کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی

267 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 03 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

حتما برای شما نیز پیش آمده است که قدرت مکش جاروبرقی تان به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرده و به اشتباه تصور کرده اید که شاید مشکل از خود سیستم جاروبرقی یا کیفیت پایین محصول باشد. گاهی اوقات نشانه های کوچکی مانند خروج گرد و غبار از جاروبرقی یا کاهش قدرت مکش نشان دهنده زمان تعویض فیلتر یا کیسه جارو برقی است. در ادامه این مطلب درباره آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

اهمیت آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی

تعویض فیلتر جاروبرقی نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است و سلامت دستگاه را تضمین می‌کند. زمانی که از سلامت و کارآیی جاروبرقی مطمئن باشیم، هم از نظافت منزل خیالمان راحت است و هم از هزینه‌های خرید دوباره این وسیله در امان خواهیم بود. اگر کیسه ی جاروبرقی شما پر شود و توجه خاصی به آن نکنید با هر بار استفاده، ذرات گرد و غبار از لوله بیرون خواهند آمد و در فضای خانه پخش خواهند شد. همچنین ممکن است این ذرات ریز به داخل سیستم تنفسی شما بروند و قطعا زمینه ساز بیماری برای شما می شوند. حتی ذرات بر روی مواد غذایی هم می نشینند و باعث آلوده شدن آنها می شوند. اکنون به اهمیت تعویض فیلتر جاروبرقی پی خواهید برد در نتیجه این موضوع را کاملا جدی بگیرید و همیشه فیلتر دستگاه خود را بررسی نمایید.

آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی

باز کردن محفظه و چک کردن فیلتر دستگاه

در گام اول باید درب محفظه ای را باز کنید. ابتدا لوله ی جاروبرقی را جدا کرده و سپس برای دسترسی به کیسه دستگاه، درب را به آرامی باز نمایید. در گام دوم باید فیلتر یا کیسه رو با دقت بررسی کنید. اگر این قطعه پر شده باشد، قطعا دیگر جایی برای گرد و خاک بیشتر ندارد و باید برای جلوگیری از آسیب زدن به موتور تعویض شود.

تعویض کیسه جاروبرقی

قطعا با دسترسی به فیلتر مشاهده کردید که آن در یک قاب قرار گرفته است. آن را به آرامی در بیاورید ولی به یاد داشته باشید چگونگی انجام این کار بستگی به مدل و نوع دستگاه شما دارد. در بعضی از حالت ها یک محفظه مقوایی در بالای کیسه است که به یک دهانه ریز متصل می شود، و در بعضی حالت های دیگر تنها باید یک دکمه را فشار دهید.

نکته های مهم درباره ی فیلتر جاروبرقی

•    بعضی از جاروبرقی ها سیستم جذب مایعات ندارند از همین رو هیچ وقت نباید با استفاده از آنها سطح های خیس و مربوط را تمیز نمایید. به دلیل اینکه منافذ فیلتر در صورت تماس با رطوبت و نم بسته خواهند شد و این گونه برای دستگاه مشکلات جدی بروز خواهد داد.
•    اگر فیلتر دستگاه را تعویض کرده اید و قصد دارید برای اولین بار از آن استفاده نمایید باید با قدرت پایین دستگاه را روشن کرده و پس از گذشت چند دقیقه مقدار قدرت را با توجه به نظر شخصی خود تنظیم کنید، آن هم به دلیل اینکه کیسه خالی است و اگر فشار هوای زیادی داخل آن برود، پاره خواهد شد.
•    به طور متوسط در هر سال، باید دو الی سه بار اقدام به تعویض فیلتر جاروبرقی کرد. هر چند زمان دقیقی را نمی‌توان برای عوض کردن این فیلتر عنوان کرد اما با مشاهده یک‌سری علامت‌ و نشانه‌ها متوجه خواهید شد که زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است.
•    وجود گرد و خاک زیاد در اطراف فیلتر و تغییر رنگ فیلتر به خاکستری نیز هشداری برای تعویض فیلتر جاروبرقی محسوب می‌شود. این موضوع را نیز در نظر بگیرید که هر چه بیشتر از جاروبرقی استفاده کنید، میانگین مدت زمان عوض کردن فیلتر آن نیز کاهش می‌یابد که ممکن است نیاز به تعویض فیلتر بعد از دو یا سه ماه باشد.

مراحل آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی

•    نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی به گونه ای است که بهتر است آن را در فضای باز انجام دهید؛ زیرا فیلتر همراه با گرد و غبار و آلودگی می باشد.
•    پس از اینکه خرطومی جاروبرقی را از بدنه دستگاه جدا نمودید، درب جلوی جاروبرقی را باز نمایید.
•    فیلتری که در قسمت بالای پاکت جاروبرقی می باشد را خارج نموده و سپس یک فیلتر جدید را جایگزین نمایید.
•    فیلتر دیگری که در قسمت پشت پاکت جاروبرقی قرار دارد را می‌توانید به راحتی از جاروبرقی جدا کرده و فیلتر دیگری را جایگزین آن نمایید.
•    تعویض فیلتر، حتما به اندازه فیلتر دقت کنید. فیلتری که در قسمت پشت پاکت جاروبرقی قرار دارد، نسبت به فیلتری که در قسمت جلویی دستگاه قرار دارد، کوچک تر می باشد.

تعویض فیلتر جاروبرقی

برندهای مختلف جاروبرقی در بازار ایران موجود است که شیوه تعویض کیسه یا فیلتر هر یک مشابه با مراحلی است که اشاره کردیم.
•    آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ
•    آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی پاناسونیک
•    آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی فیلیپس
•    آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی پارس خزر
•    آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی ال جی

زمان تعویض فیلتر جاروبرقی

زمان تعویض فیلتر جاروبرقی نیز بستگی به میزان استفاده شما دارد. هرچه بیشتر از جاروبرقی خود استفاده کنید، تعویض فیلتر جاروبرقی پاناسونیک و برندهای دیگر را باید سریع‌تر انجام دهید. احتمالا جاروبرقی شما نشانگری دارد که پر شدن فیلتر و کیسه آن را نشان می‌دهد. با این وجود، این نشانگر نمی‌تواند زمان تعویض فیلتر جاروبرقی را به خوبی نشان دهد.
جمع بندی 
به طور حتم همه‌ی ما خواهان بیشترین بازده از وسایل خانگی خود به خصوص جاروبرقی هستیم. لذا اگر سرویس‌های دوره‌ای را برای این‌گونه وسایل انجام ندهیم، نمی‌توانیم از آنها عملکرد مناسبی را انتظار داشته باشیم. حداکثر هر سال باید تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ و برندهای دیگر را انجام داد. با نفوذ گردوغبار به فیلتر، رنگ آن از سفید به خاکستری تبدیل می‌شود. اگر فیلتر را شستید و رنگ آن تغییری نکرد، زمان تعویض فیلتر جاروبرقی فرا رسیده است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب