کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

آموزش نگهداری چرم طبیعی

24 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 14 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 

به طور کلی در آموزش نگهداری چرم طبیعی مواردی از جمله خشک کردن چرم، رطوبت چرم، تمیز کردن چرم، حفظ نرمی چرم، خراش چرم، چرم و آفتاب، شستشوی چرم و... و همچنین نکات مربوط به محصولات چرمی مانند عطر روی چرمی، چروک در چرم، رنگ دهی چرم، سایز لباس چرمی و... حائز اهمیت است.

نکات مهم در آموزش نگهداری چرم طبیعی

بهتر است محصولات چرمی برای مدتی که استفاده نمی‌شوند قالب های چوبی در آن ها قرار داده شود و یا توسط کاغذ و روزنامه درون آن ها پرشود تا دفرمه نشوند. محصولات چرمی باید کمتر در معرض افتاب قرار گیرند و برای نگهداری باید دور از آفتاب و گرد و غبار باشند. روی لباس های چرمی نباید اسپری یا عطر پاشیده شود. عطر و اسپری ممکن است برخی مواد فراوری شده روی سطح چرم را حل کرده و سبب خراب شدن آن شوند. محصولات چرمی باید در پایان روز واکس زده شده و در جعبه ای قرار گیرند زیرا چرم هنگامی که تازه واکس زده شده باشد گرد و خاک را به خود جذب کرده و رنگ چرم تیره و کدر می‌شود. برای نظافت مبلمان چرمی نباید از تینر و حلال های آلی، مواد شیمیایی سفید کننده و پاک کننده و... استفاده شود، زیرا باعث آسیب دیدن رنگ و لایه فیکس شده روی آن می‌گردد. به طور کلی هر چند ماه یکبار باید محصولات چرمی با واکس چرم چرب شوند. باید توجه داشت که چرم در رطوبت زیاد کپک زده و نباید در محیط های مرطوب نگهداری شود. موادی که بر روی چرم ریخته می‌شود در صورتی که با دستمال خشک پاک نشوند می‌توان با استفاده از یک اسفنج و کف صابون لکه را از روی سطح چرم پاک کرد و سپس با دستمال خشک آن را خشک کرد.

جیر و نبوک در آموزش نگهداری چرم طبیعی

جیر ونبوک از چرم نازک تر بوده و مقاومت کمتری دارند. این دو نسبت به چرم طبیعی به میزان بیشتری خاک آلوده و کثیف می‌شوند. در آموزش نگهداری چرم، خوب است نکاتی راجع به مراقبت از جیر و نبوک نیز ارائه شود.

جیر و نبوک در آموزش نگهداری چرم طبیعی

نکات جیر و نبوک در آموزش نگهداری چرم طبیعی

برای نظافت جیر و نبوک بهتر است از برس های نرم و مخصوص استفاده شود این کار سبب می‌شود، ریزگرد ها و اجسام لابه لای پرزها پاک شوند. از شوینده هایی نظیر شامپوهای مخصوص مبل چرمی و پارچه خشک می‌توان برای پاک کردن لکه و چربی روغن استفاده کرد. جیر و نبوک بهتر است دور از نور افتاب نگهداری شوند. از حوله نرم برای برای گردگیری نیز می‌توان استفاده کرد. همچنین هنگام خشک کردن می‌توان از سشوار و برس چرم استفاده کرد.

آموزش نگهداری چرم طبیعی و نحوه درست کردن محلول پاک کننده

برای نگهداری چرم می‌توان از یک محلول پاک کننده خانگی استفاده کرد. برای تهیه محلول خانگی مراقبت از چرم یک پیمانه آب ولرم حدودا250 سی سی را به همراه یک قاشق مرباخوری شامپوی بچه حل کرده و سپس 2 تا 3 قظره سرکه سفید به محلول اضافه شود. برای استفاده از محلول باید اسفنجی نرم به محلول آغشته و سپس آبگیری شده و بر روی چرم قرار داده شود و با ملایمت بر روی آن کشیده شود. در نهایت سطح چرم باید توسط دستمالی خشک شود و در مجاورت دمای هوای معمولی 25 تا 35 درجه قرار گیرد.

نکات مهم در آموزش نگهداری چرم طبیعی

جمع بندی

محصولاتی که از چرم طبیعی تهیه می‌شوند دارای دوام و کیفیت بالایی هستند. از سوی دیگر محصولات چرمی نسبت به سایر محصولات که از چرم مصنوعی ساخته می‌شوند از قیمت و زیبایی بیشتری برخوردارند. با این حال از اهمیت مراقبت و روش صحیح نگهداری اقلام تولید شده از چرم طبیعی نباید چشم پوشی و صرف نظر کرد. در این مقاله شرحی بر آموزش نگهداری چرم طبیعی و روش های مراقبت، نظافت و نگهداری از محصولات چرمی اشاره شد. گفتنی است که مراقبت از محصولات چرمی به سهولت امکان پذیر است. چرم طبیعی کاملا ضد آب نبوده و بهتر است از اسپری های ضد آب قبل از استفاده در مواقع بارانی استفاده کرد.

نکته دیگر در رابطه با خشک کردن محصولات چرمی، خشک کردن آن ها با استفاده از پارچه نخی و نرم و به دور از آفتاب است. علاوه بر این برای حفظ نرمی چرم باید از واکس های مخصوص استفاده کرد. باید از برخورد اشیا تیز و برنده به محصولات چرمی جلوگیری شود. باید توجه داشت که نباید چرم و محصولات چرمی را با ماشین لباسشویی شست و یا توسط خشک کننده های مکانیکی خشک کرد. لکه ها و تغییر رنگ های صورت گرفته در چرم را با مخلوطی از تکه های صابون و آب می‌توان پاک کرد. علاوه بر این باید هرگونه نرم کننده، پاک کننده، براق کننده یا واکس در یک نقطه خارج ار معرض دید ابتدا امتحان شوند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب