کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

از بین بردن پرز لباس

189 بازدید
درج شده در روز شنبه, 23 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
5.0

پرز لباس ظاهری بسیار نازیبا و زشت در لباس به وجود می آورد و سبب می شود لباس کهنه به نظر برسد. به همین دلیل از بین بردن پرز لباس موضوعی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. در همینجا به شما اعلام می کنیم که راهکارهای متعددی برای از بین بردن پرز وجود دارند که شما به سادگی می توانید از آنها استفاده کنید، در نتیجه اگر بر روی لباس خود پرزی دیدید با استفاده از روش هایی که در ادامه به آنها می پردازیم برای از بین بردن پرز لباس اقدام کنید. اما اگر فکر می کنید وقت یا حوصله از بین بردن پرز های لباس را ندارید می توانید این کار را به خشکشویی آنلاین بسپارید و با خیال راحت با استفاده از خدمات اتوشویی آنلاین از لباس های تمیز و زیبای خود لذت ببرید.

از بین بردن پرز لباس

از بین بردن پرز لباس با سرکه

یکی از بهترین راهکارها برای رفع پرزهایی که بر روی لباس به وجود آمده اند، استفاده از «سرکه» است. سرکه علاوه بر اینکه از به وجود آمدن پرز بر روی لباس جلوگیری می کند؛ نقش موثری در ضد عفونی کردن و میکروب زدایی کردن لباس دارد. شما برای استفاده از سرکه در رفع پرز لباس می توانید به صورت زیر عمل کنید:

  • یک چهارم فنجان و یا معادل 60 میلی لیتر سرکه را به مایع لباسشویی خود اضافه کنید. استفاده از این مایع در هنگام شستشوی لباس پرزهایی را که بر روی لباس به وجود آمده اند از بین می برد و از شکل گیری پرزهای جدید پیشگیری می کند.

از بین بردن پرز لباس با سرکه

راهکارهای مناسب برای از بین بردن پرز لباس

وجود پرز بر روی لباس ها به ویژه لباس های تیره بدترین چیزی است که ممکن است اتفاق بیافتد. برای جلوگیری از این امر ( اگر لباس های خود را ماشین لباسشویی می شویید) دائما باید فیلتر لباسشویی را عوض کنید. همچنین، وقتی که لباس خیس است اقدام به از بین بردن پرز لباس نکنید. ابتدا اجازه دهید که لباس خشک شود و سپس از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

استفاده از غلتک های آماده

غلتک های آماده پرز لباس در بازار موجود هستند و شما می توانید با استفاده از آنها پرزهای لباس خود را از بین ببرید.

استفاده از اسفنج

برای اینکار اسفنج را کمی مرطوب کنید. سپس فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود. سپس از آن با استفاده از قسمت خشن اسفنج بر روی لباس بکشید تا پرزهای اسفنج از بین بروند.

استفاده از جوراب

یک جوراب را به دست خود بکشید و سپس آن را کمی مرطوب کنید. پس از آن بر روی سطح لباس بکشید. اینکار به از بین بردن پرز لباس کمک می کند.

شستشوی دوباره لباس

اگر پرزی بر روی لباس های شما باقی ماننده است می توانی لباسهای خود را دوباره بشویید، اما دیگر از مایع لباسشویی استفاده نکنید.

استفاده از سنگ پا

سنگ پا را به آرامی بر روی سطح لباس خود بکشید تا پرز آن از بین برود.

استفاده از سنگ پا

از بین بردن پرز حوله از لباس

حوله یکی از اقلامی است که همگی ما از آن استفاده می کنیم. بنابراین توجه به حفظ و نگهداری از آن اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر حوله شما پرز می دهد، یکی از بهترین روش ها استفاده از سرکه است. همچنین، به شما پیشنهاد می شود که حوله خود را با استفاده از نرم کننده و مایع لباسشویی بشویید و در هوای باز پهن کنید. در این صورت پرز از بین می رود. به این نکته توجه داشته باشید که اگر حوله شما حتی با استفاده از این روش ها پرز می دهد، نشان دهنده این است که جنس حوله با کیفیت نیست و بهتر است آن را با حوله با کیفیت تعویض کنید.

چگونه پرز پتو را از بین ببریم؟

یکی از سوالات پرتکرار در زمینه از بین بردن پرز لباس این است که چگونه پرز پتو را از بین ببریم. برای اینکار می توانید از روش هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم استفاده کنید. همچنین، اگر در شستشوی پتو از مایع نرم کننده استفاده کنید، پرز کمتری به خود می گیرد. زیرا مایع نرم کننده الکتریسته ساکن پتو را از بین می برد و همین امر نقش مهمی در جلوگیری از پرز پتو دارد. اگر پتوی شما پرز دارد و این روش ها کارساز نیست می توانید پتوی خود را به خشکشویی بسپارید!

از بین بردن پرز دستمال کاغذی روی لباس

برای همگی ما رخ داده است که فراموش کنیم دستمال کاغذی را در هنگام شستشوی لباس ها از جیب لباس در بیاوریم و همین امر سبب شده است که پس از شستشو تکه های دستمال کاغذی بر روی لباس بچسبد و ظاهری بسیار نا زیبا ایجاد کند. اگر این اتفاق برای شما رخ داد، برای از بین بردن پرز لباس و دستمال کاغذی به صورت زیر عمل کنید:

  • ابتدا اجازه دهید که لباس به طور کامل خشک شود.
  • سپس لباس را به شدت تکان دهید تا بخش اعظمی از پرزها از روی سطح لباس جدا شوند.
  • سپس با استفاده از دستمال مرطوب، سنگ مرطوب، غلتک های آماده و یا اسفنج مرطوب بر روی لباس بکشید تا دستمال کاغذی ها از روی سطح لباس جذب شوند.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا به معرفی انواع روش برای از بین بردن پرز لباس بپردازیم. همانطور که متوجه شده اید روش های متعددی برای از بین بردن پرز لباس وجود دارند و شما می توانید مناسب ترین روش را انتخاب کنید. در این میان، کارشناسان امور شستشو به این نکته اشاره می کنند که استفاده از سرکه در مایع لباسشویی نقش موثری در جلوگیری از پرز گیری لباس دارد. همچنین، روش دیگری که شما در هنگام شستشوی لباس و جلوگیری از پرز گیری در نظر داشته باشید استفاده از مایع نرم کننده است. این امور سبب می شوند همواره لباس هایی زیبا و نرم داشته باشید.همچنین می توانید از بین بردن پرز های لباس را به مراکز خشكشويي آنلاين بسپارید و از خدمات اتوشویی سیار بهترین استفاده را ببرید.و دیگر نگران پرز ها و لکه روی لباس هایتان نباشید چرا که مراکز خشکشویی اینترنتی این کار را به بهترین شکل ممکن انجام خواهند داد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب