کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته

297 بازدید
درج شده در روز شنبه, 06 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

خرید دوربین های نظارتی یکی از امور مهم است که اگر در هنگام خرید دوربین مداربسته دقت و آگاهی زیادی به خرج ندهید. ممکن است دوربینی انتخاب کنید که امکانات و کاربردهای مورد نظر شما را نداشته باشد یا احتمال قطع و وصلی در ارائه تصاویر وجود داشته باشد و یا تصاویر با وضوح پایین ارائه کند که نتوان در اوقات حساس به آن استناد کرد. در این ادامه مطالب با اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته آشنا خواهید شد.

مهم ترین اشتباهات در زمان خرید دوربین مدار بسته

یکی از اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته، خرید دوربین بی کیفیت به دلیل پایین بودن قیمت آن است. اگر قصد خرید دوربین مداربسته با قیمت مناسب دارید بهتر است کیفیت را در اولویت قرار دهید و از برندهایی مانند هایک ویژن، داهوا و غیره خریداری کنید، چون این برندها خدمات خوبی ارائه می دهند و قیمت مناسبی و دوام زیادی دارند. از دیگر اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته، خرید دوربین مداربسته از برندهای غیرمعتبر و یا فاقد گارانتی است، اگر گارانتی نداشته باشد، در صورت خرابی دوربین مجبورید هزینه های زیادی صرف تعمیر دوربین کنید. خرید برند ناشناخته از دیگر اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته است. اغلب برندهای ناشناخته در جهان، محصولات نامشخص و مجهول توسط کشور چین تولید شده اند. برای خرید دوربین مداربسته باید از اعتبار فروشنده یا شرکت ارائه دهنده آن اطمینان حاصل کنید. برای خرید دوربین مداربسته برند های معتبری مانند هایک ویژن، داهوا، تیاندی، ناظر، مکسرون، آلباترون، آپتینا و غیره را انتخاب نموده و حتما ضمانت نامه آن را از فروشنده دریافت کنید.

اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته


از دیگر اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته، می توان به خرید دوربین های نامتناسب با کاربرد در محل نصب اشاره کرد. استفاده از دوربین های بسیار معمولی ( وضوح پایین، لنز ثابت یا fixed و غیره ) در مکان های حساس، نمی تواند انتظارات افراد را برآورده کند. هر نوع از دوربین های مداربسته، بر اساس نیازهای افراد و استفاده آن ها در امکان مختلف عرضه شده اند. برای مثال: دوربین های مداربسته حرارتی جهت کنترل مکان های نظامی، مرزها، تشخیص دمای بدن افراد و غیره  و دوربین مداربسته ANPR جهت شناسایی و ثبت پلاک و دوربین های شناسایی چهره جهت تشخیص چهره ها در فرودگاه ها و غیره طراحی شده اند. خرید لوازم نصب دوربین مداربسته بی کیفیت و ارزان قیمت از اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته به حساب می آید. آنچه که باعث عملکرد صحیح یک دوربین می شود، تجهیزات مناسب آن است. در صورت خرید تجهیزات بی کیفیت احتمال قطع و وصلی تصاویر یا ضبط تصاویر بی کیفیت وجود دارد.

اشتباهات رایج هنگام نصب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته می تواند امنیت و اشیاء گران قیمت شما را حفظ کند، پس بهتر است علاوه بر خرید اصولی، نصب آن را هم به طور صحیح انجام دهید. علاوه بر اینکه اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته وجود دارد، شاهد اشتباهات رایج هنگام نصب دوربین مداربسته نیز هستیم:
در نظرگرفتن نور محیط هنگام نصب دوربین مداربسته: در صورتی که دوربین ها را در منطقه تاریک نصب می کنید، از دوربین های سیاه و سفید استفاده کنید. و اگر منطقه شما نور زیادی دارد، نصب دوربین های رنگی بهتر است.
نصب جهت پوشش دهی بیشتر: باید دوربین را در جایی نصب کنید و به گونه ای تنظیم نمایید که محدوده دید زیادی داشته باشد. درصورتی که زاویه دید دوربین رو به پایین باشد محدوده کمی پوشش می دهد و اگر می خواهید دوربین محدوده بسیار زیادی را پوشش دهد از دوربین های بیشتری استفاده کنید.
به کارگیری کابل ها، سوکت ها و فیش های باکیفیت: استفاده از کابل ها و فیش های بی کیفیت منجر به ایجاد نویز در تصاویر می شود و برطرف کردن این مشکل نیاز هزینه بر و زمان بر است. 
سیگنال ضعیف و اپدیت نرم ‌افزار: در زمان نصب دوربین مداربسته، لازم است دوربین امکان ارتباط اینترنتی را داشته باشد. سیگنال وای فای، هسته اصلی یک سیستم دوربین مداربسته به حساب می آید. برای ارسال داده ها، هشدارها و تصاویر نیاز به یک سیگنال وای فای مناسب دارید. همچنین باید نرم افزار سیستم را به طور منظم به روز رسانی شود.
سیستم‌های دوربین مداربسته کنونی از آخرین فناوری روز برخوردارند؛ از این رو امکان آلودگی به ویروس‌ ها و موارد مشابه را دارند. برای پرهیز از بدافزارها که به نرم‌افزار راه پیدا می‌کنند باید از سایت سازنده دوربین، آن را به روزرسانی کنید.

اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته

نکات خرید دوربین مداربسته

در هنگام خرید دوربین مداربسته باید به نکاتی توجه کرد تا بتوان دوربین مداربسته مناسبی خریداری نمود. توجه به نوع هر دوربین از لحاظ ظاهر و کارایی و اینکه چه نیازی دارید مهم است. دوربین مداربسته باید برند معتبری داشته باشد و ظرفیت هارد برای ذخیره تصاویر و نگهداری آن برای چند روز و همچنین مقدار ساعات تصاویر ضبط شده مهم است. ظرفیت یک ترابایت برای ذخیره تصاویر تا چها دوربین مناسب می باشد. از نکات مهم در خرید دوربین داشتن گارانتی محصول است تا در صورت خرابی و مشکلات دیگر بتوانید آن را تعمیر کنید.
جمع بندی
امروزه با پیشترفت تکنولوژی و تولید دوربین های مداربسته خیال افراد از امنیت ساختمان ها راحت است. علاه بر اماکن نظامی ، فرودگاه ها و غیره در مجتمع های مسکونی نیز دوربین مداربسته نصب می شود. اما ـنچه که اهمیت دارد این است که یک دوربین خوب خریداری کنید. اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته مانند خرید محصول بی کیفیت و ارزان قیمت باعث می شود افراد خیلی زود پشیمان شوند. از دیگر اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته می توان به خرید تجهیزات بی کیفیت، خرید برند نامعتبر، نداشتن گارانتی و غیره اشاره کرد. در هنگام نصب نیز باید به زاویه دید، نور محیط، استفاده از کابل باکیفیت توجه کرد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب