کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

آپارتمان مینیمال

233 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 04 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

معرفی سبک مینیمال

در سبک مینیمال ایده اصلی بر اساس دستیابی به سادگی به دور از حاشیه و اضافات است. خطوط طراحی با استفاد متریال طبیعی جلوه¬های این سبک را می¬سازند. یک آپارتمان مینیمال در نگاه اول پاکیزه و منظم به نظر می¬رسد و بیشترین تمرکز بر استفاده¬ی بهینه از فضای آپارتمان کاربری مفید ابزار مولفه-هاست. بدین ترتیب در قدم اول باید از تجملات و چیزهای غیر ضروری اجتناب کنید و بر هرآنچه که برای زندگی مفید تمرکز داشته باشید. 

رنگ

در سبک مینیمال از طیف رنگ محدودی استفاده می¬شود و معمولا یک رنگ مورد استفاده قرار می¬گیرد. با این  حال اگر به استفاده از چند رنگ علاقه¬مند هستید بهتر است انتخاب خود را به دو یا سه رنگ محدود کنید. رنگ سفید در اکثر آپارتمان¬های مینیمال در جهان رنگ برجسته است چرا که هم با مفهوم سادگی و نظم همخوانی دارد و هم رنگی خنثی است و توازن و تناسب با آن آسان¬تر انجام می¬شود.

آشپزخانه مینیمال

نورپردازی 

نور نقش برجسته¬ای در سبک مینیمال دارد به صورتی که تا جایی که ممکن است از تابش حداکثری نور استفاده شود. چرا که نور منجر می¬شود فضا بزرگتر به نظر برسد و همچنین یک فضای طبیعی ایجاد می-کند. در طول روز برای استفاده از نور طبیعی، پنجره¬ها بزرگ و گاهی بدون پرده طراحی می¬شوند و برای شب نیز چراغ¬های  با نور تک رنگ یخی LED تامین کننده نور می¬باشند. نورهای تند حس سادگی را از بین می¬برند.

آشپزخانه مینیمال

آشپزخانه یک بخش اساسی در طراحی خانه است که استفاده از سبک مینیمال برای طراحی آن بسیار جذاب خواهد بود. از آنجا که در آپارتمان مینیمال استفاده از وسایل غیرضروری به حداقل می¬رسد می-تواند فضای آشپزخانه را دل¬بازتر کند. از طرفی این سادگی حس آرامش را در انجام کارها به شما خواهد داد و دسترسی به بخش¬های مورد نیازتان راحت¬تر خواهد بود. در سبک مینیمال خبری از بی¬نظمی و در هم¬ریختگی نیست و این یعنی یک آشپزخانه¬ی ایده آل. رنگ¬های مورد استفاده اغلب رنگ سفید یا سیاه هستند که محبوبیت بیشتری دارند.
در سبک مینیمال تزئینات را کم کنید
وقتی میگوییم از آنچه به آن نیازی ندارید اجتناب کنید به معنی استفاده¬ی حداقلی از تزییات است. البته این به معنی حذف کامل تزیینات نیست اما می¬بایست بسیار محدود شود. بسیاری از بخش¬های آپارتمان می¬تواند خالی باشد و اصراری بر پر کردن همه جای خانه نیست. این امر موجب می¬شود احساس دلزدگی و خستگی نداشته باشید و از میزان حواس پرتی¬تان کاسته شود. در مورد تابلوها  باید بگوییم بهتر است آنها را حذف یا کمتر کنید تا تمرکز بیشتر بر مبل و کف باشد.

مبلمان مینیمال چگونه است؟

مبلمان در آپارتمان مینیمال باید ساده و دارای خطوطی مستقیم باشد، در واقع سادگی مبلمان بر جذابیت طراحی می¬افزاید. در انتخاب رنگ مبلمان نیز از رنگ خنثی و جدید استفاده کنید و از انتخاب پارچه¬های شلوغ و طرحدار دوری کنید. در حالی که آنچه در خانه‌های ایرانی‌ می¬بینیم مبلمان¬های پر زرق و برق و شلوغ است و این دقیقا نقطه مقابل سبک مینیمال است.

فضا خانه باید خلوت باشد

سعی کنید از حداقل وسایل در طراحی فضای داخلی خانه‌تان استفاده کنید آپارتمان مینیمال یعنی خانه-ای ساده و خلوت! بنابراین بیشتر محیط خانه را فضاهای خالی تشکیل می¬دهند. چنین خانه¬ای در واقع جایی برای به نمایش گذاشتن دارایی¬ها و وسایل نیست بنابراین هر آنچه را که حقیقتا مورد نیاز نیست بایستی کنار بگذارید. وسایلی که جلب توجه می¬کنند مانند میزها، ویترین‌، تابلو، گلدان¬های پر زرق و برق، تعداد زیادی مبل و صندلی و هرچه که از میزان سادگی محیط می¬کاهد و بی نظمی ایجاد می¬کند.
از فرش و قالیچه استفاده نکنید
 یکی دیگر از نکات قابل توجه استفاده نکردن از فرش و قالیچه است. چرا که هم بر شلوغی محیط می-افزاید و هم کفپوش را پنهان می¬کند. اگر کفپوش مناسب نیست و یا حتما قصد پوشاندن آن را دارید بهتر است از موکت¬های ساده و در عین حال شیک استفاده کنید. فضایی که در آن فرش و قالی استفاده نمی-شود، جلوه¬ی دل بازتر و بزرگتری دارد. 

اشکال هندسی ساده در آپارتمان مینیمال

در دکوراسیون به سبک مینیمال تمام عناصر و مولفه¬ها باید اشکال هندسی ساده¬ای داشته باشند. خطوط و منحنی¬های پیچیده و فرم¬هاییکه شکست¬های زیادی دارند در این سبک قابل قبول نیستند. به عنوان مثال وسایلی که استفاده می¬کنید، نباید شکل¬های پیچیده داشته باشند و دارای پیچ و تاب عجیب یا خطوط با شکستگی  باشند.

سبک خانه مینیمال

نمونه آپارتمان مینیمال

در انتهای مقاله قصد داریم شما را با چند نمونه¬ زیبا و معروف از سبک میینیمالیست آشنا کنیم:
خانه مینیمال دوپلی کاسا در آلمان، طراحی شده توسط شرکت معماران جی مایر لودویگسبرگ
 
خانه ساگاپوناک در ایالات متحده آمریکا، طراحی شده توسط گروه معماران سلدروف 
 
خانه مینیمال Fastnet (فستنت) در ایرلند، طراحی شده توسط گروه معماران اسکات تالون واکر
 
Tuath na Mara در ایراند، طراحی شده توسط  گروه معماران ایرلندی MacGabhann 
 
خانه ویلتون پول واقع در ایالات متحده آمریکا، طراحی شده توسط گروه معماری Hariri & Hariri 
 
خانه به سبک مینیمال Sosnowski در ایالات متحده آمریکا، طراحی شده توسط معماران Chen+ Suchart
 
خانه Esher انگلستان، طراحی شده توسط معماران ویلکینسون کینگ
 
خانه‌ای مینیمال در کاماکورا در ژاپن، طراحی شده توسط گروه معماران Foster + Partners

 
جمع ‌بندی
نکات اصولی چیدمان آپارتمان مینیمال را ذکر کردیم. همانطور که ملاحظه فرمودید این سبک از تزیینات و تجملات دور است و این در مقایسه با چیدمان خانه ¬های ایرانی که معمولا شلوغ و پر از وسیله غیر ضروری هستند، بسیار آرامش بخش¬تر می¬باشد. بد نیست اگر می¬خواهید تغییر دکوراسیون بدهید و حال و هوای منزل¬تان را تغییر دهید یا اینکه از آشفتگی فراری هستید، سبک مینیمال را امتحان کنید تا شاید با روحیات شما سازگار باشد.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب