کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

اصول ست‌کردن پرده با محیط اطراف

18 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 14 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ست‌کردن پرده با محیط اطراف معمولا به شکل هماهنگی میان پرده و مبل، پرده و فرش، پرده و تم دکوراسیون، پرده و رنگ فضای داخلی و... است. با رعایت اصول ست‌کردن پرده با محیط اطراف و تهیه، خرید و حتی دوخت پرده، زیبایی و آراستگی فضای داخلی دو چندان می‌شود. همان طور که اشاره شد، پرده فاکتور مهمی در دکوراسیون و زیبایی خانه است. هارمونی میان آن و سایر تجهیزات و لوازم خانه در دکوراسیون فضایی دل انگیز و جذاب را ایجاد می‌کند. در ادامه شرحی بر اصول ست‌کردن پرده با محیط اطراف آمده است.

انتخاب رنگ مناسب پرده

یکی از اصول ست‌کردن پرده با محیط اطراف، انتخاب رنگ مناسب برای پرده است. هنگام انتخاب رنگ پرده باید به ترکیب رنگ آن در کنار سایر وسایل خانه توجه کرد. توجه به رنگ مبلمان، فرش، ترکیب رنگ داخلی خانه و ... سبب می‌شود که انتخاب رنگ پرده با دقت صورت گیرد. در صورتی که برای تهیه مبلمان و فرش خریدی صورت نگرفته باشد انتخاب رنگ پرده هایی که رنگی خنثی دارند سبب آزادی عمل بیشتری در انتخاب مبلمان و فرش می‌شود. رنگ های خنثی برای پرده شامل رنگ های سیاه، سفید، خاکستری و قهوه ای هستند که این رنگ ها برای ایجاد تعادل در دکوراسیون استفاده می‌شوند و تاثیر غیر مستقیمی بر روی دیگر رنگ های دکوراسیون دارند.

انتخاب طرح و مدل پرده

طرح و مدل پرده یکی دیگر از اصول ست‌کردن پرده با محیط است. طرح و مدل پرده ها بسیار متنوع بوده و بسته به سلیقه افراد می‌تواند دکوراسیون متفاوتی ایجاد کند. پرده ها می‌توانند دارای طرح هایی ساده با رنگی یک دست و به صورت تک رنگ باشند و یا طرح هایی متنوع با رنگ و طرحی ترکیب شده داشته باشند. علاوه بر تنوع طرح، پرده ها مدل های مختلفی دارند که با توجه به محل نصب و نوع فضای اطراف انتخاب شده و به کار می‌روند.

ابعاد و متراژ پرده

انواع مختلف پرده به صورت کلاسیک، اسپرت، لوکس و مجلسی، ساده و فانتزی و... است که برای فضاهای مختلف سالن پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و... استفاده می‌شوند. علاوه بر این می‌توان به پرده های لوردراپه مناسب فضاهای اداری و تجاری، پرده شید مناسب آشپزخانه، پرده کریستالی برای دکوراسیون شیک و مدرن داخلی، پرده پانچ با قابلیت چاپ طرح و عکس بر روی آن، پرده پلیسه برای سالن ها، پرده توری با جنبه تزیینی، پرده گیپور برای سالن های پذیرایی با ظاهری فاخر و سلطنتی، پرده مخمل برای فضاهای لوکس و لاکچری و پرده های والان دار که سبب زیبایی و انعطاف پذیری دکوراسیون داخلی می‌شوند، اشاره کرد.

ابعاد و متراژ پرده

توجه به ابعاد و متراژ پرده یکی دیگر از اصول ست‌کردن پرده با محیط اطراف است که باید به آن توجه کرد. توجه به ارتفاع مناسب برای پرده و همچنین متناسب بودن آن با ابعاد پنجره بر زیبایی پرده در محیط اثر گذار است. بهتر است پرده هایی که برای سالن های پذیرایی انتخاب می‌شوند ارتفاعی از سقف تا کف داشته و مقداری از پرده بر روی زمین افتاده باشد. ابعاد پرده باید از ابعاد پنجره بزرگتر باشد این کار سبب بیشتر نشان دادن فضا میشود. برای آشپزخانه و گاهی اتاق ها نیز از پرده هایی 15 تا20 سانتی متر از پنجره ارتفاعی بیشتر داشته باشند استفاده می‌گردد. برای نصب پرده بهترین روش نزدیکی هرچه بیشتر محل نصب پرده با سقف است.

نکاتی دیگر از اصول ست‌کردن پرده با محیط اطراف:

  • پرده های شفاف نور زیادی به فضای داخلی می‌دهند به همین دلیل این نوع پرده به راحتی با انواع مبل و فرش هارمونی زیبا و خاصی دارد.
  • دوخت کوسن هایی از جنس پرده راه حلی کاربردی برای ست‌کردن پرده با محیط اطراف است.
  • هنگام انتخاب پرده به میزان نور خانه نیز باید توجه کرد. در صورتی که ساکنین منزل تمایل به روشن بودن فضای خانه یا برعکس بودند، می‌توان پرده های مناسب برای فضا انتخاب کرد.
  • بهتر است طول چوب پرده 20 تا 30 سانتی متر از ابعاد پرده بزرگتر باشد و تا حد امکان نزدیک به سقف نصب شود.
  • پرده های فانتزی با رنگ های ملایم اثر زیادی در زیبایی و آرامش اتاق های خواب مخصوصا اتاق خواب کودکان دارد.

انتخاب طرح و مدل پرده

جمع بندی

دکوراسیون و نحوه چیدمان فضای داخلی اثر زیادی بر روحیه و سبک زندگی افراد دارد. محل زندگی و محل کار افراد به علت زمان زیادی که افراد در آن حضور دارند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انتخاب دکوراسیون مناسب و رعایت موارد اصولی در زیباسازی این مکان ها سبب آرامش بخشی ساکنین و اعضا می‌شود. از این رو همانطور که اشاره شد یکی از موارد مهم و موثر در دکوراسیون پرده ها هستند. در این مقاله شرحی بر اصول ست‌کردن پرده با محیط اطراف آمده است. از اصول مهم در این زمینه طرح، رنگ، مدل و ابعاد و... هستند. توجه به این اصول سبب زیبایی و کارآمدی محیط می‌شود. این اصول در ایجاد فضای لاکچری و مدرن، فانتزی و رومانتیک و... بسیار موثر بوده و سبب هارمونی و هماهنگی میان اجزا و دکوراسیون فضای پیرامون می‌شوند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب