کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

590 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 18 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

کسانی که خود را برای کنکور آماده می کنند باید با دانشگاه آزاد، دانشگاه سراسری و تفاوت های ساختاری این دو دانشگاه آشنا شوند. این امر به آن ها کمک می کند تا بهتر بتوانند برای آینده تحصیلی خود تصمیم بگیرند و در صورت ورود به هر دانشگاهی به خوبی می توانند از پس چالش های آن بر بیایند. در دانشگاه سراسری رویه کار بدین صورت است که افراد ابتدا در کنکور شرکت می کنند، سپس بعد از اعلام نتایج و مشخص شدن رتبه، افراد بر اساس رتبه ای که کسب کرده اند اقدام به انتخاب رشته می کنند. اما انتخاب رشته دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری به طور کلی متفاوت است. در دانشگاه آزاد، ابتدا افراد بر اساس دفترچه ای که از سوی دانشگاه آزاد منتشر می گردد، انتخاب رشته می کنند و سپس خود را برای کنکور آماده می کنند. وقتی نتایج دانشگاه آزاد اعلام می شود، افراد در یکی از رشته هایی که انتخاب کرده اند پذیرفته می شوند و سپس خود را برای ثبت نام و ورود به دانشگاه آزاد آماده می کنند. در نتیجه، شناخت این تفاوت ها به شما کمک می کند تا با دیدی باز برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری قدم بردارید و در این مسیر سردرگم نشوید.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره آنلاین تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره درسی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاور درسی انلاین باخبر شوید.

 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

ثبت نام دانشگاه آزاد 

پس از انتخاب رشته دانشگاه آزاد و قبولی، شما باید خود را برای ثبت نام آماده کنید. در گذشته دانشجویان برای ثبت نام باید به صورت حضوری به دانشگاه می رفتند و مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه تحویل می دانند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی همگانی به اینترنت دیگر نیاز به مراجعه حضوری نیست و افراد می توانند مدارک لازم برای ثبت نام را از طریق سامانه دانشگاه آزاد آپلود کنند و برگه انتخاب واحد را دریافت نمایند. همچنین، باید بدانید که در گذشته برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد، افراد فرم هایی را از اداره پست خریداری می کردند و پس از تکمیل فرم ها آنها را برای دانشگاه آزاد ارسال می کردند. اما امروزه برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز می توانید به صورت غیر حضوری و از طریق آنلاین اقدام کنید و همین امر سبب شده است که تمامی افراد از تمامی نقاط کشور بتوانند به راحتی خود را برای آزمون دانشگاه آزاد آماده کنند و دیگر ثبت نام در دانشگاه آزاد پروسه ای دشوار وسخت به شمار نمی آید. 
 

دانشجویان مجاز به انتخاب چند رشته هستند؟

دانشجویان مجاز به انتخاب چند رشته هستند؟

یکی از سوالات پرتکرار در مورد انتخاب رشته دانشگاه آزاد این است که دانشجویان مجاز به انتخاب چند رشته هستند؟!. بهتر است بدانید که شما برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب 100 رشته هستید. کارشناسان بر این امر تاکید می ورزند که برای بهترین انتخاب بهتر است از مشاوران تحصیلی و کسانی که قبلا در این رشته ها تحصیل کرده اند کمک بگیرید. اینکار به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید و از روی احساسات خود تصمیم گیری نکنید. به این نکته توجه داشته باشید که شما با انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای آینده خود تصمیم گیری می کنید. اگر در این مسیر اشتباه کنید، آینده خود را خراب کرده اید. در نتیجه در این مسیر واقع بین باشید و از کمک دیگران بهره مند شوید.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و دوره های آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره آنلاین انتخاب رشته ، کنکور ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از قیمت مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد یکی از مسائلی است که پس از انتخاب رشته دانشگاه آزاد و اعلام نتایج صورت می گیرد. در این مواقع، دانشگاه ها لیستی از رشته هایی را که هنوز ظرفیت پذیرش دانشجو دارند به بخش سنجش دانشگاه آزاد اعلام می کنند. سپس دانشگاه آزاد در طی اعلامیه ای به نام تکمیل ظرفیت این رشته ها را اعلام می کند و از دانشجویان واجد شرایط می خواهد که در آن ثبت نام کنند. تا سال 96، برنامه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در نیمسال اول و نیمسال دوم تحصیلی انجام می شد، اما از سال 96 این برنامه تنها در نیمسال اول به اجرا آمده است. دانشجویانی که قبلا در آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام کرده اند اما نتوانسته اند نمره حد نصاب برای ورود به رشته های دانشگاه آزاد را به دست بیاورند می توانند در این برنامه ثبت نام کنند. گاهی بر طبق ضوابطی که دانشگاه در نظر می گیرد افرادی که در کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام نکرده اند نیز می توانند در این برنامه ثبت نام کنند. شرایط ثبت نام در برنامه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بر روی سایت این دانشگاه قرار می گیرد و از طریق رسانه های ملی اطلاع رسانی می گردد.

جمع بندی 
دانشگاه آزاد از زمان تاسیس تا به حال، توانسته است نیروهای زبده زیادی را تربیت کند و تحویل جامعه بدهد. در نتیجه، دانشگاه آزاد یکی از نهادهای قوی و علمی کشور به شمار می رود که توانسته است تحولاتی عظیم در زمینه افزایش سطح آگاهی کشور به وجود بیاورد. افراد می توانند با ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه آزاد از منابع علمی این دانشگاه بهره مند شوند و گامی موثر به سوی جامعه ای فرهیخته و باسواد بردارند. یک مطالعه آماری نشان می دهد که بسیاری از پذیرفته شدگان دانشگاه های سراسری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، دانشجویان دانشگاه آزاد هستند. این امر نشان دهده این واقعیت است که سطح عملی دانشگاه آزاد با سطح علمی دانشگاه سراسری برابر است و افراد نباید نگران این موضوع باشند. آن ها می توانند به راحتی با تحصیل در دانشگاه آزاد آینده ای درخشان را برای خود رقم بزنند. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب