کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

آموزش تکنیک حلقه پیچ مو

38 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 14 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 

تکنیک حلقه پیچ مو جز موارد پرطرفدار و محبوب برای خانم ها است. خانم هایی که این مدل آرایش مو برایشان جذابیت دارد، معمولا برای انجام آن به سالن های زیبایی می‌روند. گاهی هم علاقمند به یادگیری آن هستند تا بتوانند برای خود یا افراد دیگر این تکنیک آرایش مو را انجام دهند. با این حال آموزش تکنیک حلقه پیچ مو همیشه مخاطبان خود را داشته و اهمیت آموزش حرفه ای و یادگیری آن نیز حائز اهمیت است.

تکنیک حلقه پیچ مو

نتایج آموزش تکنیک حلقه پیچ مو

وقتی بخشی از موها به صورت حلقه ای و دایره ای به دور خود پیچیده شده یا تا شوند و محصور شوند، حلقه پیچی از موها درست می‌شود. این حلقه پیچ ها می‌توانند به صورت تکی یا چند تایی در کنار هم و یا به شکل های متنوع قرار گیرند. با تکنیک حلقه پیچ مو و به خاطر انعطاف پذیری این تکنیک، هر روزه مدهای جدید و به روزتری طراحی می‌شود که متناسب با سلیقه افراد سبک و نوع خاصی می‌تواند داشته باشد.

اهمیت آموزش تکنیک حلقه پیچ مو

همانطور که اشاره شد این تکنیک از جمله تکنیک های مورد پسند و پرطرفدار برای خانم ها است. از این تکنیک برای مدل دادن مو برای شرکت در مهمانی ها و مراسم استفاده می‌شود. این مدل مو در سالن های زیبایی و توسط افراد حرفه ای یا به صورت مبتدی و در خانه توسط خود افردا می‌تواند انجام شود. برای انجام این مدل مو، می‌توان آموزش تکنیک حلقه پیچ مو را در سالن های زیبایی و مراکز مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای آموخت. علاوه بر این توسط جستجو در اینترنت و تماشای ویدیو های آموزشی در زمینه آموزش تکنیک حلقه پیچ مو، می‌توان به این مهارت دست پیدا کرد. این مهارت در کنار تجربه، نتایج زیبا و خلاقانه ای به دنبال دارد که سبب می‌شود زیبایی موها دو چندان شود.

نتایج آموزش تکنیک حلقه پیچ مو

هنگامی که آموزش تکنیک حلقه پیچ مو به خوبی صورت گرفته و هنر آموز این مهارت را کاملا یاد گرفته باشد، به خلاقیت و ابتکار لازم برای طراحی مو در مدل های مختلف برگرفته از این تکنیک، مسلط خواهد شد. مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می‌شود، از جمله مهارت هایی است که هنر آموزان در آموزش تکنیکی حلقه پیچ مو بدست می‌آورند.

 • ویژگی های مدل مو با استفاده از تکنیک حلقه پیچ مو
 • شناخت نوع موی سر و براشینگ صحیح مو و توجه به میزان بلندی مو
 • انتخاب مدل موی مناسب مشتری با توجه به فرم سر و صورت و گردن و نوع مراسم لباس مشتری و قد مشتری
 • انجام مدل پیچ مو با استحکام کافی که با گذشت زمان و در صورت راه رفتن مدل مو باز و دفرمه نشود.

اهمیت آموزش تکنیک حلقه پیچ مو

مهارت هایی که در آموزش تکنیک حلقه پیچ مو آموزش داده می‌شود:

 • حجم دادن به موها: بسایری افراد داری موهای صاف و بدون حالت باشند در این صورت بهتر است از روش هایی برای حجم دادن به مو و سپس تکنیک حلقه پیچ مو استفاده کرد.
 • بافت مو: استفاده از تکنیک حلقه پیچ مو با تلفیق بافت مو زیبایی ویژه ای به مدل مو می‌دهد. این مدل جذابیت و محبوبیت زیادی در بین مشتریان دارد.
 • پیچیدن موها: در صورتی که تمامی موها توسط تکنیک حلقه پیچ مو پیچیده شوند، پیچیدن موها و جمع شدن آن ها را به دنبال دارد این مدل امروزه به سبک شینیون بیشتر معروف بوده و برای مدل های عروس و مجالس عروسی بیشتر انتخاب می‌شود.
 • حلقه کردن موها: حلقه کردن موها و به طور کلی تکنیک حلقه پیچ مو می تواند با استفاده از دستگاه های مختلف از جمله بابلیس و ... انجام شود.
 • اسپری مو: استفاده از اسپری مو در حین کار و پایان آن سبب می شود تا مدل انجام شده بر روی موها استحکام بیشتری داشته و در اثر راه رفتن و حرکت کردن و با گذشت زمان مدل موها از هم باز نشده و بهم نریزد.

اهمیت مراقبت از مو

موها به عنوان عضو موثر بر زیبایی چهره و صورت دارای اهمیت ویژه ای هستند. قبل و بعد از انجام هر ارایشی بر روی موها باید مراقبت های لازم برای حفظ و سلامتی مو انجام شود تا در اثر این تکنیک ها مو دچار آسیب نشود.

 • شانه کردن به موقع و به روش صحیح: به صورت روزانه شانه کردن موها توسط شانه های دندانه درشت و فاصله دار سبب سالم و مرتب ماندن موها می‌شود. استفاده از برس سبب تخریب کوتیکول موها می‌شود. باید توجه شود که شانه زدن موها از پایین به بالا انجام شود و از قسمت انتهایی مو به آهستگی گره ها باز و موها صاف شده سپس به نقطه بالاتری از مو رفته و شانه کرن موها صورت گیرد.
 • استفاده از نرم کننده، ابرسان و ماسک موی مناسب: به طور هفتگی باید از ماسک و نرم کننده مو که ابرسانی به موها را به خوبی انجام دهد، استفاده شود. آب رسانی به مو سبب می‌شود که موها نرم شده و وز نشوند. علاوه براین، این کار سالم ماندن و براق شدن موها را به دنبال دارد. ماسک موهایی که حاوی پروتئین شیر و روغن آووکادو هستند، بسیار مناسب برای مو، مخصوصا موهای فر هستند.
 • نوک گیری منظم موها: نوک گیری موها یعنی کوتاه کردن موها به صورتی که نوک موها کوتاه شود در هر شش یا هشت هفته، سبب می شود قسمت های آسیب دیده که ممکن است موخوره داشته باشند حذف شده و سایر قسمت های مو نیز دچار آسیب نشوند.
 • استفاده از سرم مو: سرم مو از موخوره و وز شدگی موها مخصوصا موهای فر جلوگیری می کند. برای استفاده از سرم باید مقداری از سرم را روی ف دست ریخته و دست ها به موهای مرطوب کشیده شود.

جمع بندی

زیبایی و مراقبت از سلامتی مو همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تکنیک های مختلفی برای زیبایی و جذابیت موها به کار می‌رود. در این مقاله آموزش تکنیک حلقه پیچ مو و اهمیت آن شرح داده شد. این تکنیک بسیار منعطف بوده از این رو روش های خلاقانه و مدل‌ های متنوعی می‌توان با استفاده از تکنیک حلقه پیچ مو انجام شود.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب