کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

آنتن مرکزی

435 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 24 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که امواج تاثیر مهمی در فعالیت ها و امکانات در دسترس ما دارند. به واسطه امواج ما می توانیم سایر ارتباطات مجازی خود را برقرار کنیم و از سوی دیگر می توانیم به رسانه های ملی و جامعی مانند شبکات تلویزیونی و ماهواره ای دسترسی پیدا کنیم. در اختیار گرفتن این امواج به کمک انواع آنتن ها برای افراد ممکن می شود. آنتن ها وظیفه این را دارند که امواج مخصوص تلویزیون و یا هر وسیله دیگری که برای آن تعبیه می شوند را از میان سایر امواج موجود دریافت کنند و سپس آن ها را به شکل سیگنال هایی به وسیله مورد نظر مانند تلویزیون انتقال دهند تا تصویر و صدا از این امواج شکل بگیرند. آنتن ها با توجه به نوع امواج و استفاده و تبدیلی که لازم است متوجه ای امواج شوند با یکدیگر متفاوت هستند و قابلیت ها و قدرت های گوناگونی دارند. این روز ها با توجه به اینکه اغلب ساختمان ها به سمت آپارتمان سازی و چند واحدی شدن گرایش یافته اند از آیتم متفاوتی به عنوان آنتن استفاده می شود که اصطلاحا به آن آنتن مرکزی گفته می شود. در ادامه بیشتر در خصوص این نوع آنتن و قابلیت‌های آن صحبت خواهیم کرد.اگر قصد خرید دوربین مداربسته دارید می توانید از طریق وب سایت های تخصصی فروش دوربین مداربسته معتبر قیمت دوربین مداربسته را مشاهده کنید و انواع دوربین با قابلیت ها و برند های مختلف مانند: دوربین مداربسته لامپی ، دوربین مداربسته بیسیم ، دوربین مخفی کوچک ، دوربین تحت شبکه ، و...  خرید خود را انجام دهید همچنین برخی دیگر از وب سایت ها خدمات نصب دوربین مداربسته را انجام میدهند و می توانید کار نصب دوربین های خود را به این وب سایت ها بسپارید.

آنتن مرکزی

طریقه نصب آنتن مرکزی

نصب آنتن مرکزی به دو مرحله عمده تقسیم می شود. مرحله نخست که مهمترین بخش از نصب است مربوط به سیم کشی های زیر ساختی است که در کل ساختمان و برای هر واحد به شکل مجزا انجام می شود و تمامی خدمات مربوط به آن تنها می تواند توسط شرکت های نصب و افراد حرفه ای صورت بگیرد و کاری از دست شما ساخته نخواهد بود. بخش دیگر از فرایند های نصب آنتن مرکزی مربوط به قسمت اتصال دستگاه به آنتن و بهره مندی از خدمات آن است.

شما می توانید شخصاً این نصب را انجام دهید. هرواحد به یک دستگاه تغذیه مجهز است که این دستگاه از سوی آنتن مرکزی تامین می شود. این دستگاه می تواند تک کانال (یک ورودی و یک خروجی) یا دو کانال ( یک ورودی و دو خروجی) باشد. سیم مربوط به خروجی باید به تلویزیون یا سایر دستگاه های مشابه در درگاه out متصل شود و سیم ورودی سیمی است که در درگاه input آنتن متصل شده است. یکی از قسمت هایی که شما در صورت بروز مشکل در آنتن دهی باید ابتدا آن را مورد بررسی قرار بدهید همین اتصالات در این درگاه ها است.

انواع آنتن مرکزی

انواع آنتن مرکزی

می توان گفت که آنتن های مرکزی به پنج دسته مختلف تقسیم می شوند. این تقسیم بندی ها بر اساس نوع کابل ها٬ شیوه اتصال و تنظیم کابل ها٬ نوع سیگنال ها و امواج دریافتی و ارسالی٬ گستره دریافت امواج صورت می گیرد. شما باید با توجه به خواست خود و نیاز های خود دست به انتخاب از میان سایر این آنتن ها بزنید.

  • MATV  :توانایی دریافت و تقویت و توزیع سیگنال های موجود در باند FM ٬VLF٬ VHF ٬UHF و همچنین شبکه کابل کشی آنالوگ
  • SMATV: دریافت کانال های ماهواره ای
  • CATV: دریافت کانال های محلی
  • CCTV: مورد استفاده برای بررسی دوربین های مداربسته و حفظ امنیت محوطه
  • IPTV: این شیوه با اتصال اینترنت و کابل UTP همراه است. می توان کانال های داخلی و خارجی را مشاهده نمود و حتی به برنامه های آن ها در زمان های دلخواه دسترسی پیدا نمود. انتخاب از میان انواع این آنتن ها به کاربری ساختمان نیز توجه کرد.

آنتن مرکزی ماهواره چیست؟

آنتن مرکزی ماهواره چیست؟

آنتن مرکزی ماهواره ای و یا SMATV نوعی از کابل کشی است که به واسطه آن می توان به انواع شبکه های غیر محلی و خارجی دسترسی پیدا کرد. این آنتن به کمک دیش مرکزی و یا ماهواره مرکزی خدمات رسانی می کند. این شیوه از کابل کشی بیشتر در انواع هتل های توریستی و بنا هایی مشابه آن استفاده می شود. این نوع از کابل کشی به تنهایی نمی تواند برای ساختمان های معمولی مورد استفاده قرار بگیرد چرا که دسترسی به شبکه های داخلی به واسطه این نوع از آنتن ممکن نخواهد شد.

اسپلیتر آنتن مرکزی

از آنجایی که آنتن مرکزی به تنهایی به چندین واحد سیگنال می رساند ممکن است به دلیل فاصله و تقسیم های انجام شده این سیگنال ها با ضعف همراه باشند. برای مواجه نشدن با چنین مشکلی از قطعه ای به عنوان اسپلیتر استفاده می شود که خود دارای دو نوع اکتیو و پسیو است و به واسطه آن می توان تقویت سیگنال ها را انجام داد.

نصاب آنتن مرکزی

شرکت های مختلفی هستند که به شما خدمات نصب آنتن مرکزی را ارائه می دهند. استفاده از آنتن مرکزی موجب می شود تا نیاز نباشد در قسمت پست بام چندین آنتن نصب نمود و هزینه ها و کیفیت نهایی دریافت سیگنال ها در وضعیت مطلوب تری خواهد بود. در استفاده از این نوع آنتن مشکل اصلی این است که هر مشکل و قطعی می تواند آنتن دهی تمامی طبقات و واحد ها را با مشکل همراه کند.اگر قصد خرید دوربین مداربسته دارید می توانید از طریق وب سایت های تخصصی فروش دوربین مداربسته معتبر قیمت دوربین مداربسته را مشاهده کنید و انواع دوربین با قابلیت ها و برند های مختلف مانند: دوربین مداربسته داهوا ، دوربین مداربسته بیسیم ، دوربین مخفی کوچک ، دوربین تحت شبکه ، دوربین مداربسته هایلوک و...  خرید خود را انجام دهید همچنین برخی دیگر از وب سایت ها خدمات نصب دوربین مداربسته را انجام میدهند و می توانید کار نصب دوربین های خود را به این وب سایت ها بسپارید.

جمع بندی

به واسطه انواع آنتن ها می توان به امواج کانال های تلویزیونی و ماهواره ای دسترسی پیدا کرده و این امواج را به سیگنال های صوت و تصویر تبدیل نمود. امروزه از آنتن های مرکزی به جای استفاده از آنتن های مجزا در ساختمان ها استفاده می شود. این آنتن ها با توجه به امواجی که می توانند دریافت کنند به دسته های گوناگونی تقسیم می شوند. به واسطه سیم کشی های طولانی در آن ها از قطعه ای تحت عنوان تقویت کننده استفاده می شود. نصب آنتن مرکزی به شکل شخصی به واسطه اتصال درگاه out و درگاه تغذیه کننده انجام می شود.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب