کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

اتو کردن لباس

130 بازدید
درج شده در روز شنبه, 01 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

راهنمایی اتو کردن لباس ها

اتو کردن لباس ها از جمله اموری است که به زمان زیادی نیاز دارد و احتمالا انجام دادن آن برایتان دشوار باشد، اما اگر نحوه صحیح اتو زدن لباس ها را فرا بگیرید، این کار برای شما لذت بخش می شود و می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن لباس خود را اتو بزنید و با پوشیدن لباس های بدون چروک و مرتب احساس مطلوبی را در خود ایجاد کنید.

برای اینکه روی لباس هایتان برق نیفتد، بهتراست لباس ها را مستقیما اتو نکنید و روی لباس در هنگام اتو کشیدن مقداری آب و سرکه بپاشید، آنگاه یک پارچه کتان روی آن قرار داده و از روی پارچه اتو بکشید. در زمان اتو کشیدن لباس های گلدوزی شده نیز یک پارچه پشمی روی لباس پهن نموده و از روی پارچه لباس را اتو نمایید این کار موجب می گردد که گلدوزی ها سالم بمانند و ماندگاری بالایی داشته باشند .

نحوه اتو کشیدن مانتو

اتو را روی پایین‌ترین تنظیمات دما قرار داده و از یک پارچه تمیز برای قرار دادن روی مانتو استفاده کنید و مانتو را از روی این پارچه اتو بکشید. بدین ترتیب اتو مستقیما با پارچه مانتو تماس پیدا نخواهد کرد و مانتو دچار آسیب ‌های احتمالی مانند براق شدن پارچه و غیره  نخواهد شد.

لباس هایی که سخت اتو می شوند

با توجه به تفاوت جنس پارچه ها ، می بایست از روش خاصی را برای اتو کردن استفاده کنید. اگر به برچسب داخل لباس ها توجه نمایید، معمولا دستور العمل کوتاهی در مورد اتو کردن آن نوع لباس و همچنین جنس پارچه برای شما درج شده است. لباس های کتان را با دمای بالا و رطوبت اتو کنید و لباس های ابریشمی با استفاده از تنظیمات متوسط گرما و خشک اتو می شوند.

لباس هایی که سخت اتو می شوند

چگونه پیراهن اتو کنیم

برای اتو کردن پیراهن ابتدا پشت یقه و پایه آن را اتو نموده و سپس قسمت روی یقه و پایه آن را اتو کنید. سپس بالای آستین و شانه و سرشانه را اتو بزنید. بهتر است جلو و پشت لباس درست بر روی هم قرار گیرند. اگر فکر می کنید پیراهن شما برق می افتد، بهتراست لباس را پشت و رو نموده و سپس اتو بزنید. یا پارچه ای نازک را بر روی لباس بگذارید. برای اتو کشیدن آستین، قسمت بیرونی آستین را روی میز اتو قرار داده و آن را اتو کنید به گونه ای که روی آستین کاملا صاف شود. سجاف و مچ آستین را هم اتو بزنید. بعد درز زیر آستین را بکشید و اتو کنید. به گونه ای که خط روی آستین کاملا اتو گردد. مچ های آستین را نیز بهتر است ابتدا از سمت داخل و سپس از سمت رو اتو نمایید. قسمت جلوی پیراهن  را صاف روی میز اتو پهن نموده و سراسر آن را اتو کنید. سپس پیراهن را روی میز پهن کنید و از داخل همه قسمت پشت را اتو نمایید.

نحوه اتو كردن لباس و پيراهن مردانه با اتو پرس

برای اینکه بتوانید پیراهن و یا بلوز خود را به شکل حرفه ای اتو کنید، باید هر قسمت را به طور جداگانه اتو کنید. بدین منظور از یقه شروع کنید. برای این کار باید از قسمت های گوشه اتوپرس استفاده نمایید، بعد نوبت به آستین ها می رسد که می بایست آستین پیراهن شما کاملا در سطح مسطح اتوپرس قرار گیرد. اما مطمئن شوید که درز قسمت بازوها در انتهای قسمت بالشتک قرار گرفته باشد. سپس شروع به اتوی قسمت های عقب و جلوی پیراهن نمایید. در نهایت جیب ها را یکی یکی در زیر اتو پرس قرار دهید. این کار به منظور جلوگیری از متراکم شدن و چروک شدن بخش هایی است که قبلا اتو زده اید.

اتوکاری در خیاطی

اتوکاری در خیاطی خیلی مهم است و حرارت اتو باید متناسب باشد و قبل از اینکه اتو را روی لباس قرار دهید، روی میز یا پارچه ی دیگری امتحان کنید که نچسبد. مخصوصا برای پارچه های حریر بسیار دقت نمایید زمان اتوکاری هرگز درزها را زیر اتو نکشید به جز در یک مورد. هنگامی که پارچه سفت است یا به شکلی است که حین دوخت کمی جمع شده و برای صاف شدن و از بین رفتن چین و چروک باید کمی کشیده شود. اما برای پارچه های کشی مانند ریون اصلا نکشید. صرفا اتو را گذاشته و بردارید و فورا سنگ یا اتوی سرد قرار دهید. هرگز نباید اتو را روی لباس حرکت دهید. برای پارچه های مخمل نیز صرفا درزها را به همین شیوه اتو نمایید.

چگونه پیراهن اتو کنیم

جمع بندی

درست است که اتو کشیدن یکی از کارهای دشوار است، اما اگر نحوه اتو کشیدن را یاد یگیرید این کار برای شما لذت بخش خواهد بود. پوشیدن لباس های مرتب و صاف، احساس دلپذیری را برای هر یک از ما ایجاد می کند فقط کافی است روش اتو زدن لباس های مختلف را یاد بگیریم. همچنین می توانید خشکشویی لباس را به مراکز خشكشويي آنلاين بسپارید و از خدمات اتوشویی سیار بهترین استفاده را ببرید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب