دانشگاه آزاد، فرمی به صورت آنلاین نمایش داده می شود. داوطب رشته های انتخابی را همراه با کد آنها در این فرم وارد می کند و آن را ثبت می کند. این فرم به طور خودکار وارد لیست سازمان مربوط می شود و ثبت نام شما انجام می گیرد. در نتیجه انتخاب رشته مجازی شما به پایان می رسد.
 

انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته مجازی دانشگاه سراسری 

رویه انتخاب رشته مجازی دانشگاه سراسری تقریبا مشابه با دانشگاه آزاد است. تنها تفاوت این دو دانشگاه این است که در دانشگاه سراسری پس از اعلام رتبه ها از سوی سازمان سنجش داوطلب می تواند انتخاب رشته مجازی را انجام دهد. به این نکته توجه داشته باشید، قبل از انتخاب رشته مجازی در دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد ابتدا باید به دقت دفترچه ای را که بر روی وب سایت قرار داده شده است مطالعه کنید و سپس با توجه به قوانینی که در دفترچه ذکر شده است انتخاب رشته خود را انجام دهید. به این موضوع توجه داشته باشید تمامی مطالبی که در این دفترچه آمده اند بسیار مهم هستند و نقش تعیین کننده ای در انتخاب رشته مجازی داوطلب دارید. در نتیجه باید برای مطالعه این دفترچه وقت کافی داشته باشید.
 

انتخاب رشته مجازی دانشگاه سراسری

انتخاب رشته مجازی ارشد

با توجه به رویه ای که در بالا بدان اشاره کردیم، شما در هر مقطعی که در دانشگاه آزاد و یا دانشگاه سراسری ثبت نام کنید، باید با توجه به قوانین هر دانشگاه انتخاب رشته مجازی خود را انجام دهید. برای انتخاب رشته مجازی در مقطع ارشد تلاش کنید تمرکز را بر روی علاقه مندی های خود بگذارید. فرم انتخاب رشته مجازی معمولا شامل 100 باکس است که شما می توانید رشته های مد نظر خود را در آنها وارد کنید. در این فرم به ترتیب از 1 تا 100 میزان اولویت رشته های انتخابی را نشان می دهد. به طور مثال اگر رشته ای را در اولین باکس وارد کنید، نشان می دهد که آن رشته اولیت اول شماست. بنابراین، رشته هایی را در اولیت 1 تا 10 بگذارید که تمایل دارید در آنها پذیرفته شوید.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و دوره های آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره آنلاین انتخاب رشته ، کنکور ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از قیمت مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

 انتخاب رشته مجازی رایگان 

بسیاری از موسساتی که خدماتی را برای موفقیت در آزمون کنکور ارائه می دهند، انتخاب رشته را امری بسیار مهم در سرنوشت داوطلب می دانند و تلاش می کنند تا پکیج های ویژه ای را برای داوطلبانی که از خدمات این موسسات استفاده کرده اند در نظر بگیرند. انتخاب رشته مجازی رایگان یکی از آفرهای مخصوص این موسسات است و داوطلب می تواند با توجه به مشاوره هایی که در این مسیر دریافت می کند اقدام به انتخاب رشته کند. بررسی ها نشان می دهند افرادی که در روند انتخاب رشته با دیگران مشورت می کنند از کسانی که بدون مشورت با دیگران اقدام به انتخاب رشته می کنند موفق تر هستند. در نتیجه مهم نیست که شما می خواهید از خدمات موسسه خاصی بهره مند شوید یا خیر، در این مسیر تلاش کنید تا با افرادی که قبلا این مسیر را پیموده اند صحبت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای آینده تحصیلی خود بگیرید و در آینده پشیمان نشوید. 

جمع بندی 
انجام انتخاب رشته مجازی در بستر اینترنت سبب شده است که شما از هرجایی که هستید انتخاب رشته خود را انجام دهید و دیگر نگران تمام شدن دفترچه ( مشکلی که داوطلبان دهه 60 تجربه می کردند) نباشید. سعی کنید انتخاب رشته خود را در همان روزهای ابتدایی انجام دهید و هرگز آن را به روزهای پایانی موکول نکنید. مشاوره با افراد متخصص در این مسیر را جدی بگیرید. تمامی این امور به شما کمک می کنند تا بهترین تصمیم را برای خود بگیرید و با دیدی باز وارد عرصه آکادمیک شوید. 
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب