کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

احیای باتری یو پی اس

226 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 29 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

احیای باتری یو پی اس یک پروسه بااهمیت است که می تواند عمر باتری این دستگاه را بالا ببرد. اکثر کاربران فکر می کنند اگر باتری ups خراب شود، این قطعه را دیگر نمی توان استفاده کرد. این باتری است که در هنگام قطعی برق، انرژی مورد نیاز برای دستگاه های دیگر را تامین می کند. در احیای باتری یو پی اس باید به سال تاریخ تولید باتری و میزان پایین آمدن ولتاژ باتری توجه نمود. این دو فاکتور مهم به تعمیر و تعویض باتری یو پی اس کمک می کند و در بسیاری از موارد باتری ها احیا می شوند به شرط این که باتری ها به دنبال اتصال کوتاه و کشیدن آمپر بیش دچار قطعی پلیت های درون آن نشده باشد.

احیای باتری سیلد اسید

برای احیای باتری یو پی اس به charger قابل تنظیم نیاز است تا بتوان بیشتر از دو برابر ولتاژ نامی باتری ولتاژ به آن متصل نمود تا با این کار شوک ولتاژ به باطری وارد کند. با مرور زمان ولتاژ باتری به کمترین میزان خود می رسد و در این وضعیت باید charger را روی ولتاژ لازم تنظیم نموده و در حدود 6 تا 12 ساعت باتری را حتما شارژ کرد. در این وضعیت باتری ترمیم می شود.

احیای باتری سیلد اسید

باتری های سیلد اسید یا اسید سرب از جمله باتری های پرمصرف و منبع قدرت میلیون ها لوازم مصرفی، تجاری، پزشکی، نظامی و صنعتی در تمام دنیا هستند. در حال حاضر به علت گران شدن قیمت محصولات الکترونیکی دور انداختن لوازم خراب شده برای برخی از افراد امر دشواری است و اکثر ما تلاش می کنیم تا آن ها را تعمیر نموده و مجدد استفاده نماییم. از آنجا که قیمت باتری یو پی اس بالاست و به دلیل استفاده کردن از سرب در این باتری ها که مواد سمی دارند و همچنین پروسه تولید آن بسیار پر هزینه و تولید آن به دستگاه های گران قیمت و پیشرفته نیاز دارد و همچنین از نظر آلوده کردن محیط زیست هم سهم شایانی دارد، موجب بالا رفتن قیمت آن می شود.

پس تا جایی که مقدور است، باید احیای باتری یو پی اس را انجام دهید و مجدد آن را مورد استفاده قرار دهیم. بدین منظور به دستگاه شوک نیاز داریم تا به شکل منظم و لحظه ای به آن شوک الکتریکی وارد نماید تا باتری خراب شده مجدد قابل استفاده گردد. بنابراین “باتری یو پی اس” نقش بنیادی در به وجود امدن سیستم برق اضطراری بدون توقف دارد به همین دلیل در انتخاب آن بهتر است دقت کنید و در زمان خرید به آمپرها و برند و همچنین مدت گارانتی آن توجه کنید.

 احیای باتری اسیدی

یکی از شیوه های احیا و تعمیر باطری ماشین به این صورت است که چنانچه باطری شما یک باطری اسیدی باشد، اول شش عدد درب باطری را باز نموده و اسید داخل باطری را به طور کامل تخلیه نمایید. سپس به وسیله محلول جوش شیرین و آب. (یک لیتر آب دو قاشق جوش شیرین) صفحات داخل باطری را پاک کنید. به این صورت که به جای اسید این محلول را داخل باطری بریزید، بعد از 30 دقیقه باطری را کاملا تخلیه نموده و اسید استاندارد 1250 درجه را داخل باطری بریزید، سپس باتری را به مدت 24 ساعت زیر شارژ بگذارید. بعد از 24 ساعت باطری را از شارژ کشیده و پس از 15 دقیقه آن را بر روی خودرو ببندید و استارت بزنید، چنانچه ماشین استارت خورد و روشن شد، به معنی احیای مجدد باتری شما می باشد.

علت شارژ نشدن باتری یو پی اس

علت شارژ نشدن باتری یو پی اس

در صورتی که دستگاه یو پی اس، باتری یو پی اس را شارژ نکند، می بایست شارژر آن را تست کنید، چون بدون شک مشکل از شارژر می باشد.

علائم خرابی باتری یو پی اس

زمانی که برق شهر قطع می‌ شود، باتری یو پی اس توان الکتریکی دستگاه را در زمانی که سیستم شارژ فعال نیست، تامین می‌کند. علائمی وجود دارد که به وسیله آنها می‌توانید بفهمید باتری UPS خراب شده است. این علائم عبارتند از:

  • شارژ نشدن  باتری
  • روشن نشدن  یو پی اس
  • ارائه ندادن بک آپ
  • روشن نشدن لامپ هشدار
  • ظاهر شدن پیام خطا
  • روشن نشدن لامپ تعویض باتری

اگر هر کدام از این علایم را دیدید، بدانید که حتما مشکلی وجود دارد و نیازبه احیای باتری یو پی اس  است.

احیای باتری یو پی اس

علت خرابی یو پی اس

عوامل مختلفی موجب خرابی یو پی اس می شوند از جمله می توان به دمای بالا، شارژ طولانی مدت و لرزش اشاره کرد که موجب خراب شدن زودتر این باتری ها شده که به شکل گیری رسوب و اتصال کوتاه منجر می‌ گردد. سولفاته شدن دلیل دیگری است که موجب تخریب باتری یو پی اس می ‌شود. زمانی که باتری یو پی اس برای مدت زمان بیش از ۶ ماه در جایی قرار بگیرد و انبار گردد، سولفات سرب باعث سخت و متراکم شدن صفحات می ‌شود و قدرت شارژ شدن باتری یو پی اس کمتر شود. به گونه ای که ممکن است قابلیت شارژ کاملا از بین برود و باتری یو پی اس کلا خراب شود.برای اطلاع از قیمت باتری ماشین بدون داغی و خرید باتری موتور سیکلت و خودرو می توانید به مرکز فروش باتری ماشین به صورت حضوری یا فروشگاه اینترنتی باتری موتور سیکلت و خودرو مراجعه کنید و با بهترین قیمت و اصلات کالا ، خرید باتری را انجام دهید.

جمع بندی

باتری یو پی اس یکی از باتری هایی است که برای دستگاه هایی ساخته شده که نسبت به قطع و وصل برق حساس می باشند. به دلیل گران بون این نوع باتری، افراد سعی می کنند تا آن را بعد از خوابیدن احیا کنند. در احیای باتری یو پی اس باید به سال تاریخ تولید باتری و میزان پایین آمدن ولتاژ باتری توجه کرد. باتری اسیدی را می توان پس از تمیز کردن با محلول آب و جوش شیرین دوباره از اسید استاندارد پر کرده و شارژ کرد و مجدد از آن استفاده نمود. خرابی باتری یو پی اس علل مختلفی دارد که می توان عواملی چون دمای بالا، شارژ طولانی مدت و لرزش را نام برد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد احیای باتری یو پی اس می توانید با مشاورین متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب