کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

اسکرچر

699 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 19 بهمن,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نگهداری حیوانات خانگی یکی از رفتارهای جدید و جذاب برای ساکنان شهرها و آپارتمان ‌ها است. نگهداری از حیواناتی مانند گربه ‌ها برای بسیاری از افراد لذت بخش است. گربه ‌ها به دلیل رفتارهای مسالمت آمیز تر و ابعاد کوچک ‌تر و همین طور بامزگی و جذابیت ‌های ذاتی که دارا هستند از انتخاب ‌های محبوب تری برای نگهداری تحت عنوان حیوان خانگی هستند. با وجود اینکه گربه ‌ها به مراتب آرام ‌تر هستند اما به خود چالش‌ های زیادی نیز به همراه دارند که نگهداری از آن‌ها را با فراز و نشیب ‌هایی همراه می‌سازد. یکی از چالش‌هایی که در نگهداری گربه ‌ها متوجه صاحبان آن‌ها هست، درستی برخورد با غریزه چنگ زدن یا (Scratching) است. برای مقابله صحیح با این عادت ابزاری تحت عنوان اسکرچر مورد استفاده واقع می‌شود که در ادامه بیشتر در خصوص آن توضیح خواهیم داد.اگر حیوان خانگی دارید می توانید از طریق پت شاپ انلاین تمامی محصولات مورد نیاز حیوان خانگی خود را تهیه کنید تفاوتی نمی کند شما از یک سگ نگهداری می کنید یا گربه و پرنده تمامی وسایل ، دارو ها ، غذاها را از پت شاپ ارزان ، پت شاپ سگ ، گربه ، پت شاپ پرندگان می توانید تهیه کنید.

اسکرچر


اسکرچر گربه

گربه ‌ها طبق غریزه طبیعی که در خود دارند تمایل به کشیدن پنجه‌ های خود روی وسایل و محیط اطراف خود دارند. با پنجه کشیدن آن‌ ها می‌توانند محدوده قلمرو خود را مشخص کنند. اگر چه گربه‌ های امروزی دیگه وحشی نیستند و به دنبال شکار و تعیین قلمرو در طبیعت نمی‌روند اما این عادت، بخشی از ذات آن‌ها است. در طبیعت گربه ‌ها پنجه‌های خود را روی تنه درختان می‌کشند و در خانه ‌ها مبل‌ها و فرش ‌ها را جایگزین درختان کرده و با پنجه ‌های خود روی آن‌ها خراش می‌اندازند. برای مقابله و پاسخ گویی صحیح به این غریزه ذاتی گربه‌ ها توصیه می‌شود از اسکرچر استفاده شود. اسکرچر بافتی شبیه  به تنه درخت را برای گربه شبیه سازی می‌کند و بدین ترتیب گربه می‌تواند به سادگی با کشیدن پنجه‌ های خود روی اسکرچر از آسیب رساندن به مبلمان و فرش‌ها خودداری کند.

 

اسکرچر گربه

اسکرچر گردو

اسکرچرها به زبان ساده سطوحی هستند که کاملا با نخ کنفی پوشانده شده اند و اغلب به شکل میله ‌های استوانه ای عمودی یا سطوح افقی هستند که گربه می‌تواند روی آن‌ها پنجه بکشد. این ابزار با شکل‌ها و اندازه‌ ها و آیتم‌ های متنوعی تولید می‌شود. یکی از نمونه ‌ها اسکرچر گردو است. در این نمونه، یک سازه بلند با حداکثر ارتفاع 1.85متر به همراه نیمکت ‌ها و تونل‌ ها و پلکان در اختیار قرار می‌گیرد. میله‌ ها و پلکان به کمک کنف پوشیده شده اند که برای پاسخگویی به غریزه چنگ زدن گربه مناسب هستند. وجود نیمکت ‌ها و یا صندلی‌هایی که گربه می‌تواند روی آن‌ها بپرد و بنشیند باعث می‌شود تا گربه شما تسلط خوبی به محیط و اطراف داشته باشد و لذت ببرد. تونل‌ها و اتاقک ‌ها، آیتم‌های مناسبی برای بازی گربه و همین طور خوابیدن گربه خواهند بود.اگر حیوان خانگی دارید می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی پت شاپ تمامی وسایل گربه خانگی و هر حیوان دیگر را تهیه کنید تفاوتی نمی کند شما از یک سگ نگهداری می کنید یا گربه و پرنده تمامی وسایل ، دارو ها ، غذاها  ، اسباب بازی گربه را از پت شاپ سگ ، گربه ، پرندگان می توانید تهیه کنید.

اسکرچر گردو

اسکرچر نینپات

یکی دیگر از انواع اسکرچر، مدل نینپات است. در این مدل، سازه دارای یک کفی، یک لانه، دو میله استوانه ای و دو نیمکت است. در برخی از مدل‌ها عروسک‌ های پشمی و یا آویز نیز موجود است که می‌تواند یک اسباب بازی خوب برای سرگرمی گربه شما باشد. دیواره لوله ‌های استوانه ای و همچنین دیواره لانه از جنس کنف هستند که برای اسکرچ کردن یا چنگ زدن گربه شما بسیار مناسب ‌اند. نیمکت ‌ها برای نشستن و پریدن و تسلط گربه به محیط بسیار مناسب ‌اند.

اسکرچر، لانه و درخت گربه مدل گردو برند کدیپک

گربه‌ ها به حیوانات لوس معروفند و شما اگر می‌خواهید گربه خود را در شرایطی خوب و مناسب نگهداری کنید مجبور به تهیه ابزار خاصی خواهید بود. درخت گربه یکی از سازه‌ های کامل و همه چی تمام است که می‌تواند به خوبی با نیمکت‌ ها و تونل‌ها و لانه ‌ها و پلکان ‌ها به خوبی گربه شما را سرگرم کند و نیازهای او را پاسخ بگوید. انواع اسکرچر ها و سازه‌های گربه ‌ها در جنس‌ها و کیفیت ‌های متفاوت تولید می‌شود. در صورتی که اسکرچر گربه شما لق بزند، بشکند و یا به هر دلیلی در اثر فعالیت گربه به سرعت دچار نقص شود، گربه دیگر به سراغ آن نخواهد رفت و مجددا برای بازی و چنگ زدن به سمت مبلمان شما خواهند رفت.
بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق لوازمی با کیفیت و قوی تهیه کنید برای یک خرید و انتخاب خوب قبل از هر چیز به سلیقه و ابعاد گربه خود توجه کنید و سپس به سمت برندهای نام آشنایی مانند کدیپک بروید.
 

اسکرچر نینپات

تنظیم ارتفاع

نکته مهمی که باید توجه داشته باشید این است که گربه ‌ها با ارتفاع و فضاهای تنگ رابطه خوبی دارند از این رو اسکرچر هایی تهیه کنید که گربه شما برای چنگ زدن به آن مجبور به کشیدن خود باشد و یا تونل‌هایی بگیرید که دهانه آن‌ ها کوچک و تنگ است.

جمع بندی
گربه ‌ها از محبوب‌ ترین حیوانات خانگی هستند که بسیاری از افراد برای نگهداری از آن‌ها مشتاقند. یکی از غریزه‌ های گربه‌ ها چنگ زدن است اگر در طبیعت باشند برای چنگ زدن به سراغ درخت ‌ها می‌روند اما در خانه، مبلمان و فرش ‌های شما را ترجیح می‌دهند. اسکرچرها ابزاری با سطح کنفی هستند که گربه ‌ها با چنگ زدن آن‌ ها می‌توانند هم به غریزه خود پاسخ بدهند، هم ناخن‌ های پنجه خود را بسایند و پوسته ‌های فرسوده را دور بریزند و هم اینکه به لوازم شما آسیب نرسانند. اسکرچرها در مدل‌ ها و ابعاد گوناگونی تولید می‌شوند برخی از آن‌ ها مانند مدل گردو با پلکان و تونل و نیمکت همراه است و تجملات بیشتری دارند برخی نیز مانند مدل نینپات ساده‌تر هستند. انتخاب اسکرچر مناسب با توجه به سلیقه گربه شما و ابعاد آن، صورت می‌گیرد.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب