کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

اتصالات جوشی

467 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 16 بهمن,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در قرن بیست و یکم، با ورود تکنولوژی به زندگی تمامی جنبه های زندگی دستخوش تحولات زیادی شده اند و برای هر حوزه نیازمند دانش و تخصص خاصی هستیم. یکی از موارد مهم در زندگی امروزی ساختمان سازی و تجهیز فضاهاست. با مجهز شدن تمامی خانه ها به لوله کشی، مباحث تخصصی همچون نحوه لوله کشی آب شرب و اتصالات لوله کشی فاضلاب و استفاده ازاتصالات ساختمانی متنوع مطرح شدند. 

اتصالات جوشی


اتصالات جوشی یکی از رایج ترین اتصالاتی هستند که در لوله کشی استفاده می شوند. از ویژگی های منحصر به فرد این اتصالات می توان به تولید آنها در ابعادی بزرگتر از 2 اینچ اشاره کرد.  اتصالات جوشی برای تغییر جهت لوله، انشعاب گیری و مسدود کردن مسیر لوله مورد استفاده قرار می گیرند. در نصب این اتصالات، رعایت پروتکل ها برای برقراری ایمنی در کار اهمیت بسیار زیادی دارد، در نتیجه برای انجام اینکار تنها باید از افراد متخصص و زبده کمک بگیریم. 

اتصالات جوشی چیست؟

در کنار اتصالات جوشی انواع دیگری از لوله و اتصالات  نیز وجود دارند، که در لوله کشی استفاده می شوند، اما کارشناسان بر این عقیده هستند که این اتصالات دارای مزایایی هستند که آنها را در برابر اتصالات دیگر برجسته می سازد. یکی از مهمترین مواردی که سبب می شود بسیاری از افراد این اتصالات را به انواع لوله و اتصالات ساختمانی دیگر ترجیح دهند این است که اگر اتصالات جوشی  به درستی نصب شوند، تقریبا هرگز دچار نشتی نمی شوند. 

اتصالات جوشی چیست؟


این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد و همین امر سبب شده است که بسیاری از افراد به سوی استفاده از این لوله و اتصالات ساختمانی متمایل شوند.  همچنین، طراحی این اتصالات به گونه ای است که فشار را در تمامی سطوح لوله به طور یکنواخت پخش می کند. با توجه به این موضوع که از مواد و متریال کمی در اتصالات جوشی استفاده می شود، این موضوع بر قیمت این اتصالات اثر می گذارد و آنها معمولا دارای قیمت پایین تری نسبت به اتصالات دیگر هستند. و اصولا در مراحل بازسازی خانه قدیمی از آن  استفاده زیادی می کنند.
ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که از این اتصالات در چه صنایعی می توان استفاده کرد؟! این اتصالات در صنایع مختلفی از جمله صنایع ساختمانی، سیستم های آتش نشانی، نیروگاه های هسته ای و فسیلی، صنایع غذایی و آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرند. صنایع دیگری که شامل این اتصالات هستند به شرح زیرند:

  • صنایع دارویی 
  • صنایع بیوتکنولوژی 
  • صنایع تولیدی کاغذ 
  • صنایع تولید پلاستیک 

اتصالات جوشی استیل

اتصالات جوشی استیل نقش بسیار حیاتی در ایجاد سیستم های اتصالاتی دارند، اهمیت این اتصالات به قدری زیاد است که اگر اتصالات استیل وجود نداشته باشند تقریبا نمی توان لوله کشی را به اتمام رساند. فلز استیل یکی از بهترین فلزهایی است که در صنایع کاربرد دارد. از ویژگی های فلز استیل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ضد رسوب 
  • مقاومت بالا در برابر آب و آتش 
  • تحمل وزن بالا 

 

اتصالات جوشی استیل


اتصالات جوشی استیل به سه دسته اتصالات لب جوش، اتصالات ساکت ولد و اتصالات رزوه ای تقسیم بندی می شوند. از این اتصالات می توان برای اتصال لوله به لوله، اتصال لوله به شیرآلات، اتصال لوله به خرطومی ها، اتصال لوله به خروجی ها و ورودی ها، تغییر جهت لوله و یا تقسیم لوله استفاده کرد. 

خرید اتصالات جوشی

ممکن است شما، با توجه به نوع پروژه ای که دارید، بخواهید برای خرید اتصالات جوشی اقدام کنید. در این میان باید به مواردی توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. امروزه انواع کسب و کارها به بستر اینترنت وارد شده اند و محصولات خود را به صورت اینترنتی به فروش می رسانند. اگر شما می خواهید اتصالات مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی سفارش دهید، بهتر است در مورد اعتبار آن کسب و کار مطمئن شوید و از آنها بخواهید نمونه ای را برای شما ارسال کنند. 
مسئله دیگری که در خرید این اتصالات باید به آن توجه داشته باشید کیفیت است. بسیاری از کسب و کارها ادعا می کنند که اتصالات آنها به طور مثال از استیل هستند. اما وقتی این اتصالات را از نزدیک می بینید کیفیت استیل به اندازه کافی بالا نیست و اگر این اتصالات را خریداری کنید به زودی در پروژه خود دچار مشکل می شوید. به همین دلیل قبل از خرید کیفیت اتصالات را به خوبی بررسی کنید. در این مسیر می توانید از افراد متخصص مشورت بگیرید. بهتر است قبل از خرید اطلاعات خود را در این زمینه به اندازه کافی بالا ببرید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید. 

کارخانه اتصالات جوشی دلتا

یکی از کارخانه های متعبر در ایران برای خرید و یا انجام پروژه های متعدد لوله کشی کارخانه دلتا است. این کارخانه مفتخر است که در 25 سال خدمت توانسته است گامی موثر در جهت خودکفایی کشور در زمینه اتصالات جوشی بردارد و امید دارد در آینده به برندی معتبر در سطح منطقه تبدیل شود. این کارخانه تا به حال در پروژه های مهم دولتی از جمله مسکن مهر حضور داشته است و همین امر کیفیت بالا و تعهد منحصر به فرد این کارخانه را به تولیدات خود می رساند. 

جمع بندی 
در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با اتصالات جوشی آشنا کنیم. همانطور که متوجه شده اید این اتصالات یکی از متداول ترین اتصالاتی هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و هزنیه آنها در مقایسه با اتصالات دیگر پایین است. از طرفی دیگر کیفیت بالای این اتصالات سبب می شود که بسیاری از افراد آنها را گزینه اول و آخر خود بدانند. اگر قصد دارید که از این اتصالات در پروژه خود استفاده کنید، بهتر است از افراد متخصص مشاوره بگیرید. تجارب آنها به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب برای برای پروژه خود داشته باشید.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب