کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

انتخاب رشته ارشد

597 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 18 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

یکی از حساس ترین مراحل تحصیل در کارشناسی ارشد، مرحله انتخاب رشته آن است. اکثر مواقع در زندگی هر کس انتخاب کردن کاری سخت و اضطراب آور است. انتخاب رشته تحصیلی، انتخاب شغل، انتخاب همسر و همینطور انتخاب رشته ارشد حساس ترین مراحل زندگی هر فرد را تشکیل می دهد. داوطلبان پذیرفته شده در کنکور بعد از اعلام نتایج اولیه باید انتخاب رشته کرده تا اسامی پذیرفته شدگان نهایی مشخص شود. ما در این نوشتار به سبب اهمیت انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد، قصد داریم درباره این موضوع با شما صحبت کنیم.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره آنلاین تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره درسی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاور درسی انلاین باخبر شوید.

انتخاب رشته ارشد

چگونه انتخاب رشته خوبی داشته باشیم؟

اکثر داوطلبان بر اساس علاقمندی و رتبه خود به انتخاب رشته می پردازند ولی همه آنها در این امر با موفقیت مواجه نمی شوند. انتخاب رشته خوب دارای ویژگی هایی است که ما در این مطلب به برخی از آنها اشاره می کنیم. 
•    انتخاب رشته خود را به روز و ساعت های پایانی موکول نکنید. در بسیاری مواقع استرس پایان یافتن مهلت انتخاب رشته ممکن است شما را به سوی یک انتخاب نادرست سوق دهد. بنابراین در کمال آرامش و خونسری با داشتن زمان مناسب به این امر اقدام کنید. 
•    اطلاعات کافی در زمینه رشته محل های مورد علاقه خود کسب کنید. مشورت با مشاوران کنکور و معلمان و همینطور دانشجویان آن دانشگاه ها از منابع مناسب کسب اطلاعات هستند. 
•    دفترچه انتخاب رشته ارشد را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و آن را با دقت مطالعه کنید.
•    استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ارشد هم می تواند گزینه مناسبی برای این امر باشد. این نرم افزارها اغلب با آخرین تغییرات دفترچه انتخاب رشته تطابق داشته و با آنها هماهنگی دارد. 
•    کارنامه های داوطلبان سال های قبل را از سایت های مربوطه دانلود و آنها را با دقت مطالعه کنید. اطلاعات در مورد رتبه مورد نیاز برای رشته محل ها و احتمال قبولی در رشته های مختلف را می توانید از این طریق کسب کنید.

دفترچه انتخاب رشته ارشد

دفترچه انتخاب رشته ارشد در هر سال بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور روی سایت سازمان سنجش منتشر شده و ممکن است با سال های گذشته تفاوت هایی داشته باشد. دفترچه انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد، کلیه اطلاعات و ضوابط انتخاب رشته مانند جدول رشته محل های مختلف همراه با کد آنها، میزان و تأثیر سهمیه ها در انتخاب ها و شرایط و ضوابط پذیرش استعدادهای درخشان درج شده است. 
شرایط پذیرش دانشگاه های پیام نور و دانشگاه های غیرانتفاعی همراه با کد رشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته ارشد وجود دارد، ولی امسال باید برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به سایت azmoon.org مراجعه کنید.   
 

چگونه انتخاب رشته خوبی داشته باشیم؟

 

راهنمای انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد

شما برای انتخاب رشته می توانید از مشاوران ماهر و با تجربه کنکور کمک گرفته و بر اساس علاقمندی و استعداد خود و همینطور رتبه کسب شده، انتخاب رشته درستی انجام دهید. ما در این بخش برای شما مراحل انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد را توضیح می دهیم. چنانچه گفتیم برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال جدید ابتدا باید به سایت آزمون مراجعه کرده و قسمت ارشد را از منوی سمت راست صفحه سایت انتخاب کنید. بعد از کلیک کردن قسمت کارشناسی ارشد وارد آن قسمت می شوید که باید بخش کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته را انتخاب کنید. بعد از این گزینش و ورود به قسمت مورد نظر، باید روی گزینه انتخاب رشته کلیک کنید. در این قسمت دو بخش برای شما ظاهر می شود که یکی از طریق شماره پرونده و کد پیگیری و دیگری از روش شماره پرونده و کد ملی و سال تولد می توانید به سیستم وارد شوید. بعد از کلیک روی گزینه انتخاب رشته، فرم انتخاب رشته باز شده و شما می توانید کد رشته محل های خود را به ترتیب وارد کنید.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و دوره های آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره آنلاین انتخاب رشته ، کنکور ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از قیمت مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

همانطور که گفتیم جهت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه کنید. سازمان سنجش پس از اعلام نتایج اولیه کنکور و انتشار کارنامه اولیه داوطلبان، از آنها می خواهد که جهت انتخاب رشته اقدام کنند. در کارنامه داوطلبان به رتبه، تراز، وضعیت داوطلب اشاره می شود. در صورتی که در قسمت مورد نظر کلمه «مجاز» درج شده باشد، داوطلب می تواند با مراجعه به سایت آزمون نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کند. مهلت انتخاب رشته در این دانشگاه اغلب به مدت 7 تا 10 روز است که معمولا تمدید می شود. این تمدید به سبب رفاه حال داوطلبان بوده و آنها می توانند جهت انتخاب رشته یا ویرایش آن به سایت مورد نظر مراجعه کرده و به این امر اقدام کنند. این تمدید در واقع فرصت دوباره ای است که در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. شما باید بر اساس اولویت و علاقمندی خود رشته های مورد نظر را در محل های مشخص شده ذکر کنید. در سال های اخیر به سبب شیوع ویروس کرونا تغییراتی در برنامه ها ممکن است به وجود آید که با مراجعه به سایت مذکور می توانید از کلیه تغییرات مطلع شوید.


جمع بندی 
انتخاب رشته کارشناسی ارشد یکی از مراحل مهم در دوره تحصیلی هر فرد است. اگر انتخاب رشته به درستی و بر اساس علاقمندی و استعداد فرد انجام شود می تواند در آینده تحصیلی و شغلی او تأثیر بسزایی داشته باشد. برای انتخاب رشته درست باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید از جمله: انتخاب رشته خود را به دقایق پایانی موکول نکنید. با دقت دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد را مطالعه کرده و سپس اقدام به انتخاب رشته کنید. از مشاوران مجرب کمک گرفته و با آنها مشورت کنید. استفاده از نرم افزار انتخاب رشته هم یک گزینه مناسب برای این امر است. مشاهده و مطالعه کارنامه های پذیرفته شدگان سال های قبل نیز از گزینه های مناسب برای انتخاب رشته درست به شمار می رود.  
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب