کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

ارسال کالا از چین به ایران

333 بازدید
درج شده در روز شنبه, 07 فروردین,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در سال های اخیر بازار فروش لوازم چینی در سراسر جهان و علی الخصوص کشور ایران بسیار زیاد شده است. امروزه به دلیل وجود تحریم ها و از طرفی تنوع و ارزانی محصولات چینین بسیاری از مردم ایران علاقمند به تجارت با کشور و خرید از سایت های خارجی محصولات این کشور و واردات آن ها هستند. برای واردات و ارسال بار از چین به ایران از روش های مختلفی استفاده می شود. در این متن قصد داریم درباره انواع روش های حمل بار و ارسال کالا از چین به ایران توضیح خواهیم داد. همچنین تمام مراحل مربوطه خرید از سایتهای خارجی را به اختصار توضیح خواهیم داد. 

ارسال کالا از چین به ایران

خرید کالا از چین

کشور چین دارای جمعیتی بالغ بر یک میلیارد نفر است و به عنوان پرجمعیت ترین کشور جهان و چهارمین کشور پهناور جهان است. کشور چین بعد از انجام اصلاحات اقتصادی در سال 1978 میلادی توانست که طی 50 سال از یک کشور کاملا توسعه نیافته و بسیار فقیر به یکی از قطب های اقتصادی جهان تبدیل شود. در 20 سال گذشته کشور نبوده است که محصولات چینی در آن به فروش نرسیده باشد. کشور چین دارای نیروی کار بسیرا زیادی است و به همین دلیل توانست با استفاده از نیروی کار بالا، محصولات خود را با کمترین قیمت در بازار جهانی عرضه کند. خرید از چین چنانچه توسط پست کشور چین برای هر کشور ارسال شود، کاملا رایگان است. البته ارسال کالاها با این پست ممکن است زمان زیادی ببرد، اما استفاده از آن می تواند به شما این امکان را بدهد که محصولات را با کمترین قیمت ممکن، خریداری کنید. 

خرید کالا از چین

محصولات کشور چین از لحاظ کیفیت ساخت دارای تنوع بسیار زیادی هستند و شما می توانید از کشور چین محصولات بسیار با کیفیت و یا برعکس محصولاتی با کمترین کیفیت و با قیمتی بسیار پایین خریداری کنید. اما به طور کلی قیمت محصولات چینی نسبت به تمام کشورهای جهان بسیار به صرفه است. سفارش از سایت های خارجی و ارسال به ایران یکی از مزایای خرید کالا از چین به شمار می رود.

حمل بار از چین

بعد از خرید کالا از چین موضوع ارسال کالا و حمل آن به ایران پیش می آید. حمل کالا از چین به ایران با توجه به مسافت زیادی که بین آن ها است، معمولا به هیچ عنوان به صورت زمینی انجام نمی گیرد. حمل کالا از چین به ایران به صورت هوایی یا دریایی صورت می گیرد. تمام افرادی که از چین کالا خریداری می کنند، این دغدغه را دارند که چگونه می توانند  کالاهای خریداری شده را وارد کنند. در ادامه هر دو روش حمل بار هوایی و دریایی را تا حدودی توضیح خواهیم داد. خرید کالا از سایت خارجی  می تواند این امکان را به شما بدهد که به راحتی اجناس اصل و اورجینال خریداری نمایید.

حمل هوایی بار از چین

اگر کالای شما وزن یا حجم زیادی دارد یا اگر از لحاظ زمانی مایلید که کالاهای شما سریعتر به دستتان برسد، بهترین راه برای واردات کالا از چین استفاده از جمل هوایی است. هزینه سرویس حمل بار از چین به ایران بسیار بیشتر از حمل دریایی کالا است ولی از لحاظ ایمنی حمل و نقل و همچنین سرعت انتقال و دریافت کالا این روش نسبت به حمل دریایی کالا بسیار بهتر عمل می کند. این روش در مقایسه با روش حمل دریایی اصلا قابل مقایسه نیست، چرا که در حمل دریایی ممکن است کالاهای شما مخصوصا کالاهای بزرگ و برقی آسیب ببینند. در حالی که در حمل هوایی تمامی محصولات شما صحیح و سالم به دست شما خواهند رسید. در حمل هوایی بار به وسیله برخی از هواپیمایی های ایرانی و خارجی و از شهرهای مختلف چین برای شما خواهند آورد. مدت زمان حمل هوایی بار نیز بستگی به ایرلاین دارد و عوامل مختلفی از جمله پرواز مستقیم یا غیر مستقیم، نوع ناوگان هوایی، کیفیت و تعداد پروازها و نوع هواپیما بستگی دارد. 

حمل هوایی بار از چین

حمل دریایی بار از چین

شرکت ها، تجار و بازرگانان ایرانی عمدتا تمایل دارند که کالاهای خود را از بنادر چین و توسط کشتی و با استفاده از حمل دریایی وارد ایران کنند. این موضوع بیشتر به دلیل قیمت مناسب حمل دریایی کالاها است، اما این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که مدت زمان حمل دریایی بار و انتقال آن به ایران بسیار زیاد خواهد بود. به همین منظور بازرگانان می توانند جهت حمل بار خود از چین به ایران از کانتینرهای حمل خرده بار و همچنین حمل محمولات به صورت بالک یا فله استفاده کنند. این محمولات معمولا از طریق کشتیرانی ایرا، چین، کره جنوبی و تایوان از چین بارگیری کرده و سمت ساحل بندرعباس حرکت می کنند. با توجه به اینکه مدت زمان ارسال کالا از طریق کشتی و حمل دریایی حدود 25 تا 30 روز طول می کشد، از آن برای حمل بیشتر لوازم حجیم و وزن دار استفاده می کنند. 

حمل دریایی بار از چین

تشریفات گمرکی 

جهت واردات کالا از چین به ایران ابتدا لازم است که اسناد و مدارک مربوطه به حمل کالا از چین را آماده کنید. شما می توانید برای انجام تشریفات گمرکی خودتان اقدام کنید و همچنین می توانید از شرکت ها و سایت های بازرگانی کمک بگیرید. جهت اخذ مجوز صادرات کالا از چین فروشنده باید مدارکی را تهیه کرده و به خریدار در سیستم گمرکی جهتت صادرات کالای خود اظهار نماید و تصویری از آن را نیز در اختیار آژانس حمل کننده قرار دهد. اگر فروشنده دارای کارت بازرگانی نبود، شرکت بازرگانی می تواند با استفاده از کارت های بازرگانی دیگر این عملیات را برای شما انجام خواهند داد. خرید از آمازون بدون گمرک می تواند یکی از امکانات خرید از این سایت ها به شمار برود.

جمع بندی

با هم در متن بالا خواندیم که محصولات چینی چگونه تمام جهان را فراگرفته اند و دانستیم یکی از علت های خرید از محصولات چینی قیمت بسیار مناسب و تنوع کیفیت محصولات آن ها است. یکی از دغدغه های تجار ایرانی نحوه واردات کالا از چین به ایران و هزینه آن است. ارسال کالا از چین به ایران از طریق حمل هوایی و حمل دریایی انجام می شود که هر یک از این روش ها دارای مزایایی نسبت به روش دیگر است و بازرگانان بنا به شرایط  می توانند یکی زا این دو روش را انتخاب کنند. و همچنین توضیح دادیم خرید اینترنتی از سایت های خارجی به چه صورت است

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب