کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

اتصالات مانیسمان

1989 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 03 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اتصالات مانیسمان معمولاً با توجه به شرایط ساخت و هم چنین ویژگی هایی که به هنگام تولید آن ها رعایت می شوند، دارای مقاومت بالا بوده و می ‌توانند دما ها و فشار های بالا را تحمل کنند. این اتصالات در صنایع و مشاغل مختلف مانند صنایع نفت و گاز استفاده می شوند که نیازمند اتصالاتی با مقاومت و تحمل دما و فشار بالا هستند. به هنگام خرید این نوع اتصالات باید به یک پارچه بودن آن ها دقت داشته باشیم و توجه کنیم که درز و شکاف و جوش خوردگی در آن ها وجود نداشته باشد. هم چنین باید دقت داشته باشیم که استاندارد های مختلف ضروری برای اتصالات مانیسمان، در آن ها وجود داشته باشد؛ چرا که در صورت عدم استاندارد بودن این اتصالات، نمی‌ توانند کارایی لازم را داشته باشند.

اتصالات مانیسمان چه کاربردی دارد؟

اتصالات مانیسمان کاربرد های زیادی در زمینه‌ های مختلف دارند که می ‌توانیم از مهمترین آن ها به استفاده برای آب بندی سیستم لوله ها اشاره کنیم. اتصالات مانیسمان برای این کار فضای کمتری را نسبت به اتصالات دیگر اشغال کرده و هم چنین قیمت مناسب تری نسبت به انواع دیگر لوله و اتصالات دارند. این اتصالات هم چنین برای جلوگیری از کاهش فشار سیستم آب رسانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک مثال بارز از این نوع استفاده، می تواند استفاده در انواع لوله و اتصالات ساختمانی و لوله ها و سیستم های آتش نشانی باشد. مورد دیگری که استفاده زیادی از اتصالات مانیسمان وجود دارد، در موتور خانه هاست که دما و فشار بالایی موجود می باشد؛ همان طور که گفتیم این اتصالات در برابر دما و فشار بالا مقاوم هستند.

اتصالات مانیسمان چه کاربردی دارد؟

اگر بخواهیم با جزئیات بیشتر با کاربرد این نوع اتصالات آشنا شویم، باید به انواع تجهیزاتی که برای سیستم لوله و اتصالات ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بپردازیم. این اتصالات می ‌توانند شامل سه راهی، زانویی،مهره ماسور، بوشن، واشر و غیره باشند که هر کدام برای کاربرد های متفاوتی مورد استفاده قرار می ‌گیرند. برای مثال از زانویی هنگامی استفاده می‌شود که جهت لوله کشی دچار تغییر می شود. با استفاده از زانویی مناسب، این تغییر به راحتی در خط لوله اتفاق می‌افتد. یا مثلاً سه راهی هنگامی استفاده می‌شود که یک خط لوله می‌خواهد در دو مسیر ادامه پیدا کند. بقیه تجهیزات نیز به همین ترتیب مشکلاتی که در هنگام لوله کشی وجود دارند را برای ما رفع خواهند کرد. از این اتصالات در مراحل بازسازی خانه استفاده فراوانی می شود

قیمت لوله و اتصالات مانیسمان

تقریبا می‌توان گفت اتصالاتی که در هنگام لوله کشی از آن ها استفاده می شود، دو نوع اساسی هستند. یکی اتصالات مانیسمان که در ساختار خود هیچ گونه درز، شکاف و جوشی ندارند و دیگری اتصالات درزدار که ممکن است درز و شکافی داشته و یا این که در آن ها از جوش کاری استفاده شده باشد. قیمت اتصالات مانیسمان به موارد زیادی هم چون قیمت نرخ ارز و قیمت فولاد بستگی دارد. هر چه قیمت نرخ ارز و فولاد بیش تر باشد، قیمت این اتصالات نیز افزایش می ‌یابد و هرچه قیمت آن ها کمتر باشد، در نتیجه قیمت اتصالات مانیسمان نیز کمتر برای مصرف‌کنندگان تمام می‌شود؛ چرا که در بیش تر موارد این اتصالات یا مواد اولیه آن ها وارد می شود.

عوامل دیگری هم چون جنس و کیفیت نیز بر قیمت این نوع اتصالات تاثیرگذار می باشند که  امری عادی در قیمت گذاری است. موجودی این نوع اتصالات در بازار نیز می‌تواند به صورت موقتی و کوتاه‌ مدت بر روی قیمت آن ها اثرگذار باشد. اتصالات مانیسمان در مارک های مختلفی در بازار وجود دارند که از این نظر نیز دارای قیمت های متفاوتی می باشند. برای خرید این اتصالات بهتر است ابتدا با لوله کش خود یا افرادی که نسبت به آن ها آگاهی خوبی داشته باشند، مشورت کرده و سپس به خرید آن اقدام نماییم. چرا که ممکن است در صورت نا آگاهی، با پرداخت مبالغ بیش تر نیز نتوانیم اتصالاتی با کیفیت مطلوب تهیه نماییم. 

اتصالات مانیسمان

جمع بندی

اتصالات مانیسمان تجهیزاتی در صنعت لوله کشی می باشند که برای تغییر سایز لوله ها، ایجاد انواع اتصالات، تغییر در جهت خط لوله ها و کاربرد های این چنینی دیگر، مورد استفاده قرار می‌ گیرند. این اتصالات هیچ گونه درز، شکاف و یا جوش کاری در ساختار خود ندارند و از این حیث با اتصالات درز دار متمایز هستند. اتصالات مانیسمان در موارد مختلفی مانند آب بندی سیستم ها، برای جلوگیری از کاهش فشار سیستم های آب رسانی و یا مکان هایی که باید دما و فشار زیادی را تحمل نمایند، مورد استفاده قرار می ‌گیرند. یکی از کاربرد های رایج اتصالات مانیسمان، در صنعت نفت و گاز می باشد که معمولاً دما و فشار بالا وجود داشته و حساسیت بالایی وجود دارد. قیمت این نوع اتصالات با توجه به کیفیت، جنس و مارک آن ها متفاوت است. هم چنین نرخ ارز و قیمت فولاد نیز بر قیمت نهایی این اتصالات تأثیر گذار می باشد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب