کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

اسپیلیتر مودم

324 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 07 تیر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اسپیلیتر مودم بایستی در نقطه آغازی محل ورود خط تلفن گذاشته شود که همان ورودی به حساب می آید و بعد از آن دو خروجی که یکی به گوشی تلفن و دیگری به مودم اتصال می یابد. البته اسپلیتر گونه های متفاوتی دارد که تعداد پورت های آن ها بیشتر است، اما مابه توضیح همین کالا بسنده می کنیم. اسپلیتر وسیله ای است که امواج صوتی (تلفنی) را از امواج دیتا (اطلاعات) جدا یا منفک می سازد و از این راه از درهم خوردن و افت کیفیت در گرفتن صدا و اطلاعات پیشگیری می کند. در صورتی که اینترنت پرسرعت دارید و اسپلیتر مودم به کار نبرده باشید بدون تردید روی خط تلفنی که اینترنت از آن گرفته شده است کمی نویز یا پارازیت خواهید شنید و در زمان گفتگوی تلفنی صدای شفافی دریافت و ارسال نخواهد شد. همان گونه که از اسم اسپیلیتر مودم نیز مشخص است مسئولیت دسته بندی کردن یا جداسازی را دارد و همان‌گونه که بیان شد یک ورودی دارد که خط تلفن به آن اتصال می‌یابد و در سمت دیگر دو خروجی دارد که یکی خروجی تلفن است و دیگری خروجی کامپیوتر که می‌تواند به مودم یا هر سیستم دیگری اتصال یابد. ولی اسپیلیتر مودم یک مسئولیت دیگر هم دارد و آن دریافت نویز است.

ازآن جهت‌که امواج اینترنت دیجیتال است اما امواج تلفن آنالوگ، اکثر اوقات این دو با همدیگر تداخل دارند. برای مثال درصورتیکه در زمان کار با اینترنت، تماس برقرار شود، اینترنت قطع شده و یا زمانی که به اینترنت وصل هستید و با تلفن تماس حاصل می فرمایید نویز یا تداخل به وجود می آید و به همین علت است که اسپیلیتر مودم به کار برده می‌شود. البته چنان چه شما دارای یک خط تلفن هستید که تنها به اینترنت و سرویس ADSL اختصاص دارد معضلی پیش نمی‌آید اما چنان چه یک خط تلفن برای اینترنت و مکالمه به کار می برید صددرصد به اسپلیتر احتیاج پیدا می کنید. پس اسپیلیتر مودم وسیله ای است که امواج صوتی (تلفنی) را از امواج دیتا (اطلاعات) جدا می‌کند و می‌تواند از اختلالات جانبی مثل تولید نویز، تداخل و افت کیفیت در گرفتن و جابه جایی صدا و قطع و وصلی تلفن، اینترنت و افت کیفیت در گرفتن و انتقال اطلاعات پیشگیری کند.

اسپیلیتر چیست؟

اسپیلیتر چیست؟

یکی از معضلاتی که با فعالسازی اینترنت پرسرعت ایجاد می شود، نویزی است که روی خط تلفن به وجود می آید. این نویز یا همان پارازیت موجب خواهد شد تا در زمان مکالمه صدای مشخصی دریافت و ارسال نگردد. در نتیجه همواره همراه با خرید یک مودم بایستی دستگاه کوچک دیگری به اسم اسپلیتر که البته قیمت به صرفه ای دارد را نیز خریداری کنید.اگر قصد خرید قطعه کامپیوتر دارید می توانید از طریق وب سایت های خريد قطعات كامپيوتر و خرید گوشی موبایل ، قيمت كامپيوتر را مشاهده کنید و انواع خرید کامپیوتر گیمینگ ، اداری ، خانگی و ... را به راحتی انجام دهید.

خرید اسپیلیتر

اسپیلیتر مودم در حال حاضر در بیشتر فروشگاه های آنلاین به فروش می رسد. قیمت بسیار مناسب این دستگاه و احتیاج روزافزون افراد به آن موجب شده تا بیشتر فروشگاه ها آن را عرضه کنند. بنابراین می توانید برای تهیه اسپیلیتر به فروشگاه های مجازی مراجعه کنید.

اتصالات اسپیلیتر

اسپلیتر دستگاهی برای جداسازی امواج Voice و Data از همدیگر است. از نظر فیزیکی وسیله ای بسیار کوچک است با یک درگاه ورودی (Line) برای خط تلفن و دو درگاه خروجی برای گوشی تلفن (Phone) و یک درگاه برای DSL CPE) Modem) می باشد.

همان‌گونه که اطلاع دارید ارتباط ADSL از راه سیم تلفن ایجاد می‌شود، بدون اینکه اختلالی در ارتباطات تلفنی ایجاد شود. برای این‌که اختلالی روی سرویس تلفن و اینترنت ایجاد نگردد، وسیله ‌های جانبی مثل تلفن، Fax و غیره نبایستی مستقیم بر روی خط تلفن ADSL وصل شوند. پس برای به کار بردن هر وسیله ای که بناست به شکل مستقیم بر روی خط متصل باشد، یک اسپیلیتر احتیاج است.

Splitter

اسپیلیتر می‌تواند از اختلالات جانبی مثل نویز بر روی صدای ساطع شده و قطع و وصلی تلفن و اینترنت پیشگیری نماید. توجه کنید در صورتی که با وجود اسپلیتر مشکلات بیان شده از بین نرفت، احتمال آن که خراب بودن و یا اجرای اشتباه اسپلیتر وجود دارد.

همین طور در بعضی اوقات به واسطه مکالمه تلفنی امکان دارد ارتباط اینترنت قطع شود و یا شرایط برعکسی رخ دهد. به عبارت دیگر شما در زمانی که با تلفن گفتگو می‌کنید ارتباط اینترنتی متصل میشود، در این وضعیت هم احتمال خرابی و یا عدم کاربرد اصولی از اسپلیتر وجود دارد.

خرید اسپیلیتر

نویزگیر مودم ADSL

اسپلیتر مودم ADSL یک مسئولیت دیگر هم دارد و آن گرفتن نویز است. از آن جهت که امواج اینترنت دیجیتال است اما امواج تلفن آنالوگ در اکثر اوقات این دو با همدیگر تداخل پیدا کرده که این موجب قطعی لحظه ای اینترنت در زمان برقراری تماس خواهد شد و یا در زمان مکالمه متوجه پارازیت بروی خط خود خواهید شد؛ بنابراین به همین علت است که اسپیلیتر کاربرد دارد.

جمع بندی

اسپیلیتر مودم یا همان نویزگیر دستگاه بسیار کوچکی است که با جداسازی امواج آنالوگ و امواج دیتا اجازه نمی دهد تا نویز روی خط شما بیفتد. چنان چه این نویز گرفته نشود در زمان برقراری تماس تلفنی قادر به انتقال صوت نخواهیم بود.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب