کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

آموزش تعویض شیر روشویی

16 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 03 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

پیدا کردن تعمیرکار متخصص این روزها فرایندی سخت و دشوار است. از سویی دیگر به دلیل شیوع ویروس کرونا، نگرانی سلامتی خود و خانواده مان نیز هستیم. در مقابل؛ اگر یاد بگیریم شیرآلات منزل را خودمان تعمیر و تعویض کنیم؛ به شکل قابل توجهی در هزینه هایمان صرفه جویی کرده و از نظر سلامتی نیز خیالمان راحت است. در ادامه این مطلب درباره مراحل آموزش تعویض شیر روشویی صحبت خواهیم کرد.

آموزش تعویض شیر روشویی

لوازم فنی مورد نیاز برای این کار به شرح زیر می باشد:
•    انبر قفلی
•    آچار قابل تنظیم (فرانسه)
•    نوار تفلون
•    چسب سیلیکون
•    دیگر آچارهای مورد نیاز
مراحل کلی تعویض به شرح زیر می باشد:
1.    شیر ورودی آب خانه را ببندید.
2.    با مشخص بودن شیر آب گرم و سرد دستشویی اقدام به نصب شیر پیسوار کنید.
3.    شیر پیسوار قرمز رنگ را روی شیر آب گرم و شیر پیسوار آبی رنگ روی شیر آب سرد نصب کنید.
4.    شیلنگ های پیسوار را با یک سر رزوه و یک سر مهره به زیر شیر ها خود وصل کنید.
5.    با پیچ گوشتی پیچ برنجی دو سر رزوه را زیر شیر ببندید.
6.    واشر حلقه ای گرد را زیر شیر اهرمی وصل کنید و روی  لبه دستشویی قرار دهید.
7.    شیر های اهرمی یک شیر پلاستیکی دارند که باید آنها را نیز وصل کنید.
8.    شیلنگ ها را به ترتیب وصل کنید.
9.    شیر سمت چپ مربوط به شیر آب سرد و شیر سمت راست مربوط به شیر آب گرم است.
10.    آب ورودی ساختمان را باز کنید.
11.    در صورتی داشتن نشتی آنرا برطرف کنید.
12.    نصب شیر اهرمی دستشویی تک پایه تمام شد.

تعویض شیر روشویی

مراحل تعویض شیر روشویی 

اکنون به شرح دقیق تر هر یک از مراحل می پردازیم:
•    آب ورودی ساختمان را ببندید.
در اولین گام شیرهای اطمینان آب خانه را ببنید. با اینکه امروز تمام شیرآلات ساختمانی دارای شیر اطمینان هستند، اما توصیه می‌کنیم که شیر اصلی آب ساختمان را ببندید. معمولاً شیر پیسوار آبی رنگ برای آب سرد و شیر پیسوار قرمز رنگ برای آب گرم است؛ اما اگر در مورد ورودی های آب اطلاعانی ندارید، سعی کنید ورودی آب گرم و سرد را مشخص کنید.
•    شیرهای پیسوار را جدا کنید.
پس از این مرحله اقدام به باز کردن مهره‌ها و شیر آب کنید. اگر شیرهای پیسوار دارای فیلتر نیستند به بررسی فضای داخلی آن‌ها بپردازید و رسوبات احتمالی را برطرف کنید. بهتر است شیرهای پیسواری که نصب می‌کنید به خصوص برای آبگرم، دارای فیلتر باشند.
•    شیلنگ های ورودی آب را وصل کنید.
پس از آنکه شیرهای پیسوار را برای رسوبات بررسی کردید، باید برای نصب مجدد از نوارهای تفلونی استفاده کنید. معمولاً یک سمت از شیرهای پیسوار دارای مهره و سمت دیگر مخصوص اتصال به شیر روشویی است. پیش از آنکه شیلنگ را بر روی شیر پیسوار نصب کنید محل اتصال را با نوار تفلون به خوبی عایق کنید.
•    شیر بهداشتی را بر روی روشویی نصب کنید.
معمولاً تمام شیرآلات بهداشتی ساختمانی دارای محل نصبی با یک حفره بر روی سینک روشویی هستند. در گذشته برای نصب شیرآلات بهداشتی نیاز به دو حفره در سمت چپ و راست سینک یا سنگ سرامیکی روشویی بود که امروزه دیگر چنین نیست.
•    قطعات شیر را کم و زیاد نبندید.
معمولاً شیرآلات دارای قطعات، پیچ و مهره های زیادی هستند. هر شیر دارای او رینگ، پیچ های زیر بند، واشر لاستیکی، واشر فلزی، مهره زیر بند و در نهایت شیرهای پیسوار است. برای اطلاعات بیشتر این توضیح را نیز اضافه می‌کنیم.
 •    شلنگ‌ های آب سرد و گرم را متصل کنید
در این مرحله باید شیلنگ‌های آب سرد و گرم را به شیرهای پیسوار متصل کنید. مهم‌ترین نکته در حین بستن شیلنگ ها به شیرهای پیسوار این است که باید مواظب پیچ خوردگی آن‌ها باشید. در حین نصب و بستن پیچ ها با استفاده از آچار فرانسه ممکن است شیلنگ دچار پیچ خوردگی شود.
همچنین استفاده از نوار تفلون را نیز فراموش نکنید. با رعایت این موارد مراحل نصب تا بدین جای کار به صورت استاندارد پیش رفته و با مشکلات احتمالی اندکی روبرو خواهید بود.
•    نشتی آب را چک کنید
پس از انجام تمام مراحل بالا در گام بعدی باید به بررسی محل نشتی آب بپردازید. گاهی ممکن است محل های اتصال شیرآلات دارای فرورفتگی، شکستگی و یا آسیب هایی باشند که با چشم قابل تشخیص نیست، اما باعث نشتی می شوند.
زمانی که تمام مراحل اتصال و تعویض شیر روشویی انجام شد آب اصلی ساختمان را مجدداً وصل کنید. اگر نشتی وجود داشته باشد در این مرحله به خوبی مشخص می شود. در صورت وجود نشتی آب مجدداً آب اصلی را بسته، اتصالات را محکم کنید؛ یا باز کرده و مجدداً با استفاده از نوار تفلون عایق بندی کرده و سپس نصب کنید.
معمولاً مراحل نصب برای تمام شیرهای روشویی به‌صورت یکسان انجام می شود؛ اما اگر شیرآلات بهداشتی مورد استفاده از نوع دوپایه است، یا دو حفره بر روی سینک یا سنگ روشویی دارد، تنها تعداد پیچ و مهرها های اتصالی می شود. تغییری در اصل ماجرا وجود نخواهد داشت.
•    عایق بندی شیر روشویی را فراموش نکنید
همان‌طور که در مراحل اولیه اشاره کردیم باید به استفاده از چسب سیلیکونی نیز بپردازید. در حین قرار دادن شیر بر روی سینک یا سنگ سرامیکی روشویی توصیه می شود محل اتصال را با استفاده از چسب سیلیکونی محکم تر کنید.
جمع بندی
تعویض شیر روشویی مراحل بسیار ساده و آسانی دارد که ما را از تعمیرکار بی نیاز کرده و در هزینه های ما صرفه جویی می کند. این مراحل به صورت کلی شامل بستن فلکه آب، نصب شیلینگ ها در جای مخصوص و عایق بندی می باشد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب