کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

آموزش تعویض مغزی شیر حمام

18 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 03 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ممکن است تا کنون دچار خرابی شیر حمام شده باشید اما در این شرایط کرونا جرئت نکرده  باشید با یک متخصص تماس بگیرید. از سویی دیگر پیدا کردن یک تعمیرکار مجرب که این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهد، اندکی سخت و دشوار است. در ادامه این مطلب به آموزش آموزش تعویض مغزی شیر حمام خواهیم پرداخت تا بدون نگرانی از تعمیرکار و شرایط کرونایی، این کار را خود در خانه انجام دهید.

از کجا بفهمیم مغزی شیر حمام نیاز به تعویض دارد؟

یکی از رایج ‌ترین عارضه خرابی مغزی شیر حمام این است که شیر مدام چکه کرده و باعث می ‌شود عوارض دیگر را ایجاد کند. که در این صورت باید هرچه سریع‌ تر با یک سرویس کار ماهر هماهنگ کنید تا مشکل خرابی مغزی شیر حمام بر طرف شود.  مهم‌ ترین مشکل ناشی از خرابی مغزی شیر حمام، هدر رفتن آب است. این مسئله نه تنها منجر به افزایش قبض آب شده بلکه بدتر از هم این که منجر به از دست رفتن حجم عمده آب شده و به محیط زیست و منابع طبیعی آسیب زیادی وارد می ‌شود. این موضوع به ویژه در شرایطی که هموطنان ما در خوزستان با مشکل آب روبه رو هستند . که حفظ حتی قطره‌ای از آب هم حیاتی است، اهمیت زیادی دارد. زمانی که مغزی شیر حمام خراب باشد، همین چکه کردن آب و صدای ناشی از آن اذیت کننده خواهد بود.

آموزش تعویض مغزی شیر حمام

آموزش تعویض مغزی شیر حمام

اکنون این سوال مطرح می‌شود که زمانی که مغزی شیر حمام خراب شد، چه باید کرد؟ عوض کردن این مغزی ساده ترین کاری است که خود شما هم به راحتی می‌توانید انجام دهید. امروزه در بازار شیرهای اهرمی، فروش بیشتری دارند و با توجه به پر کاربرد بودن آن ها، ابتدا به نحوه تعویض مغزی شیر حمام خواهیم پرداخت. برای این منظور باید به صورت زیر عمل نمود:
1.    در ابتدا توصیه می‌شود که منبع ورودی آب را ببندید تا از هدر رفتن آب جلوگیری شود.
2.    اکنون باید دسته شیر حمام را باز کنید تا مغزی شیر مشاهده شود. نکته ای که لازم است بدانید این است که در برخی از شیرآلات حمام، یک برچسب دما بر روی شیر وجود دارد که اگر این برچسب را برداشته و قطعات زیری آن را باز کنید، مغزی شیر حمام را مشاهده خواهید نمود.
3.    به کمک یک آچار، مغزی شیر را باز کنید. توجه داشته باشید که تمامی قطعات داخلی شیرهای اهرمی، پلاستیکی هستند لذا مغزی شیر حمام در این مدل به راحتی و با کوچک ترین فشاری خارج خواهد شد. لذا به هیچ عنوان نیروی زیادی به شیر وارد نکنید.
4.    قبل از این که مغزی جدید را نصب کنید، ابتدا واشر را بررسی کرده و در صورتی که فرسوده بود، حتما آن را تعویض نمایید. از طرف دیگر محل قرار گیری مغزی شیر حمام را کمی روغن کاری کنید تا در زمان استفاده از شیر آب، گیر نداشته باشد.
5.    هنگام بستن مغزی جدید هم به هیچ عنوان فشار زیادی را اعمال نکنید چرا که ممکن است بشکند.
6.    در نهایت تمامی تجهیزات شیر حمام را در سر جای خود بسته و بررسی کنید که آیا آب به خوبی از شیر خارج می‌شود یا خیر. فراموش نکنید که عدم چکه کردن آب بعد از بسته شدن شیر آب را هم کنترل نمایید.

تعویض مغزی شیر حمام فلکه ای

هنوز هم در خانه های قدیمی از شیر های فلکه ای استفاده می‌شود. در این نوع شیرآلات، دو شیر برای آب سرد و گرم وجود دارد و با کمک آن ها باید آب را تنظیم نمود. در صورتی که مغزی شیر حمام فلکه ای خراب شد، باید به صورت زیر عمل نمود.
1.    اولین کار این است که فلکه ورودی آب را ببندید. در غیر این صورت به محض باز کردن شیر، آب شروع به پاشیدن کرده و کنترل آن سخت خواهد بود. در این فاصله حجم زیادی از آب هدر خواهد رفت.
2.    سپس شیر را باز کنید. توجه داشته باشید که اگر روی سر شیر، یک تکه پلاستیکی وجود داشت ابتدا آن را برداشته و سپس با کمک یک پیچ گوشتی، سر شیر را باز کنید.
3.    اکنون باید به کمک یک آچار فرانسه مغزی شیر حمام را باز کنید. در این مورد هم نباید فشار زیادی به شیر وارد نمایید زیرا ممکن است مغزی شکسته و در نتیجه ادامه باز کردن آن سخت باشد.
4.    زمانی که قرار است مغزی جدید را ببندید، قبل از هر چیز حتما محل بستن را با نوار تفلون ببندید. دلیل انجام این کار این است که مغزی به خوبی در محل خود محکم شده و نشتی آب رخ ندهد.
5.    در بستن مغزی شیر حمام هم نباید با نیروی زیادی فشار وارد نمایید. ممکن است مغزی یا خود شیر بشکند.
6.    در نهایت فلکه ورودی آب را باز کرده و کنترل نمایید که آب به خوبی خارج می‌شود یا خیر. سپس شیر آب را بسته و دقت کنید که چکه می‌کند یا نه.

جمع بندی
یکی از روش های عالی برای کاهش هزینه ها و حفظ سلامتی در این شرایط کرونا، این است که به جای تعمیرکار خودمان یاد بگیریم چگونه وسایل خانه را تعمیر کنیم. مغزی شیر حمام یکی از شیرآلاتی است که ممکن است دچار خرابی شده و به صورت دوره ای نیاز به تعویض داشته باشد. در صورت خرابی شیر فلکه، آب چکه می کند و در این صورت حجم بسیاری از آب ممکن است هدر رود. مغزی ها به دوسته فلکه ای و اهرمی تقسیم می شود که هر یک مراحل خاص خود را برای تعویض دارد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب