Loading List Items...

اتاق خواب

118 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز یکشنبه, 16 آذر,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اتاق خواب بخشی از خانه را تشکیل می دهد که به دلیل این که محل استراحت و آرامش افراد است، بسیار اهمیت دارد. از آن جا که یک سوم عمر خود را در اتاق خواب سپری می کنید، بهتر است دکوراسیون اتاق خواب ها را زیبا نمایید.  
طراحی دکوراسیون اتاق خواب شامل چند بخش است، اولین بخش آن این است که رنگ مناسبی برای تم اتاق انتخاب کنید. از میان همه رنگ ها رنگی را در نظ بگیرید که آرامش بخش بوده و بتواند رضایت شما را جلب کند. رنگ ها عناصر بسیار موصری در دکوراسیون هستند؛ پس برای آن ارزش قائل باشید و با دقت انتخاب نمایید.  
اتاق خواب محل استراحت و واپس فرستادن انرژی از دست رفته شمادر طول انجام امور روزمره است. در صورتی که دکوراسیون اتاق شما ساده و معمولی باشد، باز هم باید طراحی آن طوری باشد که خستگی شما را برطرف کرده و احساس آرامش را برای شما به همراه داشته باشد.در ضمن برای خرید میز و صندلی می توانید به بورس خرید و فروش میز و صندلی محل زندگی خود مراجعه کرده یا از طریق وب سایت های معتبر خرید آنلاین میز و صندلی را انجام داده در این فروشگاه ها انواع  خرید میز و صندلی مطالعه ، تاشو ، حیاط ، اداری ، پلاستیکی ، ناهار خوری و ... را می توانید با بهترین کیفیت و قیمت به آسانی تهیه کرد.
برای زیباتر شدن و پیشگیری از یکنواختی اتاق خواب می توانید از کاغذ دیواری ها، دیوار پوش‌های جدید،رنگ آمیزی متنوع، تصاویر ترسیمی و قاب های عکس استفاده کنید. طرح دیوار اتاق خواب نباید چشم را آزار دهد و برای این منظور رنگی را انتخاب کنید که پس از گذراندن یک روز پرکار درون آن به آرامش مورد نیاز برسید. همچنین می توانید دیوار را با یک رنگ ساده پوشانده و سپس با نصب استیکر آن ها را شکیل کنید.  
 

اتاق خواب

اتاق خواب مدرن

یکی از موارد بااهمیت برای افراد داشتن اتاق خواب مدرن است تا وقتی که برای استراحت به آن می روند، حس خوب و راحتی داشته باشند. اتاق محل در رفتن خستگی افراد است و سبک دکوراسیون مدرن می تواند این امر را محقق سازد.  
برای داشتن احساس راحتی در اتاق خواب باید یک تختخواب مناسبی داشته باشید. اما فقط تختخواب وسیله اتاق خواب نیست و وسایل موجود دیگر در اتاق خواب و همچنین شکل ظاهری آن ها در ایجاد آرامش بسیار تاثیرگذار است. به عنوان مثال رنگ اتاق خواب و لوازم موجود در آن یکی از عوامل با اهمیت در اتاق خواب است و با توجه به این که بیشترین رنگ استفاده شده در دکوراسیون اتاق خواب رنگ سفید است، می توان گفت که سبک دکوراسیون مدرن در القای حس آرامش به افراد بسیار موثر است. البته ذکر این نکته ضروری است که  ممکن است افراد با توجه به سلیقه و طبع خود علاقه ای به استفاده ا رنگ سفید نداشته باشند، سبک مدرن از این لحاظ منعطف بوده و می توان از رنگ های متنوع دیگری برای اتاق خواب استفاده نمود.    
برای داشتن یک اتاق خواب مدرن، باید از رنگ ها، مبلمان مدرن و لوازم زیبایی که فانتزی و جدید باشند، استفاده کرد تا فضای راحتی برای استراحت شما مهیا شود. اگر خودتان می خواهید طراحی اتاق خواب مدرنتان را انجام دهید، دستتان باز است و به راحتی می توانید رنگ دلخواه خود را در حیطه رنگ های مناسب برای این سبک از میان رنگ های آرامش بخش انتخاب نموده و رنگ کردن اتاق خواب را آغاز کنید. اگر چه برای کسانی که راغب به رنگ آمیزی نیستند، کاغذ دیواری های آماده به وجود آمده که طرح های ساده و رنگی دارند. طرح هایی که برای سبک مدرن در نظر گرفته می شوند، بیشتر طرح های ساده و عاری از زرق و برق هستند.  
مبلمان، تخت و دیگر وسایل سرویس خواب نیز باید از نوع ساده آن انتخاب گردند و طوری چیده شوند تا به راحتی بتوان در اتاق خواب رفت و آمد نمود. یکی از عوامل مهم در اتاق خواب مدرن ساده و زیبا بودن ان و همچنین مرتب و منظم بودن وسایل موجود در آن است. پس در هنگام خرید این نکته را در نظر داشته باشید تا ضمن انتخاب وسایل ساده برای اتاق خواب، از خرید لوازم غیر ضروری که باعث به هم ریختگی اتاق خواب شود، پرهیز کنید.  
کف اتاق های به سبک مدرن، بیشتر از کف پوش های چوبی و یا طرح چوب جدید و مدرن تشکیل می شوند. اگر دوست دارید اتاق خوابتا، مشابه سبک و چیدمان ایرانی باشد، می توانید از فرش های زیبا و جذاب ایرانی که یکی از اجزاء غیر قابل انفکاک از دکوراسیون خانه های ایرانی است، استفاده نمایید.
 

اتاق خواب مدرن

 اتاق خواب عروس


در دوره کنونی با همه گیر شدن شدن علم دکوراسیون داخلی، همه افراد مخصوصا عروس خانم ها به تزیین اتاق خواب عروس می پردازند. اتاق خواب عروس را می توان با انتخاب مناسب تختخواب، پرده و فرش ست کرد. برای تزیین اتاق خواب از شمع های وارمر، گل های طبیعی و مصنوعی استفاده کنید.
برای ایجاد فضای رمانتیک از بادکنک و نور ملایم کمک بگیرید. برای اتاق خواب عروس از رنگ های روشن استفاده کنید. اتاق خواب عروس را با قرار دادن یک آینه قدی و نورپردازی بالای تخت زیبا کنید.

اتاق خواب مستر

در معماری خانه های معاصر اتاق خواب مستر در نظر گرفته می شود که از مهمترین فضاهای خانه به شمار می رود. در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مستر می توان ایده های زیادی را پیاده کرد، چرا که در این نوع اتاق ها محدودیتی از لحاظ فضا نداریم.
برای طراحی اتاق خواب مستر فضایی جهت قرارگیری تخت دو نفره در نظر گرفته می شود. دیگر وسایل لازم برای اتاق خواب مستر مانند: چند کمد، یک میز آرایش و دو میز پاتختی در آن قرار می گیرد.  
طراحی اتاق خواب مستر به شکلی است که معمولا یک سرویس بهداشتی، یک حمام، یک کلوزت و غیره را به صورت جداگانه داراست. با ورود به خانه، می توان بر طبق علامت های آن، اتاق خواب مستر را شناسایی نمود.   
می توانید در دکوراسیون اتاق خواب مستر سبک کلاسیک را به کار ببرید. برای این منظور تخت، مبل و میز پاتختی را با دیوار، فرش و پرده ست کنید.
 

اتاق خواب مستر

اتاق خواب کودک

طراحی دکوراسیون اتاق کودک به دلیل اثرگذاری بر روحیات و خلق و خوی کودک اهمیت زیادی دارد. پس باید به گونه ای باشد که کودک با توجه به سنش احساس امنیت، شادابی آرامش در اتاق خود داشته باشد.با خرید سرویس خواب برای کودک و کمد جهت قرار دادن وسایل او باعث می شوید تا او به صورت مستقل عمل کند و به صورت منظم وسایل خود را جمع کند.در ضمن اگر قصد خرید میز ناهار خوری سلطنتی ، میز ناهار خوری فلزی و ... ارزان قیمت هستید می توانید با مراجعه به وب سایت های خرید اینترنتی میز و صندلی غذاخوری به راحتی از قیمت ها مطلع شده و خرید خود را به راحتی انجام دهید.

اتاق خواب پسرانه  

در صورتی که قصد دارید، طراحی دکوراسیون فرزند پسر خود را انجام دهید، باید بدانید که از طرح و رنگی در آن استفاده کنید که مطابق با جنسیت و سن کودک شما باشد. در اتاق خواب پسرانه باید به گونه ای وسایل چیده شوند تا فضای کافی برای بازی کودک و انجام دادن کارهایش فراهم باشد.
بهتر است دیوار اتاق خواب پسرانه از قاب ها و عکس های شخصیت های کارتونی مورد علاقه کودک شما تزینن شود تا فضای اتاق را برای او دلپذیر کند. از آنجا که روحیات پسران و دخترها متفاوت است، دکوراسیون طراحی شده برای هر کدام از آن ها متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال پسرها به هیجان و ورزش علاقه مند هستند و تطبیق دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با این روحیات، می تواند در جذابیت محیط برای پسران تاثیرگذار باشد و ان ها رغبت بیشتری برای ماندن در اتاق داشته باشند.

اتاق خواب پسرانه
 

اتاق خواب رویایی

طراحی دکوراسیون اتاق خواب رویایی، جذابیت خاص خود را دارد. این اتاق ها با توجه به فرم و شمایلی که دارند، نشانگر شخصیت و خلق و خوی استفاده کننده اتاق هستند. به دلیل شخصی بودن اتاق خواب است که دست طراحان برای خلق ایده های نوین و شیک باز است.  
دکوراسیون اتاق خواب رویایی می تواند با نور پردازی زیبا، یا پنجره ای رو به درختان یا دریا، قرار دادن وسایل تزیینی خاص و منحصر به فرد انجام شود.

خلاقیت در تزیین اتاق خواب

خلاقیت در تزیین اتاق خواب فقط با صرف هزینه هنگفت تحقق پیدا نمی کند. شما می توانید با وسایلی که قصد دور ریختن آن ها را دارید، به تزیین اتاق خواب خود بپردازید. به گونه ای که اگر شخصیوارد اتاق خواب شما شد، بپندارد که شما برای تزیین اتاقتان هزینه و زمان زیادی را صرف نموده اید، در حالی که اینطور نیست.
در حال حاضر سادگی در بسیاری از کارها و همچنین طراحی خانه محبوبیت خاصی پیدا کرده است. شما می توانید یکسری کارهای ساده را برای زیبایی و شکیل شدن آن انجام دهید. می توانید با وسایل دور ریز ایده های خود را خلق کنید و با تغییر اتاق خوابتان از تزیینات خود لذت ببرید.  کافی است با جستجو در سایت های مختلف و یه کارگیری خلاقیت خود، اشیاء جذاب بسازید.
 

خلاقیت در تزیین اتاق خواب

کارهایی که با دست انجام می شوند، همیشه طروات روز اول خود را دارند. در ساخت وسایل تزیینی دقت و ظرافت به خرج دهید که مخاطب با مشاهده آن، به سلیقه هنری شما پی می برد. برای خلق وسایل تزیینی می توانید از وسایلی چون: قطعات لوسترها، بطری های پلاستیکی و شیشه ای، بشقاب های طرح دار و رنگی، لباس ها و پارچه های بدون استفاده، کاغذ و مقوای رنگی، طناب، صدف و گل های خشک، لامپ های قدیمی، قاشق و چنگال، ظروف یکبار مصرف، درب بطری، پالت های چوبی، صندوق های چوبی، صدف و گل های خشک، لیوان و فنجان های بدون استفاده و سکه های قدیمی استفاده کنید.

 

 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته