کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

اتصالات ساختمانی

426 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 16 بهمن,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ساختمان سازی یکی از موارد مهم و تخصصی است که تنها افراد متخصص و تحصیل کرده در این زمینه می توانند وارد این حوزه شوند، در غیر این صورت خطر آسیب به ساختمان وجود دارد. یکی از مباحث مهم در این زمینه « اتصالات ساختمانی » است که به موارد مختلفی تقسیم می شود. این اتصالات شامل اتصالات تیر به ستون، اتصالات پای ستون، اتصال تیر آهن ها به یکدیگر و تولید ستون و اتصالات باد بندها به ستون ها و تیرها هستند و هریک باید به صورت تخصصی و بر طبق استاندارد انجام شوند. اگر در هر یک از این اتصالات خطایی رخ دهد، خطر ریزش ساختمان وجود دارد و خسارات مالی و جانی زیادی را به بار می آورد.

 

اتصالات ساختمانی

 
در کنار لوله و اتصالات ساختمانی مسائل مهمی همچون اتصالات لوله کشی فاضلاب و آب شرب نیز وجود دارند که باید به صورت اصولی و دقیق انجام شوند. در این میان، موارد مهمی همچون کیفیت متریال به کار رفته و دقت در لوله کشی سبب می شوند که آن ساختمان به ساختمانی ایده آل برای سکونت تبدیل شود. در نتیجه، تا به حال متوجه شده اید که اگر می خواهید اقدام ساخت ساختمان کنید باید به موارد زیادی توجه داشته باشید تا در پایان بتوانید پروژه ای بدون نقص را به کارفرما تحویل دهید.

اسامی اتصالات لوله فلزی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم یکی از اتصالات ساختمانی اتصالات لوله کشی است. بهتر است بدانید که ایرانیان اولین گروهی بودند که از لوله کشی برای انتقال آب به درون ساختمان استفاده کردند و با گذر زمان لوله کشی برای انتقال موارد دیگری همچون گاز نیز صورت گرفت. در اتصالات ساختمانی برای لوله فلزی از انواع لوله ها استفاده می شود که هر یک از آنها دارای مزایا و معایبی هستند. مغزی ها و لوله های برنجی از رایج ترین لوله هایی هستند که در اتصالات ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. 

 

اسامی اتصالات لوله فلزی

 
نوع دیگری از اتصالات فلزی از جنس استیل هستند. فلز استیل دارای خاصیت ضد رسوب است و قابلیت تحمل وزن بالایی را دارد. به همین دلیل این اتصالات از اتصالاتی محبوب در لوله کشی ساختمان به شمار می روند و هزینه آنها نسبت به اتصالات دیگر پایین است. از انواع دیگر اتصالات ساختمانی در لوله کشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اتصالات مغزی ( مهره ماسوره، درپوش لوله، بوشن، انواع فلنج و واشر) 
  • اتصالات سه راهی 
  • اتصالات چهار راهی 
  • اتصالات زانویی 

انجام هر یک از این اتصالات ساختمانی نیازمند تبحر و دانش خاصی است و تنها افرادی که دارای تجربه در این زمینه هستند می توانند این کار را انجام دهند. 

 انواع اتصالات لوله کشی پلاستیکی

نوع دیگری از اتصالات ساختمانی اتصالات لوله کشی پلاستیکی است. پس از ورود پلیمر به صنعت تحولی عظیم در زمینه ساخت بسیاری از مصالح از جمله انواع لوله و اتصالات ساختمانی به وجود آمد و انواع لوله های پلیمری برای استفاده در لوله کشی مورد استفاده قرار گرفتند. امروزه لوله های پلاستیکی از جنس پلی وینیل کلرید (PVC) و یا پلی وینیل کلرید کلرید شده (CPVC) ساخته می شوند. اتصالاتی که در لوله کشی پلاستیکی موجود است مانند آن چیزی است که در لوله کشی فلزی به آن اشاره کردیم. 

قیمت اتصالات لوله کشی


یکی از مزایای استفاده از لوله کشی پلاستیکی در لوله و اتصالات ساختمان  این است که این لوله ها بسیار سبک و منعطف هستند و خطر زنگ زدگی و خوردگی در آنها وجود ندارد. البته ذکر این موضوع حائز اهمیت است که امروزه اتصالات فلزی نیز دارای خاصیت ضد زنگ زدگی هستند و از آنها می توان در برابر رطوبت و زنگ خوردن محافظت کرد. اما هر چقدر هم فلزات به کار رفته در اتصالات ساختمانی سبک باشند، نمی توانند به لوله های پلاستیکی برسند و این یکی از مواردی است که سبب می شود بسیاری از افراد از لوله کشی پلاستیکی در اتصالات ساختمانی برای ساخت خانه های جدید یا  تعمیر خانه های قدیمی از آن استفاده کنند.

قیمت اتصالات لوله کشی 

یکی از سوالات مهم در اتصالات ساختمانی و لوله کشی در مورد هزینه آن است. بهتر است بدانید که موارد متعددی بر قیمت اتصالات لوله کشی اثر می گذارند. متراژ مهمترین موضوعی است که در تعیین هزینه مطرح می شود و هر چقدر که متراژ لوله کشی بیشتر باشد، بی شک هزینه آن بالاتر می رود. همچنین، همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم تعیین نوع لوله، فلزی و یا پلاستیکی، در قیمت اتصالات ساختمانی اثر می گذارد. به طور کلی هزنیه اتصالات پلاستیکی پایین تر از هزینه اتصالات فلزی است. اگر می خواهید که برای اتصالات ساختمانی خود اقدام به خرید کنید به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • خرید خود را تنها از مراکز معتبر انجام دهید و هرگز به مراکز نامعتبر که مصالح خود را با قیمتی پایین تر از قیمت معمول به فروش می رسانند اعتماد نکنید.
  • برای تعیین قیمت از نمایندگی درخواست کنید تا شخصی را به پروژه شما بفرستد و یا عکس و متراژ دقیق پروژه را برای آنها ارسال کنید. 
  • قبل از خرید در مورد ضمانت نامه و تعهدات شرکت سوال بپرسید. 

 
جمع بندی 
تا بدینجا تلاش کردیم تا شما را با انواع اتصالات ساختمانی آشنا کنیم. همانطور که متوجه شده اید اتصالات ساختمانی و اتصالات لوله کشی از مهمترین اتصالات ساختمانی به شمار می روند که باید به صورت دقیق و اصولی انجام شوند. در اتصالات لوله کشی می توان از اتصالات فلزی و پلاستیکی استفاده کرد. هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایبی هستند. یکی از مواردی که سبب می شود بسیاری از خریداران لوله کشی پلاستیکی را انتخاب کنند، قیمت پایین آن است. در نتیجه اگر بودجه شما محدود است می توانید از لوله کشی پلاستیکی استفاده کنید. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب