Loading List Items...

ارتودنسی کودکان

64 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز دوشنبه, 20 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ارتودنسی کودکان، یکی از عوامل مهمی است که باید برای کودکانی که دندان هایشان شروع به رویش نامنظم می کند، انجام شود. یکی از نگرانی های والدین برای فرزندانشان، این است که دندان های فرزندشان شروع به رشد نا منظم میکند و بین دندان هایشان فاصله افتاده است. این موضوع می تواند برای والدین بسیار آزار دهنده باشد. قطعا هیچ پدر یا مادری دوست ندارد فرزندش دندان های نامنظم داشته باشد؛ پس ارتودنسی، به آن ها کمک می کند که این مشکل را به راحتی حل کنند. این مشکل برای کودکان در سن کودکی اهمیتی ندارد؛ اما در سن بزرگ سالی که وارد جامعه می شوند، میتواند اعتماد به نفس فرد را پایین بیاورد و حتی در برخی از موارد ممکن است باعث افسردگی فرزندتان شود؛ پس این مشکل را جدی بگیرید و نگذارید دیر بشود.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : کامپوزیت دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

ارتودنسی کودکان، یکی از عوامل مهمی است که باید برای کودکانی که دندان هایشان شروع به رویش نامنظم می کند، انجام شود. یکی از نگرانی های والدین برای فرزندانشان، این است که دندان های فرزندشان شروع به رشد نا منظم میکند و بین دندان هایشان فاصله افتاده است. این موضوع می تواند برای والدین بسیار آزار دهنده باشد. قطعا هیچ پدر یا مادری دوست ندارد فرزندش دندان های نامنظم داشته باشد؛ پس ارتودنسی، به آن ها کمک می کند که این مشکل را به راحتی حل کنند. این مشکل برای کودکان در سن کودکی اهمیتی ندارد؛ اما در سن بزرگ سالی که وارد جامعه می شوند، میتواند اعتماد به نفس فرد را پایین بیاورد و حتی در برخی از موارد ممکن است باعث افسردگی فرزندتان شود؛ پس این مشکل را جدی بگیرید و نگذارید دیر بشود.

ارتودنسی کودکان

ارتودنسی کودکان، بهترین زمان برای شروع ارتودنسی کودکان

یکی از مشکلاتی که برای کودکان پیش میآید، رشد نامنظم دندان های آنان است. کودکان در ابتدا دندان های شیری دارند و این دندان ها به صورت موقت در دهان آن ها رشد می کند؛ ولی این به این معنی نیست که این دندان ها نمی توانند تاثیری روی فرم دهی دندان های دائمی بگذارند و به جرات می توان گفت که نظم دندان های دائمی، بستگی به دندان های شیری دارد. معمولا بهتر است کودکان در سن هفت سالگی به متخصصان ارتودنسی مراجعه کنند؛ زیرا بیشتر تغییر و تحولات دندان های کودکان، در این سن اتفاق می افتد؛ پس می توان گفت بهترین سن برای ارتودنسی، هفت سالگی است. البته این به این معنی نیست که نتوانید در سنین بالاتر این کار را انجام دهید. در سن هفت سالگی این کار راحت تر و سریع تر انجام می شود. اگر از این سن ارتودنسی آغاز شود، دیگر در سنین بالا تر کودک مشکلی نخواهد داشت.

مناسب ترین سن ارتودنسی کودکان

مهمترین عاملی که باید والدین به آن ها توجه داشته باشند، کودکانشان است؛ زیرا آن ها در این سنین احتیاج به مراقبت خیلی زیادی دارند تا در بزرگ سالی، به مشکل بر نخورند؛ یکی از این مراقبت ها، مراقبت از دندان های کودک است و این نکته خیلی مهم است؛ زیرا دندان ها مهمترین عضو هر انسان به شمار می آیند و همچنین یکی از تاثیرگذارترین موارد در ایجاد اعتماد به نفس، در هر فردی هم به شمار می آیند. والدین وظیفه دارند تا زمانی که متوجه نیاز کودک به ارتودنسی شدند، اقدام به ارتودنسی کودک کنند. در صورتی که این موارد را مشاهده کردید، حتما به پزشک ارتودنسی مراجعه کنید؛ مواردی مثل جلو زدگی فک، رویش دندان های کج، فاصله بین دندان ها، افتادن دندان های شیری زود تر از موعد و تنفس از دهان، که جزئی از این موارد هستند. بهترین سن برای ارتودنسی کودک، سن هفت سالگی است؛ زیرا در این سن بیشتر تحولات دندان های کودک اتفاق می افتد و شما باید در این سن بیشتر به دندان هایشان اهمیت بدهید.

مناسب ترین سن ارتودنسی کودکان

قیمت ارتودنسی کودکان

اینکه بخواهیم قیمت مشخصی را برای ارتودنسی کودکان در نظر بگیریم، کار غیر ممکن است. قطعا دندان ها و تغییرات دندان در هر فرد با فرد دیگر تفاوت های زیادی دارد و نمی توان گفت که هزینه ارتودنسی چقدر می شود؛ برآورد کردن این هزینه، بستگی به پزشک دارد؛ پزشک با در نظر گرفتن وضعیت فرزندان شما، با شما در مورد هزینه این مورد صحبت خواهند کرد؛ اما ما به شما پیشنهاد می کنیم، که ارتودنسی کودکان را در سن های پایین که بهترین سن، هفت سالگی است شروع کنید؛ زیرا هزینه درمان ارتودنسی یک کودک هفت ساله، با یک فرد بالای هفت سال بسیار متفاوت است و بیشتر خواهد شد؛ پس بهتر است این درمان را از سنین کم شروع کنید تا اگر هزینه کم تری برای آن کنید. در کل هزینه های ارتودنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید دید که وضعیت دندان های کودک در چه وضعیتی قرار دارد.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : ترمیم دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت فوری ، بلیچینگ دندان ، ارتودنسی متحرک و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

پلاک ارتودنسی کودکان

شما وقتی دندان های خود را ارتودنسی می کنید، باید صبر بسیار زیادی داشته باشید. قطعا هیچ کس دوست ندارد تا فشار های ارتودنسی را تحمل کند؛ ولی این امر برای زیبایی دندان های خود شما صورت می گیرد و قطعا برای رسیدن به دندان های منظم و زیبا، باید این سختی ها را تحمل کنید. معمولا دوره درمان ارتودنسی طولانی می باشد؛ شاید به یک سال یا بیشتر به طول بینجامد؛ ولی برای اینکه بتوانید دندان های زیبا و لبخند زیبایی داشته باشید، باید آن را تحمل کنید؛ اما شاید با خود بگویید که حالا که یک سال از ارتودنسی من گذشته است، حالا وقت این است که از شر سیم های ارتودنسی خلاص شوم؛ ولی باید به شما بگوییم که این پایان ماجرا نیست. دندان ها بعد از ارتودنسی ممکن است به حالت اولیه خود بازگردند و برای اینکه این مشکل پیش نیاید، دکتر متخصص به شما توصیه میکند که از پلاکت های ارتودنسی استفاده کنید، که البته مدت کوتاهی آن را در دهان خواهید داشت.

قیمت ارتودنسی کودکان

جمع بندی

دندان های زیبا یکی از مهمترین عاملی هستند که در چهره ما تاثیر بسزایی میگذارند؛ اما بنابر برخی از دلایل، دندان های ما در سن کودکی رشد نامنظمی خواهند داشت، که این مورد برای افراد زیادی اتفاق خواهد افتاد؛ اما یکی از راه هایی که این مشکل را برای کودکان حل خواهد کرد، ارتودنسی است و نیاز به نگرانی نیست؛ چون با ارتودنسی کودکان در همان سن کودکی می توانند از رشد نامنظم دندان های خود جلوگیری کنند. ما در این مقاله شما را به کلی با تمامی مراحل ارتودنسی آشنا کردیم و شما متوجه این شدید که چگونه دندان های نامنظم فرزندتان را به حالت عادی بازگردانید.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته